CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 15 Lis 2011 11:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Osobne mám radšej dobré hurmikaki než tlačenku alebo jaternicu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 15 Lis 2011 16:39 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Nesrovnávej nesrovnatelné. Ona domácí jitrnice, ne ta sojová z marketu se může kaki jen vysmát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 15 Lis 2011 20:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
arginin napsal:
nejako ho rozmaznávate :lol: a plody na Ragno su trpké(astringentné) alebo ste ešte neskúšali ochutnať? :-) každopádne, treba namnožiť a testovať aj vo voľnej pôde, niekde na chránenom mieste pri dome, možno sa uchytí :wink:
Geneva Long som kdesi videl fotku, má pretiahnnuté plody ako Saijo. je to hybrid,u nás by mal vydržať zimy. áno, prvé roky treba zakrývať, kým si to trocha zvykne :-) to som zvedavý, aká bude hmotnosť plodov u Geneva Long, keď sa u Vás predvedie...


Tak to vím úplně přesně a určitě se nepletu :? :) Plody jsou trpké až do dozrání :? Hned jak namnožím tak zkusím, ale jinak neriskuju a rozmazluju. Bohužel mých 5-10 pokusů o "roubování" ročně určitě není ideální a prostě jsem k ničemu 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Lis 2011 07:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
mne fakt tie zabíjačkové špeciality moc nechutia, ja za to nemôžem :( som skôr ovocný ako mäsový typ, že ma za to neukameňujete? :-) ale jo, mäsové výrobky z obchodu šli kvalitou dolu.

jirka30

niekto to štepí do rázštepu, niekto očkuje, a kamarát minule vrúbľoval klasicky kopuláciou a ujalo sa mu pár kusov. takže techník je dosť, len zvládnuť správne a rýchlo vrúbľovanie.

all

už ste zazimovali vonku D. kaki? pri akej teplote je už potrebné vonku zasadené rastliny prikrývať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 21 Lis 2011 14:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
to tu naozaj nikto nezakrýva ebenovníky na zimu? :cry: ani Zdenek by nevedel poradit? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 21 Lis 2011 22:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 16 Led 2010 20:11
Příspěvky: 68
Ještě je čas.Dokud to neklesne alespon na -8 tak přikrývat nebudu.Tet bych tak akorát ryskoval,že se to pod krytem zapaří a začne plesnivět.A třeba bude mírná zima a kryt nebude potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 23 Lis 2011 09:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Dakujem za odpoved. U nas je momentalne okolo -1 stupen, cez den aj v noci, a hlasia oteplenie. Takze je este cas, aby sa to zbytocne neprehrievalo, to je pravda. Sice bolo uz par noci -7 stupnov, ale to musia rastliny prezit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 26 Pro 2011 09:59 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Poradit se zimováním tomelu moc nemůžu, protože i když je na zahradě zakryju tak odejdou až k zemi. Proto nic nezimuju, nechráním a co přežije to má šanci růst. :roll: navíc letos trávím zimu pracovně mimo domov :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 21 Led 2012 18:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Říj 2005 10:29
Příspěvky: 10
Bydliště: Ševětín, okr. Č. Budějovice
Dobrý den
máte někdo zkušenosti s nakupováním tomelů od p. Leisse z Břeclavi nebo od p. Rezla z Němčic :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 21 Led 2012 19:32 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tomely od pana Rezla mám. Při zaslání asi v 5l kontejnerech, roubované na lotusu, vysoké zhruba 5Ocm. Trochu mě překvapilo roubování na klínek, s ním jsem se setkal prvně. Slušné, silné a životaschopné rostliny. Jen vlivem podnože předurčeny pro kontejnerové pěstování, zimování v bezmrazém prostředí a poměrně omezený sortiment. Ale nesmírná ochota při nákupu, spolehlivost, rychlost vyřízení objednávky a rostliny velice ochotné růst. Hlavně cena je asi hlavní motivací k nákupu. Pan Leiss je velice záhy vyprodaný, tak pokud nakoupit tam, tak nejlépe asi na objednávku předem. Ještě se zeptej Zdeňka, jestli něco také nenabízí. Já od něj mám asiminy a kvalita je opět bezvadná. Velikost bych srovnával s tomely od Rezla, tak bych asi první zkusil kontaktovat Zdeňka. Sortiment bude mít asi bohatší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 22 Led 2012 11:30 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Říj 2005 10:29
Příspěvky: 10
Bydliště: Ševětín, okr. Č. Budějovice
petrlcr napsal:
Tomely od pana Rezla mám. Při zaslání asi v 5l kontejnerech, roubované na lotusu, vysoké zhruba 5Ocm. Trochu mě překvapilo roubování na klínek, s ním jsem se setkal prvně. Slušné, silné a životaschopné rostliny. Jen vlivem podnože předurčeny pro kontejnerové pěstování, zimování v bezmrazém prostředí a poměrně omezený sortiment. Ale nesmírná ochota při nákupu, spolehlivost, rychlost vyřízení objednávky a rostliny velice ochotné růst. Hlavně cena je asi hlavní motivací k nákupu. Pan Leiss je velice záhy vyprodaný, tak pokud nakoupit tam, tak nejlépe asi na objednávku předem. Ještě se zeptej Zdeňka, jestli něco také nenabízí. Já od něj mám asiminy a kvalita je opět bezvadná. Velikost bych srovnával s tomely od Rezla, tak bych asi první zkusil kontaktovat Zdeňka. Sortiment bude mít asi bohatší.


Děkuju za odpověď,
plánujeme prázniny mezi vinohrady, tak bych zkusil spojit příjemné s užitečným a vyzvednul si tomel osobně někde poblíž-břeclavsko by bylo ideální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz