CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 21:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kiwi - skusenosti s odrodou Jenny
OdeslatNapsal: 04 Lis 2003 11:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Zdravim vsetkych forumakov,
velmi by ma zaujimalo, ake mate skusenosti s obojpohlavnou odrodou Jenny. Ja ju pestujem uz siesty rok na zahradke a este som sa vobec nedockal kvitnutia a ani plodov. V literature sa pise ze zacina rodit uz tretim rokom od vysadby. Myslim ze pri hrubke kmena a vytvorenej etazovitej korune by uz aj mohla. Pravidelne ju pocas zimneho obdobia striham na 5-6 ociek, takze mladych vyhonkov z ktorych vyrastaju (mali by) kvetonosne prutiky je na rastline dostatok. Najvacsi boom tejto odrody u predajcov bol pred par rokmi, takze by ju mohli mat viaceri z Vas. Staci ak napisete, ci Vam uz rodi(la) alebo este nie, pripadne i v ktorom roku od vysadby. Ja tejto odrode uz prestavam verit :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hm
OdeslatNapsal: 29 Led 2004 18:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
skoda, ze mi nikto neporadil... myslel som si ze tato odroda je viac rozsirena medzi pestovatelmi, ale asi som sa mylil. dakujem aspon za precitanie prispevku, mozno sa este niekto ozve :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2004 14:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Nemam ji, takze asi moc nepomuzu. Co jsem cetl posledni zkusenosti - asi tak 2-3 roky zpet, vsichni meli ten samy problem. Pricitalo se to tomu, ze prodejci asi prodavaji neco "jineho", ale ne Jenny :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vdaka
OdeslatNapsal: 11 Úno 2004 16:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Dakujem za odpoved, mne sa ta odroda uz dlhsiu dobu nepozdavala. Tazko povedat, aky material to vlastne ponukali ale asi nie som jediny, kto bol z toho "prekvapenia" sklamany. Asi so sucitu s rastlinami ju ponecham v zahradke ako raritu a dokupim si nejaku inu, zarucene plodnu odrodu, ako bola i tato :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Úno 2004 11:19 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Jak už to píšu v předchozím článku o kiwi. Roku 1989 jsem koupila 3 rostliny, jedna měla být Jenny. Do roku 1993 byly přes zimu doma v studené chodbě a pak šly do studeného skleníku. Rostly skvěle, několik metrů za sezónu, ale kvetení žádné. Řezala jsem podobně jako révu, později už ne tak hluboce, ale nepomohlo to. Tu "Jenny" jsem přesadila ven, tak nevím, jak po zimě dopadne, předchozí dvě nezakořenily a ještě na podzim odešly. Ve skleníku mi stále z kořenů výhony dorůstají, třeba po tom šoku zakvetou letos.. :) Raději jsem si koupila dvě arguty a ty plodí 3. rokem, krásně kvetou, ale odrůdu mi nebyli schopni říci. Několik sousedů tu pěstuje jak kiwi, tak argutu, ale ani oni odrůdy neznají. Na zahradu jsem si koupila jeden pár kiwi od Starkla, venku roste zatím méně, ale přežily 2 zimy. Rostliny jsou vysazené u keře, kterého se můžou přichytit, na zimu zakrývám přírodními materiály - listím, chvojím. Pak napíšu jak mi klíčí ty další Actinidie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Čer 2004 10:22 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Zdravim Dasa,

tak ako sa dari s pestovanim odrody Jenny tento rok? Zakvitla Vam uz konecne? Mne stale nie... Tuto jar mala velmi vhodne podmienky a ani na skoro rasiacej rastline nenamrzli puciace vyhonky. A kvety stale nikde, ani jeden! A to uz je pekne hruba rastlina. Rovnako stary vinic, co mam medzi tym nasadeny uz dva roky plodi... Neviem ako ju sokovat, aby sa konecne spamatala a zacala kvitnut. Mozno by bolo vhodne do tej rastliny nastepit nejaku skoro kvitnucu a zarucenu odrodu, aby doslo k tvorbe a presunu hormonov kvitnutia aj na Jenny. Fakt neviem... Luto mi je vykopat ju, ked taaak pekne rastie :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 21 Čer 2004 17:40 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Odruda Jenny v podmínkách Česka plodí velice špatně a nepravidelně.
Proto doporučuji odrůdu Abott, která plodí pravidelně a neomrzá. Kiwi se dá roubovat na jaře před rašením. U nás jsou vyselektovány odrůdy aktinidie chinensis s velkými plody, pravidelnou a bohatou plodností i dostatečnou odolností k mrazu. kontakty na pěstitele zašlu e-mailem.
zdenek.cernoch@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2004 12:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Zdravim Zdenek,

velmi pekne dakujem za Vasu odpoved-urcite sa Vam v blizkej dobe ozvem na Vasu emailovu adresu. Co sa tyka odrody Jenny -mna vsak stale prekvapuje, ze tu odrodu neustale predajcovia ponukaju (!!!) a celkom im ide na odbyt, aspon na Slovensku. Zarazajuce je, ze aj ked ide o odrodu ktora v nasich podmienkach podla mojich informacii (od niekolkych pestovatelov) neplodi (alebo len spatne), neustale je uvadzana na trhu ako super vhodna odroda s XY kg zberanych plodov od tretieho roku rastliny. Nuz, zrejme v tomto pripade ide len o cisty biznis a nie spokojnost zakaznikov.... Pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ambrosia
OdeslatNapsal: 14 Zář 2004 10:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Srp 2004 11:14
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Kuil jsme si rizkovance Ambrosii - ma to byt nejaky hodne mrazu odolny druh.
Poradte mi prosim jsme spise citrusar ale to kiwi me zaujalo. Jakou pudu potrebuji ? JAk je zazimovat ?? Je to zatim asi jen 30 ti centimetrova rostlinka. Ale roste a prirusta mi mam ji asi mesic a neco. a od te doby porostla cca o 10 centimetru. Asi ji na prvni rok nemam nechavat venku ze ne ?? Za jak dlouho mi zacne kvest a plodit ?? Za jak dlouho ji muzu nechat venku pres zimu ??
Dekuji predem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ambrosia
OdeslatNapsal: 14 Zář 2004 20:48 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Aktinidie arguta - Ambrosia je samosprašná velkoplodá odrůda plody kolem 5cm na délku. Vyžaduje humozní zeminu s dostatkem vláhy a živin.
Ochrana před pozdními mrazy není nutná - pouze v mrazové kotlině vyžaduje ochranu. Plocha na drátěnce cca 8 a více metru čtverečních.
Na zimu je dobrá ochrana nastýlka ke kořenům, ale není nutná.
Mladé rostliny pokud nejsou dostatečně zakořeněné vyžadují zakrytí
kořenů i vrchní části na první zimu. Po zakořenění jsou rostliny plně mrazuvzdorné. Plodnost nastáva ve 3 -4 roce po výsadbě. Plodí bohatě a pravidelně. Vzdálenost drátu na drátěnce je 30cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Abmbrosie
OdeslatNapsal: 15 Zář 2004 10:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Srp 2004 11:14
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Diky Zdenky. A jeste jeden dotaz. To kiwi je asi opadave ze ?? Ze to shodi na zimu listi. Vadilo by te rostlince prvni zimu mirne teplejsi zazimovani ? Rekneme kolem 10 stupnu ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ambrosia
OdeslatNapsal: 15 Zář 2004 17:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
To teplé zimování můžeš skusit ale kivi ti potom pořád poroste a neukončí vegetaci. Pokud máš možnost zimuj okolo 2-5°C a moc nezalívej je to mladá rostlina a nemusela by to rozchodit . Kořeny potřebují nějaký čas na vyzrání.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz