CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 03 Čer 2024 21:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 16:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
šneku :wink: souhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 16:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Já si vyzkoušela kombinaci "sypaného" tranšeje se skleníkem (dvě strany lahvové stěny, 2 strany opěrné zdi s násypem z vnějších stran) a byla jsem s ním velice spokojená. Na fíkovníky i další rostliny úplně ideální. Kdybych nestavěla dům a tranšejoskleník mu nezavazel, rozhodně bych ho nezrušila. Zkušenosti s tímto zařízením mám na svých stránkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 17:34 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
šnek napsal:
Ekonomika, myšleno náklady na pořízení materiálů budou prakticky shodné. Rozdíl bude pouze v odpadu z přířezu polykarbonátu a řeziva. Rohodně je však tato konstrukce značně, ale opravdu znašně pracnější při jejím zhotovení.
Jinak, pokud to někdo zcela nepochopil, nejedná se o praktický návrh skleníku, nýbrž o studii na téma skleník s co možná největšími tepelnými zisky ze slunečního záření. Jen jako námět pro ostatní.
Jinak s druhou částí, že ..... technika "citranží"....., předpokládám, že jsou tím myšleny tranšeje, plně souhlasím. Pokud není v lokalite vysoká hladina podzemní vody a případné skalní podloží je dostatečně hluboko, potom by pro mne tranšej, resp. tranšeji podobná konstrukce byla jasnou volbou. (Těch cca 500Kč/m3 za výkop se dle mého názoru rozhodně z dlouhodobého hlediska vyplatí)


jako odbroník truhlář musím říct, že spoje na teto konstrukci jsou ze dřeva nereálné. Spoje lze vyrobit, ale výsledná pevnost ve spojích nesplní nosné požadavky. Čepování na pokos nepřichází v uvahu materiál se značně zeslabuje a ztrácí potřebnou tuhost ve spojích. Konstrukce by musela byt svařena z jeklů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 17:40 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Iva Hažmuková napsal:
Já si vyzkoušela kombinaci "sypaného" tranšeje se skleníkem (dvě strany lahvové stěny, 2 strany opěrné zdi s násypem z vnějších stran) a byla jsem s ním velice spokojená. Na fíkovníky i další rostliny úplně ideální. Kdybych nestavěla dům a tranšejoskleník mu nezavazel, rozhodně bych ho nezrušila. Zkušenosti s tímto zařízením mám na svých stránkách.


No jo, ale odkaz na Vašich stránkách mi hází pokaždé chybu 404 a ne a ne se zobrazit. :-( :-( :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2007 17:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
šneku ,skus to přes mozzilu a ne přes explorer-měl jsem stejný problém :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Srp 2007 06:12 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Samozřejmě - v rychlosti toku myšlenek jsem napsal "citranž". Myslím , že stejně každý pochopil, že mám na mysli TRANŠEJ :!: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Srp 2007 13:29 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Jak už jsem psal ... jde o teoretické naznačení problému, zejména s ohledem na průběh a polohu slunce a z toho vyplývající ideální tvar skleníku (natočení jeho ploch). Pokud se o tom budu snažit bavit reálně, tak o konstrukci by nebylo uvažováno nikdy jako o truhlářské, ale jako o normální moderní nosné tesařské - tzn. fošinky. žádné čepy, jen přeplátování (horní a spodní oblouk po delé své délce) a navarující prvky úhlovými svorkami - asi jako u každé novodobé dřevostavby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Srp 2007 10:10 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Včera večer jsem si dal tu práci a výše uvedenou kci "ideálního" solárního skleníku jsem trošku upravil, aby odstraněny určité konstrukční problémy (např. zborcené plochy), i když za snížení jeho účinnosti (velmi malého, odhaduji tak v řádu 1%). Bohužel jsem to nestihl zatím zcela dokončit, takže zašlu posléze.
P.S.: po zmíněných úpravách se stala kce opravdu pozoruhodně jednoduchá, opravdu prakticky využitelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Srp 2007 21:15 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
flax napsal:
Z vyse uvedeneho je teda jasne, ze tepelna izolace tohoto skleniku je proste nedostatecna. Co by jste mi tedy doporucili za termoizolacni folii?


Možností je spousta, pro mne je vždy rozhodující cena/výkon. Jako posílu stávajích izolačních vlastností bych v opravdu chladných dnech neváhal použít třeba obyčejný Mirelon tl. 3 mm (pěnová podložka pod podlahy). Světlo jakž takž propouští a co se týká tepelně izolačních vlastností, tak na tom bude dokonce asi o něco málo lépe než polykarkonát tl. 4 mm. Cena je fajn, ale chtělo by to nějak šikovně vymyslet vzájemné spojování (bez zkoušení ale předpokládám, že by to mělo jít teplem svařovat). Stejně tak je otázkou životnost v podmínkách skleníku, aby to ve výsledku nevyšlo dráž, než cokoliv jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Srp 2007 17:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
zajímalo by mně,jaký tepelný prostup má bublinková folie-nevíte?-místo toho mirelonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Srp 2007 20:46 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ja se rozhodl ze mirelon letos zkusim, dival jsem se na jeho cenu a je bezkonkurencni. Takze dam po zime vedet.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Srp 2007 05:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
martincz napsal:
Ja se rozhodl ze mirelon letos zkusim, dival jsem se na jeho cenu a je bezkonkurencni. Takze dam po zime vedet.


Martine, ale fakt bacha - zkoušej to jenom na nějakém malém skleníčku. To byl jenom takový můj tip. Použití tohoto materiálu je jiné, opravdu nevím jak bude prakticky vhodný na skleníky či fóliovníky. Má sice uzavřenou buněčnou strukturu a měl by být nenasákavý, ale odolný je dostatečně pouze v tlaku. S tahem je to podstatně horší. Takže pozor na vítr - rozhodně bych k němu doporučil nějakou nosnou podložku (jako stavař opět doporučím stavební materiál – velmi levný -nějakou třeba difúzní folií s výztužnou mřížkou). I tak to vychází jako prima cena. Těžko říci jak to bude s jeho životností ve vztahu k UV záření - materiál není určen k tomu, aby na něj svítilo slunce, takže je možné, že bude na to reagovat nepříznivě - začne velmi rychle žloutnout a hnědnout a stane s křehkým - opravdu nevím, ale je to ale možné - musí se prostě vyzkoušet - budu zkoušet letos taky.
Jinak jako provizorní, ale funkční dodatečnou tepelnou izolaci skleníků či fóliovníku formou dočasného překrytí v nejchladnějších obdobích (=v noci a zamračených dnech) bych si rozhodně Mirelon tl. 10 mm dovedl představit. Data nejsou k dispozici, ale jeho izolační schopnosti bych viděl někde přibližně jako u 2cm polystyrénu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Srp 2007 10:42 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Mam v planu jen jednorazovy sklenik kolem bananovniků a fikovniků. Mam je vechny na jednom zahone a potrebuju je mirne zakryt a zastinit, protoze kazda rostlina bude mit jeste svoje kryti pro ni specificke. Takze je to idealni moznost to otestovat. Na jare jej rozeberu a necham material jen pokud vydrzi. Vyska bude jen 1 metr.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Srp 2007 16:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 29 Pro 2006 13:03
Příspěvky: 39
Ahojte potrebujem poradit, mam moznost kupit konstrukciu sklenika z pozinku rozmer 6220 x 3750 cena s dovozom je 5300 Sk co poviete je to vela alebo malo? Sklenik ma 6 rokov. Sama neviem. Dakujem Adka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Srp 2007 19:20 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Jen konstrukci za 5 litrů ??? A za sklo nebo polikarbonát do něj dáš kolik?
Nemluvě o stáří....
To bych nebral...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz