CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 09:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Papája
OdeslatNapsal: 26 Lis 2005 12:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Lis 2005 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Slovensko - Humenne
ahoj.
Kupila som si plod papaje, vybrala semienka a posadila do obycajnej hliny pre izbove rastliny. po tyzdni mi vyklicili 4 z 5. lenze ja som nikdy nic podobne nepestovala a tak neviem ani ako tato rastlina vyzera. nema niekto fotku tejto rastliny? a este by som sa chcela spytat, ci by mi niekto neporadil s dalsim pestovanim.
cawes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2005 18:17 
Obrázek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: papája
OdeslatNapsal: 27 Lis 2005 06:50 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
semenáče jsou hodně náchylné ne hnilobu kořenového krčku v prvních cca 14 dnech po vyklíčení a přesazování. Nejlepší je výsev do velké nádoby po 3 semínkách a následné pěstování v tropickém skleníku v bytě se plodů asi nedočkáš je to poměrně náročná dřevnatějící bylina. V tropech vykvéta kolem 4 měsíce věku u nás v nejlepším případě další rok na jaře - v dobrých podmínkách


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Lis 2005 10:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Lis 2005 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Slovensko - Humenne
ja necakam ziadne plody, viem ze to chce sklennikove podmienky, ale dufam ze aspon rastlina bude rast. zatial sa im dari. diky za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 20:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Lis 2005 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Slovensko - Humenne
ahojte.
Aké je správne zloženie pôdy pre papáje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Úno 2006 19:23 
obvykle všichni píšou, jak je papája náročná, v bytových podmínkách těžko udržitelná, o plodech nemluvě. Nevíte někdo, jak je to s odrůdou Waimanolo? (vím jen, že má být zakrslá a plodit v malé výšce)
Dík

Agáta


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: poda pre papaje
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 18:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj Suzi,
poda skor vzdusnejsia, humozna, vela organickej hmoty, lahsia.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: papaja
OdeslatNapsal: 23 Bře 2006 16:31 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Caute vsetci, teda, tyzden som tu nebol, a zase plno prispevkov..... ste sa cinili. :wink:
Hlasim, ze v Brne na ul. Milady Horakovej v obchode s ovocim ( smer na Moravske nam. ) maju velke papaje, asi 30 cm dlhe a asi 15 cm v priemere, za 60 Kc. Ja som uz kupil a asi budem vysievat.... :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papája
OdeslatNapsal: 24 Bře 2006 12:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Jsem se v zimě trochu nudil a tak mi blbla hlava. Nasel jsem si pár semínek papáji, abych měl náhradu za tu nyní plodnou, která je už ve stropě a nevím, jak se jí bude líbit ořezání. No a ty zblblý semínka se rozhodly vyklíčit skoro všechny, takže mám asi 100 sazenic papáji. Podělím se s Vámi o tuto "radostnou" událost a celkem vážně budu přemýšlet, jak jsem to vlastně myslel ...

Obrázek

Obrázek

Kam je dám, to tedy vážně nevím, navíc budou potřebovat velmi brzy větší kontejnery. No a protože je mi líto každý kytky, včetně těch uschlejch (vždycky čekám hrozně dlouho, než mi dojde, že už vážně neobrazí) tak to asi brzy bude dost veselý.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Papaya
OdeslatNapsal: 24 Kvě 2006 13:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Ahoj. Tie sadenice vyzeraju uzasne. Ja sa uz snad 10 rokov snazim o papayu, ale najviac sa mi podarila asi 20 cm rastlina. Vzdy po case akoby tie listy zacali z okrajov vadnut, alebo akoby ostali gumenne, jak kedy ich oslahol ohen alebo co. Tiez som kupil na trznici velky plod, iny nez byvaju bezne v marketoch a idem skusit zasadit takuto "odrodu". Kupil som si aj vlhkomer digitalny, vsetky podmienky riadim takmer podla tabuliek a aj napriek tomu sa mi nedari. Tie priesady mas v sklenniku? A ako pokracuju - ako sa im dari teraz? Ja ich sadim jednotlivo, nakolko pri presadzani mi vacsinou uz len zivorili...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papája
OdeslatNapsal: 18 Úno 2009 18:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Led 2008 16:34
Příspěvky: 20
Včera som kúpil plod papáje. Nešlo však o druh carica papaya, ale FORMOSA PAPAYA.Našiel som málo informácií o tomto type papáje :( ( iba , že je to druh špeciálne vyšlachtený pre dlhú dopravu, je to hermafrodit) . Neviete náhodou niečo viac? Budem vďačný za každé info.Plody boli veľké, zelené. Prosím o odpoveď. ďakujem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz