CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 17:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2007 12:32 
Nevíte jestli lze opylit argutu samcim kvetem z chinensis? samce mam 2 ale hajzlici jeste nekvetou a samic mam 10 z toho 7 kvete. Naopak mi vykvetla chinensis, ktera mela byt udajne odruda samosprasna(odruda Solo Mini) a nakonec je to samec :evil:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2007 07:01 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Nejsem zcela povolaný o tomto diskutovat, protože genetika je pro mne "španělská vesnice", ale domnívám se, že by to v rámci jednoho rodu - v tomto případě Actinidia - rozhodně mělo jít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ahoj
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2007 21:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Kvě 2007 10:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava
Já nevím, ale co jsem četla zažila, tak většina rostlin přes zimu nezmrzne ale uchne, proto, když nejsou mrazy, mají se důkladně zalít, třreba to za vyzkoušení stojí. Přeju hodně úspěchů!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2007 21:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
šnek napsal:
Nejsem zcela povolaný o tomto diskutovat, protože genetika je pro mne "španělská vesnice", ale domnívám se, že by to v rámci jednoho rodu - v tomto případě Actinidia - rozhodně mělo jít.


Jít by to asi mělo, protože se kříží o sto šest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Čer 2007 07:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Čer 2006 08:24
Příspěvky: 45
Bydliště: Poprad
Toto som vcera kupil v Baumaxe. Actinidia deliciosa 'Jeny' vyska cca 30cm vo vypredaji za 109,-Sk.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 11 Čer 2007 07:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
V sobotu jsem si dovezla ze Slovinska řízky kiwi - mužské a ženské. Rostlo jim tam nádherně a již ted mělo krásné velké plody. Prý ho mají asi 15. let a snese teploty -17 a ničím ho nezakrývají. Až -20 je prý špatné. Mám řízky nechat tak 10 dní ve vodě a pak zasadit. Včera začli však usychat listy. :( Je to normální? prosím poradte jak nejlépe o ty řízky pečovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kiwi
OdeslatNapsal: 11 Čer 2007 09:56 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2006 10:17
Příspěvky: 113
Bydliště: Ústí nad Labem
robega napsal:
V sobotu jsem si dovezla ze Slovinska řízky kiwi - mužské a ženské. Rostlo jim tam nádherně a již ted mělo krásné velké plody. Prý ho mají asi 15. let a snese teploty -17 a ničím ho nezakrývají. Až -20 je prý špatné. Mám řízky nechat tak 10 dní ve vodě a pak zasadit. Včera začli však usychat listy. :( Je to normální? prosím poradte jak nejlépe o ty řízky pečovat?


No, ty řízky jsou dost citlivé, prý má člověk mít po ruce hned vodu či květináč s hlínou, do které to hned píchne.... má se prý uštípnout vrchni pupen (prý často chytá hnilobu), taky se mají pokrátit listy, aby byl co nejmenší odpar vody. Já udělala experiment, 2 řízky jsem dala do tmavé nádoby a do dešťovky a zkusím nechat pustit kořínky, 2 řízky jsem namočila do vody, pak do práškového stimulátoru a hned do hlíny a přiklopit PET lahví, skleničí, či aspoň igeliťák. Po deseti dnech mé zkušenosti, ve vodě začaly zasychat, tak jsem opět zredukovala listy, takže na 2 malé co tam zůstaly je rostlina bez listů a zatím to stojí. Ty, co jsou v hlíně pod sklenicí jsou zatím v takovém stavu, v jakém jsem je tam dala :lol: . Tedy zatím a nekřičím hop, ale uvidí se. Jinak s tou paní co jsem si od ní brala řízky mám domluveno, že pokud se nezadaří, tak si mohu přijít pro nové. Byla na mne moc hodná, protože já to kiwi tam okukovala a ona přišla blíž a začala se se mnou bavit, že ten keř je nádherný, ale má to prý jednu chybu - neplodí :-). A já na to, ale to není pravda, vždyť máme plody tady a tady. Ona o nich nevěděla a tak měla velkou radost. Prý leta neplodilo, tak jsem se ptala, jestli si nepořídili teď nějakou novou rostlinku a prý ano, nějaké to minikiwi. Tak možná se to nějak sprášilo? Pokud se zadaří a pustí mi to kořínky, tak se tu pochlubím. Všem prima den a hodně úspěchů. Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 11 Čer 2007 13:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
listy jsem nezkrátila tak asi proto uschnuli. No na každém řízku jsou ted asi dva listy,ale ty velké krásné uschnuli. Doufám, že se něco ujme, protože rostliny vypadali nádherně a byla by to škoda. Hlavně když je to z rostlin, které jsou vysoce mrazuvzdorné a jedná se o velkoplodé kiwi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Čer 2007 18:11 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Mám dotaz.
Včera jsem koupil v PLUSu kiwi, které jsem ještě neviděl. Bylo u něj napsáno GOLD KIWI.

Obrázek

Má zlatohnědou, slabou, docela špatně loupatelnou slupku, žlutou dužinu chutná jako normální kiwi.
Tady js odkaz, který jsem našel...

http://www.zespri.com/zgold.asp?zgoldid=5

Může mi někdo prozradit odrůdu?
Díky předem za snahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zlte kivi
OdeslatNapsal: 17 Čer 2007 19:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
No na tej stranke, co si uviedol, sa pise, ze sa jedna o odrodu oznacenu ako "Hort 16A". Dalej sa pise, ze "pribeh zacal na konci 70 rokov, boli pozbierane semena z Botanickej zahrady v Pekingu, v Botanickom institute Guangxi v Guilin a z divokych rastlin strednej a juznej Ciny a pestovali sa na Novom Zelande. Rodicmi tejto odrody su materska rastlina pochadzajuca z Pekingu, otcovska z oblasti Guilin.
Rastlina bola v roku 1992 pestovana v bloku 37, rad 1, bay? 16, pozicia A, odtial vznikol nazov Hort 16A. Nasledujucich 5 rokov sa pestovala tato odroda na kopcoch s vulkanickou podou v teplom slnecnom podnebi. Bola vybrana pre svoju chut, farbu, velkost, dobru skladovatelnost.
Prvy krat sa Hort 16A exportovala v roku 1998" aspon tolko v rychlosti prelozene...
Zaujimavy clanok....

Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 18 Čer 2007 07:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Gold kiwi se u nás běžně prodává již asi 4 roky jen je vždy pouze v určitou dobu a ne celoročně jako zelené kiwi. A myslím si, že nechutná stejně jako zelené kiwi, ale je mnohem lahodnější. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Čer 2007 08:22 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Kamile, moc ti děkuji za překlad - pro mě je angličtina nějak pasé :wink: . To víš ... starší generace :wink:

Vybral jsem nějaké semena, ale myslím, že ani nemá cenu je vysévat. Píšeš že byla pěstovaná ve velmi teplých podmínkách - to v ČR v zimě určitě není... A do skleníku je to na moc let... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Čer 2007 08:30 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Pro rogebu :
Víš, já se na kiwi v obchodě skoro nedívám. Proto jsem si asi nevšiml, že je na "pultech" něco jiného... Tentokrát mi padlo do oka, tak jsem chtěl zkusit.
O té chuti bych si dovolil polemizovat. Je asi fakt, že je sladší, ale já vždy dám přednost "zelenému" - klasice - víc mi chutná to "kyselejší" - aspoň vím, že je tam nějaký "Céčko". U toho žlutého - aspoň co jsem koupil, mě to úplně chybělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Čer 2007 10:10 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
To je právě ten rozdíl jenž u nás je zapomínán actinidia deliciosa(jenž je u nás běžně) a actinidia chinensis(jedna z odrůd o niž se bavíte).Chinensis má být o něco odolnější(některé odrůdy) na chlad.Zasadit a vyskoušet co bude dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Čer 2007 10:22 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Stejně jsem neodolal a vybraná semena jsem zasadil do substrátu do pařeníčku a pár jsem jich hodil jen tak na zahradu..
Jsem sám zvědavý, co z toho bude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz