CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 00:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 14 Čer 2010 06:25 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Mě také kiwi ve skeníku nekvetlo a nakonec mi i ve skleníku zůstal jen Haward a semenáčky,ale v Rájci u jednoho citrusáře jsem viděl kvést samce,stovkami květů,jeho kmen měl průměr aspoň 1ocm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 14 Čer 2010 06:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Ještě musím dodat,že od šneka jsem měl řízky kiwi,krásně se ujalo rostlo úžasně,ale venku i ve skleníku zmrzlo.Vlhko to nemohlo způsobit,jelikož ve skleníku zalévám velmi opatrně v zimě.A mrazik u nás snad jenom jeden den byly kolem 15stC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 14 Čer 2010 16:02 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Je to semenáč, bohužel samec, z některých prvních plodů se se u nás na trhu před cca 20-ti léty objevily.
Pro Konalese - z této rostliny byly právě řízky odebrány. Má dvě "větve" ze země a každá z nich má oněch 10cm v průměru. Letos, jako vždy jindy, na rostlině nezmrzla ani jediná nejvzdálenější, nejtenčí větvička .... se slovy "zmrzlo" bych byl proto opatrný. Odešlo ... ale asi z nějakého jiného důvodu než mrazem - z jakého netuším, kiwi není moje "parketa".

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 17 Črc 2010 22:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Letos A.arguta začala kvést až začátkem července, ale rychle odkvetla a plody začaly růst :D


Přílohy:
A.arguta 6.7.2010 (100).jpg
A.arguta 6.7.2010 (100).jpg [ 186.47 KB | Zobrazeno 704 krát ]
A.arguta 6.7.2010 (101).jpg
A.arguta 6.7.2010 (101).jpg [ 105.7 KB | Zobrazeno 719 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 19 Črc 2010 19:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
V auguste sa chystám do Chorvátska autom na dovolenku a chcel by som si zakúpiť nejaké odrody čínskeho kiwi. Nemáte tipy na záhradníctva, kde isto predávajú takéto veci? Vopred vďaka za odpoveď, stačia len tipy z Chorvátska (ešte nevieme presnú cestu, cez ktoré krajiny pôjdeme).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 20 Črc 2010 13:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
Arginin: v Chorvatsku nevím, ale ve Slovinsku u hranic s Itálií (poblíž Nové Gorice) je vesnice Bilje, kde je největší školka ve Slovinsku, mívají několik odrůd aktinidií, spoustu D. kaki a další. Zadej si do googlu Drevesnica Bilje (školky Bilje) a na jejich stránkých si najdi ponudba sadnic (nabídka rostlin) ceny 7-11 E, kvalita skvělá, mám odtud spoustu kytek.
Záleží, kam do CH. jedeš, ale zajet do Bilje má cenu, popř. se tam dá předem napsat mail či zavolat, anglicky mluví solidně.
Caver


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 20 Črc 2010 18:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
caver:

vďaka za tip, pozeral som tú dedinu Bilje na mape a je to dosť ďaleko od Chorvátska. keby bolo na mne, tak sa tam isto zastavím, lenže ideme na kamarátovom aute a on nebude mať pochopenie pre moju pestovateľskú vášeň :? je pravda, že v ponuke sadenic majú zaujímavé odrody kiwi -Sorelli a Green Light. moja otázka - mávajú aj iné odrody v menšom množstve, ktoré neuvádzajú na stránke alebo ten internetový zoznam úplne korešponduje s tým, čo je reálne v predajni? Kaki už mám, možno by ma zaujímala nejaká asimina od nich. len škoda, že je to tak bokom a nemôžem si cestu do Chorvátska moc vyberať :cry: v Chorvátsku nevieš o žiadnom zaujímavom záhradníctve? každopádne ďakujem aj za túto radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 20 Črc 2010 23:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Úno 2008 08:04
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava Fajna
exitus A.arguta. Nevíte někdo, čím to je? Rostlina byla pravidelně zalévaná, suchem by to nemělo být..


Přílohy:
200720103520-001.jpg
200720103520-001.jpg [ 224.93 KB | Zobrazeno 747 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 21 Črc 2010 08:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 03 Úno 2009 18:49
Příspěvky: 22
Tak toto je problém letos u nás skoro všech. Nejspíš namrznutí a prasknutí kmene v době rašení, následné ronění mízy a po zatažení ran nejspíš oslabené rostliny dodělává moniloza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 21 Črc 2010 11:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Úno 2008 08:04
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava Fajna
Myslíš, že to přežije, nebo je po ní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 21 Črc 2010 21:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
Mne sa to asi pred mesiacom objavilo na Jeny, ale bol to len jeden konár. Ten som odrezal, ranu zatrel štepárskym voskom a rastlina vyzerá byť v poriadku. Naopak na Argute mi začali usychať konce listov - dal som jej vody a myslím, že to tiež pomohlo. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 23 Črc 2010 11:47 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Jak píše Vasej,je to tento rok problém,pravděpodobně vlká zima,studené jaro a vlhké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 27 Črc 2010 07:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
rikoset napsal:
Mne sa to asi pred mesiacom objavilo na Jeny, ale bol to len jeden konár. Ten som odrezal, ranu zatrel štepárskym voskom a rastlina vyzerá byť v poriadku. Naopak na Argute mi začali usychať konce listov - dal som jej vody a myslím, že to tiež pomohlo. 8)


už aj okrasná Jenny tým trpí? nikdy som s ňou problémy nemal, až na tú plodnosť, ktorá prišla dosť neskoro a moc ma nepotešila. na zimu bola dosť odolná Jenny, to bola asi jedna z mála jej výhod. už ti plodila? inak vyzerá dekoratívne fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 28 Črc 2010 09:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
arginin napsal:
rikoset napsal:
Mne sa to asi pred mesiacom objavilo na Jeny, ale bol to len jeden konár. Ten som odrezal, ranu zatrel štepárskym voskom a rastlina vyzerá byť v poriadku. Naopak na Argute mi začali usychať konce listov - dal som jej vody a myslím, že to tiež pomohlo. 8)


už aj okrasná Jenny tým trpí? nikdy som s ňou problémy nemal, až na tú plodnosť, ktorá prišla dosť neskoro a moc ma nepotešila. na zimu bola dosť odolná Jenny, to bola asi jedna z mála jej výhod. už ti plodila? inak vyzerá dekoratívne fajn.


V tomto vlákne na strane 19 som vložil foto s názvom "asi Jeny".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 10 Říj 2010 18:46 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Dub 2008 08:34
Příspěvky: 46
Poradte Kupil som si kiwi Jeny samoprasive aspon dufam.
1. Bojim sa zasadiť teraz na jesen malu rastlinku nevimrzne??????
2. Ak ju nedám ešte tento rok vonka neuskodi to ešte viac ????
na kiwi padaju aj listy ?lebo ak bola vonku zacala pomali zimovať
a teraz je znova dam do tepla ,......
3. Neodolal som kupil som chlpate Kiwi Jeny aj ked viem že som mal radsej
kupiť tie viac mrazuvzdorne ale ako je to naozaj s JENNY kolko vydrži???všade píšu ináč????-20?????-25??????


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz