CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 23:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 20 Zář 2011 22:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Bře 2011 15:47
Příspěvky: 55
Bydliště: Poprad
Co som cital tak rastline resp mladym rastlinam nerobi dobre teplota pod 18 stupnov takze podla mna drzat v teple
a co najviac tepla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 20 Zář 2011 22:57 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Bře 2011 15:47
Příspěvky: 55
Bydliště: Poprad
Oprava posledneho slova malo byt svetla a slnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 22 Zář 2011 21:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Čer 2011 21:49
Příspěvky: 15
Já jsem zase četl, že by se teplota měla snížit, protože v zimě je velmi krátká délka slunečního svitu, což je u této rostliny velký problém. Ideální by bylo rostlině svítit. V našich podmínkách zřejmě nebude snadné překonat prvních pár zim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 23 Zář 2011 07:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Ona se ta rostlinka chová nevypočitatelně - v létě mi připadalo, že má moc tepla a akorát slunce - přendal jsem jí ze skleníku ven. Tam mi usychaly okraje listů, jako když je má spálené - přendal jsem jí do větrané, slunečné místnosti. Pak mi botanist napsal, že potřebuje hrozmě malý květináč a vlhko, aby pořádně zakořenila - to jsem uděla, chvilku to vypadalo nadějně, chodil jsem k jí denně konrolovat (to nedělám skoro ani u ženy) a přesto mi odešla (narozdíl od ženy).
Byl jsem varovaný, že to bude těžký, přesto mně její ztráta mrzela.(po 5 měsících)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 23 Zář 2011 21:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Bře 2011 15:47
Příspěvky: 55
Bydliště: Poprad
http://toptropicals.com/downloads/miracle_fruit.pdf

tu je pdfko v anglictine skusim prelozit niektore veci, co sa hodia:

PODA: potrebuje kyslu podu dobre priepustnu podu.... cize raselina, popripade zmiesana s perlitom alebo kokosovy substrat na zakorenovanie

nesmie byt premokrena a zalievat iba vtedy ked je vrchna cast pody trosku vlhka

NADOBA: pouzivat len o malo vacsi crepnik ako je korenovy bal rastliny, presadit az zacnu zo spodu vyliezat nove korene

TEPLOTA: rastlina je tropicka takze potrebuje vela tepla...
ked jej nemozeme zabezpecit teplo a teplota klesne pod 21-24 °C, treba byt opatrny s polievanim, pretoze mokro a chlad rastlinu zabiju
NAJLEPSIA teplota pre rastlinu je od 24-29,5 °C, a to sa tyka rastlin, ktore su mlade a este sa len zakorenuju
starsie rastliny nesmu byt vystavene teplotam mensim ako -1°C, mladsie pod 7 °C

SVETLO: starsie rastliny znesu aj priame slnecne ziarenie, ale hlavne malde rastliny mozu vyzerat nezdravo
naj je rozptylene slnecne svetlo alebo miesto, kde svieti slnko rano alebo neskoro popoludni

VLHKOST: rastlina neznasa suchy vzduch, cize potrebuje vysoku vzdusnu vlhkost, ked je v byte najlepsie je ju rosit viackrat za den, crepnik moze byt polozeny na miske s vodou ale tak aby stal na kamienkoch, aby odparujuca voda zvysovala vzdusnu vlhkost
a majte napamati ze castejsie polievanie neznamena ze tym zvysite vzdusnu vlhkost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Synsepalum dulcificum
OdeslatNapsal: 10 Led 2024 13:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Črc 2005 09:22
Příspěvky: 73
Bydliště: Prágl
Zdar nadšenci jsem po letech zpět a hlásím že synsepalum stále pěstuji, má přes 2m na výšku, často kvete a občas i zaplodí. Ze semen velmi dobře klíčí malé rostlinky ale bohužel se mi dodnes nepodařilo žádnou další odchovat.
Pěstujete to taky někdo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz