CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 20:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2006 20:58
Příspěvky: 112
Bydliště: Čelákovice
Zdravím,
budu teď objednávat pár rostlinek dalekééé ciziny;) a můžu objednat navíc citrus hystrix nebo c.aurantiifolia. Pokud by měl někdo zájem písněte co nejdříve na mail.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 21:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 11 Bře 2008 18:47
Příspěvky: 280
mel bych zajem o c.aurantifolia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 01 Črc 2008 07:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Zdravím, měl bych zájem taky o tento citrus, nemá ještě někdo nějaký roub nebo rostlinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 02 Črc 2008 17:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2006 20:58
Příspěvky: 112
Bydliště: Čelákovice
Mám obě zmiňované rostliny (od každé jen jeden kus navíc), písněte na PM nebo na mail.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 05 Črc 2008 09:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2006 20:58
Příspěvky: 112
Bydliště: Čelákovice
Ahoj, prosím nepiště mi na PM, bohužel ty zprávy nemůžu číst :(. Velice nerad jsem smáznul všechny zprávy, kromě 5 a stejně mi to píše " Máte 1 blokovanou právu, protože adresář je plný." Směšný, nepříjemný, nepochopitelný. Napiště mi prosím znovu na mail.
Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 07 Čer 2010 17:42 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Citrus Hystrix i ostatní papedy se mi hodně líbí, hlavně těmi dvojitými listy, řešil jsem to minulý rok objednáním semen z Thajska.. z 50 vzešly jen 4, ale zimu přežily všechny v pokojové teplotě. Rostou tak nějak nepřetržitě vždycky 2-3 listy, pak týden-dva pauza a pokračují dál, zajímavé je, jak se postupně zvětšují řapíky, už se pomalu blíží typické velikosti. Jen váhám jestli je letnit venku, přeci jen ty teploty hlavně v noci mají do tropů daleko :?: navíc do tropické zimní zahrady mám zatím daleko já...tak je budu asi dál přizpůsobovat na bytové pěstování... i když možná jeden pujde aspoň do foliáku k paprikám ať těch tropů trochu užije :)


Přílohy:
C.Hystrix2.jpg
C.Hystrix2.jpg [ 133.93 KB | Zobrazeno 836 krát ]
C.Hystrix1.jpg
C.Hystrix1.jpg [ 105.96 KB | Zobrazeno 946 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 07 Čer 2010 21:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
C.hystrix - mauritijská papeda je sice citlivý na mrazík, ale současné teploty mu určitě vadit nebudou. Snad jen bych byl opatrný v aklimatizaci na slunce, vítr, slimáky :D apod...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 08 Čer 2010 18:14 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Tak je asi dám ven, ale na slimáky musím něco vymyslet, ty listy budou zřejmě i pro ně lahůdka,
zrovna nedávno jsem četl výstrahu na francouzském foru, překlad z translátoru :) :

Citace:
Šneci oceňují především kaferského vápno.
Mohu dosvědčit :P

Les escargots apprécient particulièrement le combava.
Je peux en témoigner


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 22 Čer 2010 22:59 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
pěstitele Hystrixů ale i jiné
asi 3leté semenáče této rostliny mám venku už měsíc a je jim to šuma fuk-rostou.
Nebojte se je dát ven na největší slunce.Musíte je ale postupně navykat na přímé slunce.Ale to snad nemusím ani psát.Že?
Dle foteček - na konci vrcholů jsou vidět nové lístky velice tmavé.Je to asi pro ně dobré když jsou venku.Ono to není moc vidět,i pozadí není asi vhodné ale takto jsem to dnes nafotil.
Prostřední foto je asi 10let stará "mateční "rostlina která má v těchto dnech plody velké skoro jako plody třešně.Tu mám samo ve skleníku.Tak zatím nashle.vaclav


Přílohy:
Snímek 040.jpg
Snímek 040.jpg [ 102.53 KB | Zobrazeno 959 krát ]
Snímek 036.jpg
Snímek 036.jpg [ 69.42 KB | Zobrazeno 949 krát ]
Snímek 037.jpg
Snímek 037.jpg [ 116.31 KB | Zobrazeno 924 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 02 Bře 2011 21:02 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Jak ty hystrixy množíte? Roubujete je, nebo se dají i řízkovat? Docela by mi také slušel 8) ve sbírce. Kdyby byla nějaká rostlina volná, nebo roub či řízek směle bych se o něj ucházel. Jinak přeji veleúspěšnou nadcházející sezónu. S pozdravem Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 21 Čer 2011 13:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Stále zde není nikdo, kdo by prodal, vyměnil atd. roub, řízek, rostlinku Citrus hystrix? Sháněl jsem ho již skoro všude, jediné kde mi dali alespoň naději do příštího roku, bylo na ITSZ, ale rád bych ho pořídil ještě letos. Věřím, že se někdo přeci jen najde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 03 Říj 2011 18:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Petrlcr jsem to už psal v SZ, nejsnažší způsob je objednat si semínka přes Ebay
http://home.shop.ebay.com/Home-Garden-/11700/i.html?_nkw=citrus+hystrix&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282
Vzhledem k tomu, že se pěstuje pro listí jako koření mě celkem nevadí, že zaplodí až po x letech. Listí je to oč tu běží, má opravdu příjemnou vůni, ale je to magnet pro škůdce, svilušky, puklice, mravenci si v květináči udělali mraveniště a varování před šneky se taky potvrdila, jeden tam chce asi i přezimovat :shock: Na fotce je nejlepší 2letý semenáč, (vyset 1.7.2009) sice díky počasí a neustálým atakům škůdců letos moc nepovyrostl, ale i tak doufám, že už příšti rok sklidím i já nějaký ten lístek, nejen ta havěť :evil:


Přílohy:
Hystrix 2011a.jpg
Hystrix 2011a.jpg [ 251.59 KB | Zobrazeno 841 krát ]
nek vs Hystrix4.jpg
nek vs Hystrix4.jpg [ 127.79 KB | Zobrazeno 786 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 03 Říj 2011 20:00 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Já letos získal rouby od pana Václava, za což mu jsme nad míru vděčný a ještě jednou děkuji. Afinita s Poncirus trifoliata100%, naproti tomu s citrumellem 0%. Nevím čím to, že se mi roubování na citrumello nepovedlo, asi nevhodnou dobou v půli srpna. Nevadí, za ujmutí roubu na Poncirus jsem šťastný. Dlouho jsem po této rostlince toužil. Musím přiznat, že po roubované, neboť listům neholduji a ač plody nemají kdoví jaké využití, jde o to vidět, jak rostlina kvete, jak voní, jak plody rostou a jak dozrávají. Člověk z toho má takovou okamžitou radost, že se zase něco povedlo. Moje rostlinka zatím vytvořila první nový list, ale počítám, že skutečný růst začne až na jaře. Je to opravdu krásná rostlina, celkově mě papedy velice lákají, je to zase něco trochu jiného. Jen škoda že nejsou příliš rozšířené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 04 Říj 2011 18:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
S roubovanými rostlinami máš určitě pravdu, ale v tomhle případě, pro mé podmínky, (zimování i pod 0°C by nepřežil ani na trifoliátě) a důvody proč jsem si Hystrix pořídil, se spokojím se semenáčem. Chtěl jsem ho hlavně kvůli těm zvláštním listům a láká mě vyzkoušet je i v kuchyni pod rybu nebo do marinád na grilování, to mě semenáč, pokud bujně poroste splní, možná i líp, když nebude zatěžován plody :) Navíc rád experimentuji a baví mě sledovat vývoj od semínka, až snad k plodící rostlině nebo jak se rostlina ze semínka z Thajska aklimatizuje na Vysočinu :wink: a zimování v pokoj. teplotě, za jak dlouho dosáhne plodnosti. Prostě i pěstování ze semen má své kouzlo a je to v dnešní době internetu i celkem snadná a laciná cesta, jak se dostat ke vzácnějším rostlinám, i když u dostupných citrusů je určitě rozumější koupit roubovance o tom žádná. Tak doufám, že ti dobře poroste, určitě pak napiš jak bude prosperovat na trifoliátě a až tady budu zelenat závistí jak ti pěkně kvete a plodí aspoň budu vědět na koho se obrátit pro roub :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hledám citrus hystrix
OdeslatNapsal: 04 Říj 2011 19:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Semenářství se také nebráním, zrovna nyní jsem objednal několik desítek exotů, u nichž ani není možné u nás roubovanou rostlinu sehnat. Ovšem u citrusů je to běh na hodně dlouhou trať. Zde se snažím vždy sehnat roubovanou rostlinu. Na druhou stranu, papedy jsou divoké nešlechtěné citrusy a je možné že plodnost se dostaví opravdu záhy. Jestli mi rostlinky přestojí zimu a začnou růst, tak rouby samoskou poskytnu, nejsem soukromníček, ovšem zatím se mi jeví poměrně slabé, vzhledem k pozdnímu roubování nestihly příliš narůst. Uvidíme po zimě, pokud začnou růst, tak pak už bude do budoucna vyhráno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz