CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 22 Kvě 2024 03:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 18 Led 2008 21:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Díky za info, znáte ještě nějákou vhodnou odrůdu :?: ...

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 18 Led 2008 22:24 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rade napsal:
Díky za info, znáte ještě nějákou vhodnou odrůdu :?: ...


Odrůd tomelu vhodných do našich klimatických podmínek je poměrně hodně. Z druhu D. virginiana můžu doporučit odrůdy pěstované v USA : Geneva Long, Yates, Campbles NC 10, SAA Pieper, opylovač Szukis a možná ještě odrůda Natale Oriental kterou je nutno v našich podmínkách vyzkoušet. S odrůdami D. kaki je trochu problém a to nedostatečná mrazová odolnost a délka vegetační doby. Jsou velmi vhodné pro pěstování ve skleníku ( Miss kim, Saijo) a jen některým odrůdám by se mohlo dařit v našich podmínkách ve volné půdě ( Dunaj, Korea kaki, Steiermark kaki, Great Wall a další velmi rané odrůdy). V teplejších lokalitách je možné pěstovat tomely naroubované na podnoži D. lotus, v horších podmínkách od cca 350m.n.m do cca 600m.n.m jen na podnoži D. virginiana. Na jaře by mohlo být k dispozici omezené množství roubovaných tomelů na podnoži D. virginiana. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 19 Led 2008 09:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Super, díky :idea: :!: :wink:

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 26 Led 2008 11:00 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Prosím o radu, kde sehnat za přiměřenou cenu Diospyros virginiana, D. digyna, D. kaki a D. lotus.

Díky!

Rade.

PS: Nezlobte se, zda-li je to již někde psané.... :oops:

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 26 Led 2008 11:44 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rade napsal:
Prosím o radu, kde sehnat za přiměřenou cenu Diospyros virginiana, D. digyna, D. kaki a D. lotus.

Díky!

Rade.

PS: Nezlobte se, zda-li je to již někde psané.... :oops:


Diospyros virginiana je mnoho odrůd. Dostupných na našem trhu je jen omezené procento. Máš dvě možnosti buď si koupíš roubovanou rostlinu D. virginiana dovezenou z USA na http://www.pawpaw.cz nebo roubovanou rostlinu z množení v Česku za poloviční peníze. D. digyna stojí kolem 1200Kč opět na http://www.pawpaw.cz. D. kaki je problém kvalitní odrůdy vhodné do našich podmínek nikdo nemnoží. Doufám, že se mi podaří sehnat rouby a naroubovat. D. lotus se dá sehnat na jižním Slovensku u několika pěstitelů ( p. Karas v Trnavě, Jano Fiala má taky pár sazenic a další) vím od koho by šlo sehnat semínka ale nemám to ověřené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 12 Dub 2008 18:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
Zdenìk napsal:
Rade napsal:
Prosím o radu, kde sehnat za přiměřenou cenu Diospyros virginiana, D. digyna, D. kaki a D. lotus.

Díky!

Rade.

PS: Nezlobte se, zda-li je to již někde psané.... :oops:


Diospyros virginiana je mnoho odrůd. Dostupných na našem trhu je jen omezené procento. Máš dvě možnosti buď si koupíš roubovanou rostlinu D. virginiana dovezenou z USA na http://www.pawpaw.cz nebo roubovanou rostlinu z množení v Česku za poloviční peníze. D. digyna stojí kolem 1200Kč opět na http://www.pawpaw.cz. D. kaki je problém kvalitní odrůdy vhodné do našich podmínek nikdo nemnoží. Doufám, že se mi podaří sehnat rouby a naroubovat. D. lotus se dá sehnat na jižním Slovensku u několika pěstitelů ( p. Karas v Trnavě, Jano Fiala má taky pár sazenic a další) vím od koho by šlo sehnat semínka ale nemám to ověřené.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Budete mít na jaře v nabídce i D.kaki-Dunaj? Jaká je nejlepší metoda a doba roubování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 12 Dub 2008 18:51 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rouby odrůdy Dunaj mám k dispozici jestli ovšem porostou to nevím. Nějaké jsou již naroubované a zbytek vyroubuji příští týden. Ideální doba je na začátku rašení ( stejné jako ostatní ovocné dřeviny). Dá se roubovat všemi způsoby nejčastěji však anglickou kopulací, forketem, za kůru nebo do boku. Roubovat se musí velmi rychle z důvodu silné oxidace pletiv rašících podnoží tomelu. Mám k dispozici rouby asi 30 odrůd D. kaki a 10 odrůd D. virginiana. V příštím týdnu bude vše naroubované a budeme čekat co a kolik vyraší a poroste. Od poloviny června bude jisté co poroste a pak to nahraji na stránky do katalogu rostlin. V obchodu zatím nebudou. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 12 Dub 2008 19:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
To rychlé roubování mě trošku děsí. Musím ještě hodně trénovat.Já mám Meader, Ragno dovezený z Itálie a 3 roční semenáčky.A teď mám zálusk na Dunaj a Roseyanku.Zkouším sehnat kontakt na p. Tillera a dobře vypadá i Droždín. A těším se na Váš katalog


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 14 Dub 2008 16:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Právě dnes mi přišel e-mail od p. Tillera ohledně rušení stávajících kontaktů (tel., e-mail). Nové kontakty: zdetil@seznam.cz a večer na telefonu 605 483 843.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 14 Dub 2008 20:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ten Droždín- p. Pražáka bych po zhlednutí zahradnictví osobně - kdy jsem chtěl podnož PTR dle katalogu za 69Kč - mi ji pani nabídla za 75Kč. - vyška asi tak +10cm,- p.p. zakořeněný řízek PTR , konečky větví hnědé - no hrůza :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Dub 2008 19:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
Docela nerad bych se táhnul přes republiku a pak se vracel zklamanej. Loni jsem byl ve Vykáni u p.Matějky a dost mě to navnadilo tak ten Droždín ještě promyslím.Naslepo se mi jet nechce a na zásilku už vůbec ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Dub 2008 19:17 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
jirka30 napsal:
Docela nerad bych se táhnul přes republiku a pak se vracel zklamanej. Loni jsem byl ve Vykáni u p.Matějky a dost mě to navnadilo tak ten Droždín ještě promyslím.Naslepo se mi jet nechce a na zásilku už vůbec ne

tak to protáhni o 70 km cca 45 minut jizdy autem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Dub 2008 20:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Bře 2007 18:53
Příspěvky: 29
Bydliště: Moravský Krumlov
Jirko, myslim, ze Drozdin muzes rovnou vynechat :-)) Teda pokud se nechces "zklamat" .. loni jsme tam zabloudili, a pritelkyne byla teda hodne zklamana .. zajimaly ji moruse, muchovniky ... pani vubec neresila co maji na internetu za ceny, velikost rostlin, placala to tak nejak od oka :) .. treba mela jen spatnej den :-) ale treba z tama ma nekdo lepsi zkusenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Dub 2008 21:06 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
tak to protáhni o 70 km cca 45 minut jizdy autem :wink:[/quote]

Dneska jsem psal p.Tillerovi tak uvidíme.Jinak zkusim naťuknout rodinu a udělat výlet k Ostravě.Okouknout jak to má vypadat.Já zatím jen testuju co si můžu dovolit u nás v 520m.n.m.A tiše závidim vám z Moravy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 16 Dub 2008 21:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
a má ten Droždín nějakou webovou adresu ??? p


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz