CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 02:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 06:48 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 17 Pro 2006 11:00
Příspěvky: 20
Ahoj. Mám avokádo 2hým rokem. Za tu dobu jsem zjistil, že když v létě nemá dostatek vláhy, tak slunce ho hned spálí a listy hnědnou - hlavně ty mladé. Když má vláhu, tak to na slunci vydrží o trochu déle, ale víc jak jeden určitě ne. Jinak mu hnědnou listy jak při přelití, tak i při suchém teplém vzduchu, který jde z topení, přičemž rostlinka nemusí být vůbec přelitá.
Jinak roste velmi rychle a třeba 2x za rok je ho potřeba přesadit do většího květináče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 09:06 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ja uz to tady mozna psal, z mych zkusenosti s avokadem strucne a rychle:

- ja jej neletnim,
- neprelivam (zalivam jen kdyz ma uplne suchou zem),
- skoro nepresazuju (volim casty a hluboky rez, obrazi i z kminku),
- nevystavuji primemu slunci (je na chodbe domu s okny na zapad, ale nekolik let rostl i na polosvetle chodbe 6 metru od prvnich oken bez uhony).

Kdyz bych ho chtel rozmazlovat, najdu mu misto u zapadniho, severniho, vychodniho okna s hodne svetlem a stalou teplotou mimo dosah radiatoru. Zalival zaroven s hnojivem a jen jednou za tyden az mesic podle rychlosti vysychani substratu (ted zalivam jednou za mesic).

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 27 Led 2008 10:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2006 19:39
Příspěvky: 69
Mám celkem dvě roubované rostliny ze dvou zdrojů a zatím kvetla pouze jedna. To znamená možnost sprášit jsem ještě něměl. Zimuji ji je při teplotách 6°C-12°C a to jim celkem vyhovuje. Roubování za zelena do rozštěpu nedělá žádné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 28 Říj 2009 16:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Ja som si kúpila avokádo a kvôstka má asi zárodok koreňa mám ju dať do perlitu alebo do vody či do zeme ?


Přílohy:
Wolfenstain II 011.jpg
Wolfenstain II 011.jpg [ 157.69 KB | Zobrazeno 670 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 28 Říj 2009 19:21 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Do země :wink: , ale ne celou, nech kousíček koukat 8) .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avokado
OdeslatNapsal: 29 Lis 2011 18:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2011 19:30
Příspěvky: 12
Zdravím opět všechny pěsťitele nejen avokáda.Chtěl bych se podělit o pár zkušenosti a fotek této nádherné rostliny.Můj nejstarší stromek má už něco málo přes 10 let.Je to 3 metrový semenáč.Zatím opět bez známky náznaku pokusu o květ.Rostlinu jsem v jejim ranném věku zimoval při pokojové teplotě 12-18 st.Později jsem ji přenesl mezi citrusy do doby, než ji místnost začla být malá.V této chvíli rostlinu zimuji na schodišťi, kde má dostatek prostoru a možnost růstu o další 1 metr.Teplota v zimě se pohybuje v rozmezi 3-8 st.Při silnějších mrazech pod - 20 st. okolo 0 nebo mírně v mínusu.Několikrát už došlo k mírnému namrznutí substrátu.V zimě opadne třetina až polovina listí.Od května do začátku října je umístěna na balkoně .Horní část rostliny je vystavena v létě v podstatě celý den prímému slunci.Dolní část jen v ranních a odpoledních hodinách.V mladí byla umístěna ve stínu velkého stromu, každý další rok jsem ji posunoval víc na přímé slunce.Měl jsem také 2 roubovance od pana K.Hošny.Stromky pravidelně kvetly, ale opylení se nikdy nezdařilo, pravděpodobně šlo o stejnou mateční rostlinu.Jedna z nich nepřežila test při chladnějším zimování :( .Foto 1,2 z tohoto roku.Foto 3 z loňska.


Přílohy:
File0194 [1280x768].JPG
File0194 [1280x768].JPG [ 198.96 KB | Zobrazeno 727 krát ]
File0192 [1280x768].JPG
File0192 [1280x768].JPG [ 196.17 KB | Zobrazeno 692 krát ]
foto1 290 [1280x768].JPG
foto1 290 [1280x768].JPG [ 196.77 KB | Zobrazeno 746 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz