CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2007 12:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Dub 2007 11:47
Příspěvky: 30
Sneku, co sa tyka tej vetvicky je v tom jeden maly problem, momentalne byvam vo Svedsku, ale ked pojdem na Slovensko, snad by sa nejaka ta vetvicka nasla, ono by to bolo asi najlepsi na jesen alebo buducu jar, co povies? Kazdopadne, ked pojdem domov, dam vediet. :wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 04:49 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Jasně Clivia, čakám už skolro dvacet let, nějaký rok ještě v klidu vydržím :-) ... až přijedeš, ozvi se. Fakt by mne hodně zajímalo, co by udělal roub v koruně mého neobyčejně vitálního samce.
Jinak mne docela překvapuje ta doba, než ti to začalo kvést. Mě ten samec kvete pravidelně přes dest let ( asi tak od 7 či 8 let jeho věku )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 07:31 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Pro Ivu : já mám ještě v záloze 3 další kiwi stejně staré jako ta venku rostoucí kvetoucí rostlina. Jsou v květináčích a přes zimu ve sklepě a více méně bez jakékoliv péče. Tyto dosud nekvetou, protože jsou udržovány v přenositelné podobě. Možná by je stálo za to někam zasadit - jsou ze stejného plodu jako můj neobyčejně vitální totálně mrazuvzdorný samec a třeba je některá z těch třech dalších rostlin samičí. Bohužel na to nemám prostor, ale pokud to má zájem někdo zkusit, rád mu tyto rostliny poskytnu. Třeba to vyjde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 18:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Šneku, nechci vás nijak "plašit", ale s tím přiroubováním to není až tak jednoduché. Mnou výše zmíněný samec u p. Býčka byl již několikrát přeroubováván (resp. přeočkováván) instruktory štěpování z našeho klubu a dodnes se vytrvale brání přijmout cokoliv :!: :evil: Já mám slíben pokus přeočkovat obě moje rostliny (resp. některé jejich pruty) odrůdou Ashoka, která by mohla naše podmínky snést - jen aby také moje rostliny nebyly vůči cizím očkům totálně odmítavé... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 19:23 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ne jenom to ne ... šneka nplašit nebo zaleze do uliy a bude .... zalezlej v ulitě :-)

Přiroubování není nikdy jednoduché, ale nějaké zkušenosti sím už mám. Svého času jsem měl na starších semenáčích přiroubováno i 5 odrůd. Byly to sice citrusy a ne kiwi - s tím nemám žádné "rozmnožovací" zkušenosti. Prostě by byla škoda to alespoň nezkusit a kdyby to vyšlo ..... jinak ho budu muset vykopat, protože zavazí v místě nově plánovaného rozšíření zahradního posezení ..... kdyby to tedy vyšlo, tak bych to rozšíření vymyslel nějak jinak :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 20:03 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
šnek napsal:
Ne jenom to ne ... šneka nplašit nebo zaleze do uliy a bude .... zalezlej v ulitě :-)

Přiroubování není nikdy jednoduché, ale nějaké zkušenosti sím už mám. Svého času jsem měl na starších semenáčích přiroubováno i 5 odrůd. Byly to sice citrusy a ne kiwi - s tím nemám žádné "rozmnožovací" zkušenosti. Prostě by byla škoda to alespoň nezkusit a kdyby to vyšlo ..... jinak ho budu muset vykopat, protože zavazí v místě nově plánovaného rozšíření zahradního posezení ..... kdyby to tedy vyšlo, tak bych to rozšíření vymyslel nějak jinak :-)


chinensis lze roubovat podobně jakovinou révu. Ideální je na jaře před rašením ted je na to již pozdě. I když za zelena vazrálým dřevnatým výhonem by to moho jít taky, v tompto případě se musí roubum zajistit vysoká vzdušná vlhkost a rychlost roubování je velmi duležitá to samé platí i u utažení uvazku a hlavně použitém materiálu na ovázaní roubu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 07:29 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Samčí květy nyní

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 18:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Šneku, buď je to odrůdou, nebo je tam u vás opravdu tepleji, než u mne - moje kiwi ještě nekvete a ani nevypadá, že by to mělo v nejbližších dnech být.
Včera mi rozkvetla arguta z Kruhu (Issai - samosprašná), ale tu jsem měla přes zimu v nádobě ve skleníku :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 19:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
moze to byt lokalitou, lebo aj v bratislave uz kvitnu a mame aj krasne ceresne cervenucke a pri tomto pocasi co nasleduje, budu coskoro aj jahody. tak sa tesim a dufam ze tohtorocne predlzene vegetacne obdobie prispeje k zdarnemu dozretiu viacero druhov ovocia, ktore opadne pred dozretim, ako fejchoa, psidium a podobne. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 20:01 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Toto je fotka z části koruny, která se rozrostla bezprostředně k domu. Kvete zatím tento jediný výhonek, který se prakticky dotýká teplé stěny. Myslím ale, že zítra to už začne kvést všude na celé rostlině. Nejpozději pozítří.

Jinak si nemyslím, že by se teploty v Brně až tak dramaticky lišily místo od místa. Já sice žádnou meteostanici nemám, ale domnívám se, že teploty u mne jsou prakticky shodné s profi stanicí v Žabovřeskách. Na netu jsou on-line data na http://www.chmi.cz/PR/praha/grafy/br/grafy-ams.htm Trošku popřu předchozí - data, konkr. teploty z Žabovřesk bývají často i 3 st. vyšší než např. naměřené hodnoty na letišti v Tuřanech. Takže kdo ví .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Kvě 2007 18:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Dub 2007 11:47
Příspěvky: 30
100% mrazuvzdorne kiwi kvitne:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

zdravi
clivia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Kvě 2007 22:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Mě samice argut začínají kvést,ale samci pomrzli.Tak,že nemá na okrese Blansko někdo kvetoucího samce.Aspoň bych zkusil pár větviček,pokud by nechal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Kvě 2007 23:32 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tak šup šup ... pošli včelky .... v Řečkovicích kvete samec chinensis jako pominutej :-)))
A pokud je zájem o samce chinensis, který je 100% mrazuvzdorný, není vůbec žádný problém. Stačí se zastavit. Materiálu na řízkování je až až. Myslím si, že argut lze oplýlit i pomocí chinensis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Kvě 2007 12:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Mně konečně dnes také vykvetlo několik prvních květů - myslím, že to kvetení ale uspíšilo to včerejší vedro :roll: Většina poupat je ale ještě relativně malá (cca 5 až 6mm).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Kvě 2007 17:47 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
no gratuluji :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz