CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 20 Dub 2024 02:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vinařský den Němčičky
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 20:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dostal jsem informaci od doc.Kršky z Lednické univerzity a tak si ji dovolím uveřejnit:
Obrázek

Vinařský den Němčičky

Již po šesté pořádá Sdružení vinařů Němčičky ve spolupráci s Obecním úřadem tradiční Vinařský den. Největší slavnost vinařů v obci letos vychází na sobotu 25.8. Program začíná již v 10 hod dopoledne přednáškou místostarosty města Velké Pavlovice ing. Zdeňka Karbera o nově vzniklém dobrovolném svazku obcí Modré hory a související Modrohorské turistické stezce. Po přednášce a krátké diskuze bude otevřena obecní vinotéka v suterénu Kulturního domu a výstava hroznů moštových i stolních odrůd révy vinné. Ve 13 hod proběhne krojovaný průvod obcí, kterého se kromě místní chasy zúčastní také tanečníci folklórních souborů Hanýsek z Šakvic a Břeclavan z Břeclavi. Tento projde obcí až nahoru k dominantě kapličce Sv. Antonínka, kde proběhne ve 14:30 scénka místních ochotníků Zarážení hory v doprovodu zpěvů mužského sboru z Tvarožné Lhoty. V 16 hod pak na nádvoří Kulturního domu budou moci návštěvníci shlédnout vystoupení již zmiňovaných folklórních souborů a mužáckého sboru, které bude zakončení besedou u cimbálu.
V průběhu celého dne budou otevřeny sklepy místních výrobců vín, na nádvoří KD bude vyráběna místní kulinářská specialita „Trdelníky“ a také pro zájemce o vinohradnictví budou pořádány exkurze po katastru s průvodcem.
Slavnost bude zakončení hojně navštěvovanou Burčákovou zábavou v místním sportovním areálu. Zde bude možno ochutnat tři druhy Burčáku, uzenou cigáru a další dobroty. Vrcholem večera budou závody na neckách přes koupaliště. Věcné ceny získají nejrychlejší a nejméně odění závodníci. V průběhu večera bude vyhrávat cimbálová muzika Břeclavan a hudební skupina Šiška z Vracova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přeroubování vinné révy
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2008 13:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zkouším mnoho odrůd, některé postupně vyřazuji nebo nahrazuji jinými. Převážně roubováním jednoočkovým roubem do rozštěpu. Aby roub nevysychal zamotím ho do pásky celý - mimo očka.


Přílohy:
preroubovani v.revy.jpg
preroubovani v.revy.jpg [ 40.94 KB | Zobrazeno 733 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2008 15:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Petr: Zajímavé, jaké máte vlastně s tímto zkušenosti? V literatuře se myslím píše spíš o roubování do zelených výhonů ne?
Docela by mě tohle zajímalo, jak např. po domácky roubovat svoje sazenice.
Karlos.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubování révy
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2008 21:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Karlos napsal:
Petr: Zajímavé, jaké máte vlastně s tímto zkušenosti? V literatuře se myslím píše spíš o roubování do zelených výhonů ne? Docela by mě tohle zajímalo, jak např. po domácky roubovat svoje sazenice.Karlos.

Karlosi, používají se oba způsoby nebo jejich kombinace, tozn. do zelených výhonu drevene rouby nebo obdobné zelené rouby, do starych drev.vyhonu zelene rouby nebo take stare jako je videt u meho preroubovani.
Ja pouzivam prevazne stary roub do stareho dreva z nekolika duvodu. Brzy po jarnim vyraseni vina vidim, ktery vyhon je bez nasady kvetu a ten se odtrani a v tomto miste :idea: mohu ihned roubovat do lonskeho dreva.
V pripade roubovani do zeleneho, bych musel cekat, az zeleny povyroste a castecne vyzraje a do te doby bych musel schovavat ziskane stare rouby-nove zelene nemam k dispozici, respektive, pokud bych chtel vzit zeleny roub z jine sve odrudy, tak ho vlastne take nemam (zelene bez kvetu ihned v pocatku vylamuji). A jakekoliv prodluzovani se mne nevyplatilo. Novy vyhon musi narust a vyzrat, aby vydrzel zimu. Proto s preroubovanim neotalim a navic na jare je na roubovani take vice casu. A pokud to nevyjde, jsou urcite sance to zkusit pozdeji do zeleneho :idea: .
Sazenice se nedelaji do rozstepu, ale poziva se anglicka kopulace a tu tady na foru nejlepe ovlada Zdenek :wink: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 17:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
nevíte náhodou co způsobilo ty fleky na listech.Není to náhodou spálené od slunka nebo přelité,přehnojené,nebo něco jiného.prosím poraďte.Je to odruda Krystal.Prosím poraďte vubec si stím nevím rady. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Přílohy:
ul1.JPG
ul1.JPG [ 88.74 KB | Zobrazeno 595 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 17:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
vino


Přílohy:
ul2.JPG
ul2.JPG [ 57.22 KB | Zobrazeno 574 krát ]
ul2.JPG
ul2.JPG [ 57.22 KB | Zobrazeno 566 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 17:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
vino-problem


Přílohy:
ul3.JPG
ul3.JPG [ 94.62 KB | Zobrazeno 582 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 17:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
vino-problem


Přílohy:
ul4.JPG
ul4.JPG [ 56.7 KB | Zobrazeno 589 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 17:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
Prosím napište co to je.Dík přiložil jsem fotky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 04 Čer 2008 23:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Krystal je odolná rezistentní odrůda, to bude dobrý. Nemáš to někde uvnitř ? a nekape na listy voda ?.
Krystal je venkovní cv. Plíseň révová vzniká za určité vyšší teploty a při současném orošení listů vodou, takže podmínky by zřejmě byly. Ale jak jsem psal, u Krystalu bych takový strach neměl. U rezistentů, které mám pod okapem, a jsou správně řezem a podlomem ošetřovány proti zahoustnutí výhonů - jsou vzdušné a tedy mívají listy převážně suché, tak tato plíseň neškodí. Spíš později vlétě moučnatka-padlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 05 Čer 2008 08:24 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Napadají mne jedině drobné kroupy nebo mšice :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 05 Čer 2008 12:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
No mám to na pergole a když jsem zalíval tak i přes listy vodou nebo vodou namíchané hnojivo.Tak co způsobilo ty fleky.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 09 Čer 2008 18:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
prosím o pomoc :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 12 Čer 2008 06:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Naše réva má ve skleníku také takové skvrny, vznikly když byla jedna velmi chladná noc, jakože takových letos moc nebylo ale pár ano, réva už byla hodně narostlá, tak dostala trošku šok....už je to ale v klidu. To víte, tohle skleníkové měkké lisí...nic to nevydrží.
Karlos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Révové víno
OdeslatNapsal: 07 Zář 2008 16:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
Mám takové fleky na révě ale nevím co to je.Možná je to plíseň.No vůbec nevím. Mám to prvním rokem.Jinak mám na listech takový bílý povlak ale nevím jestli ty fleky souvisí s tím bílým povlakem na listech.Prosím poraďte co mám dělat a co to je.Díííííííííííík moc.Dám sem 3 fotky.


Přílohy:
Snímek 019-1.JPG
Snímek 019-1.JPG [ 217.14 KB | Zobrazeno 580 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz