CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: diospyros
OdeslatNapsal: 30 Srp 2005 23:30 
muze mi nekdo poradit kde sehnat sazenici diospyros,pokud mozno mrazuvzdornou pro vysadbu ven.dale kde je mozno koupit vzrostlou asiminu trilobu.informace mi muzete zaslat na emai http://www.5maroon5@seznam.cz Dekuji za odpoved


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: diospyros
OdeslatNapsal: 19 Zář 2005 05:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Kvě 2005 11:13
Příspěvky: 5
Pane Junek,
vím kde sehnat mrazuvzdornou sazenici Tomelu diospyros, ale Vaše stránka - adresa http://www.5maroon5@seznam.cz není funkční. Pokuste se ozvat na adresu: zdetil@post.cz :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Zář 2005 20:14 
Dekuji pane Zdenek T. za odpoved. Jejikoz jse mi nepodarilo odepsat na vasi adresu,tak zde pisi svou 5maroon5@seznam.cz Tomel se mi zatim nepodarilo sehnat,tak uvitam vasi odpoved.Dekuji Junek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 21 Zář 2005 17:29 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
zájemci o tomel můžou psát p. Matějkovi - čerstvý dovoz z Itálie odrůdy Tipo a Vaniglia cenu zatím nevím, ale rostliny jsou kolem 150cm výsoké se založenou korunkou přírustky do 1m


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 16 Lis 2005 09:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Zdravim, v kupenom plode tomelu som nasiel konecne semeno, takze ho hned zasadim. :D Neviete mi nahodou povedat, o aky kultivar by sa mohlo jednat? Kupeny v Bille dna: 15.11.05 a dovoz zo Spanielska.
Mate niekto skusenosti s klicenim tomelu? Nemam pockat do jari?
Vdaka za odpoved. :)
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 16 Lis 2005 09:24 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Zabudol som dopisat :oops: , ze na plodoch bola nalepka s napisom: Persimon.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Lis 2005 17:56 
Semena tomelu se musí před výsevem stratifikovat - dlouho nakličovat v chladu-až 3 měsíce. Nechal bych je v boxu u ledničky v trochu vlhkém písku. :!: nejlépe je to při teplotě kolem 2-6°C


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: tomel
OdeslatNapsal: 16 Lis 2005 19:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kamco napsal:
Zabudol som dopisat :oops: , ze na plodoch bola nalepka s napisom: Persimon.
Kam


"Persimon" je anglický výraz pro tomel, takže k identifikaci odrůdy to nepomůže :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 16 Lis 2005 23:03 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Semena tomelu nevyžadují stratifikaci, klíčí celkem spolehlivě a semenáče jsou vitální.
Plody v obchodě původ Španělsko - jedná se o Diospyros Kaki. Dá se pěstovat v nejteplejších oblastech Moravy a Čech venku, jinde nutný foliák či skleník. Má poměrně dlouhou vegetační dobu a malou mrazuvzdornost. Lépe jsou na tom Americké tomely - Diospyros virginiana a jeho selekce se sladkými plody. Později raší a dříve ukončují vegetaci, jsou odrůdy které dozrávají od půlky srpna do poloviny září další později. Nejodolnější je odrůda Meader USDA zone 3 - 8 tj nějakých -35°C .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tomel
OdeslatNapsal: 20 Lis 2005 18:17 
Zdravím, :P
dnes jsem si koupila kaki-kurmu, a našla jsem v ní semeno. Jsem plná nadšení, že si ho zasadím, a vyroste mi strom či keř na kterém budou růst plody. Mám pravdu? Nebo pro plody budu muset ještě něco udělat.
Vůbec nic o tom nevím, ani za jak dlouho bych mohla očekávat plody, tedy pokud to je ze semene vůbec možné.
Děkuji za odpověï Martina
Matyska@seznam.cz[/b]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel
OdeslatNapsal: 20 Lis 2005 23:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Matyska napsal:
Zdravím, :P
dnes jsem si koupila kaki-kurmu, a našla jsem v ní semeno. Jsem plná nadšení, že si ho zasadím, a vyroste mi strom či keř na kterém budou růst plody. Mám pravdu? Nebo pro plody budu muset ještě něco udělat.
Vůbec nic o tom nevím, ani za jak dlouho bych mohla očekávat plody, tedy pokud to je ze semene vůbec možné.
Děkuji za odpověď Martina
Matyska@seznam.cz[/b]

Martino,
ještě za totáče někdo vysadil takové semeno z albánského plodu pod Bratislavský hrad a tomel zde vydržel a po čase začal plodit. Dali mu název Dunaj (mezinárodně Danubius) a odtud se rozšířil do našich sbírek. Pokud jseš v nějaké vinohradnické nebo městské oblasti, můžeš to taky zkusit :idea: a časem by vznikla třeba odrůda Morava či Labe :lol: . Ale rozumnější bude (pokud ze semene něco vyroste) :lol: , tak ho naroubovat, i když pro tomel se používají jiné podnože - Diospyros lotus či D.wirginiana.
Ty jsou u nás dostupné, třeba se někdo ozve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tomel ze španělska
OdeslatNapsal: 05 Pro 2005 18:47 
K dotazu o tomelu ze Španělska jaká je to odrůda. Pravděpodobně se jedná o odrůdu Rojo Brillante :) . Usuzuji ze dvou věcí. Za prvé v dané době jsem tomely také kupoval a jak je mým zvykem, dobře jsem obhlédl bedýnky (podle toho třeba kupuji mango, když se jedná o Tommy Atkins, tak již ani dál nevybírám - jedná se o chu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 05 Pro 2005 21:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
mohu nabídnout pár semen Diospyros virginiana letošní sklizeň dovoz USA
v případě zájmu pište na soukromou zprávu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tomel
OdeslatNapsal: 06 Pro 2005 16:36 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Anonymni, diky, uplne suhlasim s tym mangom, mal som moznost kupit plod v Bille, bol zlty, pochadzal z Pobrezia Slonoviny, bol obrovsky a neskutocne dobry.
Tomel, na ktory som sa pytal, bol sice trochu tvrdsi, ale chutovo vyborny. No, mozno je to Rojo Brillante, ktovie.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Pro 2005 12:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
=>admin:líbí se mi, že chceš pěstovat jen to co se dá jíst...plně stebou souhlasím.. 8)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz