CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 07:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2004 13:39 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Pokusim se ho nekde vypatrat a uvidime zatim diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zebra
OdeslatNapsal: 23 Bře 2004 09:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Led 2004 08:19
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
Kdy naplanujem dalsi setkani s nazvem - gril. zebra?
Roman

Co tak konec dubna?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zebra
OdeslatNapsal: 23 Bře 2004 14:46 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
R napsal:
Kdy naplanujem dalsi setkani s nazvem - gril. zebra?
Roman

Co tak konec dubna?


Upravil bych nazev na grilovana zebra a limit alkoholu. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žebra
OdeslatNapsal: 23 Bře 2004 21:52 
Souhlas. Už se těšíme.

Jarek a Iva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Bře 2004 22:03 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ivo prosim te (prosim Vas) myslis ze se da jeste s tim roubovanim chvili pocklat ? Nejak ted nestiham .
Jo jinak jsem se chtel omluvit za to tykani na "srazu" mam nejak zabehle z internetu ze si vsichni tykaji a tam se to nejak nechytlo. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Bře 2004 08:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Led 2004 08:19
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
Chtel bych poprosit Jarka a Ivu jestli muzou napsat jaky zdroj pouzit k vytoceni zizal z pudy - hlavne vystupni napeti, proud do pudy - aby to nespalilo rostlinku.
Dik moc
Roman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Bře 2004 18:01 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Romane pokud jde o kvetinac nebo nadobu mylsim ze by ti melo dostatecne stacit 9 V z baterie

Ales


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trochu opožděně...
OdeslatNapsal: 27 Bře 2004 20:10 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 25 Kvě 2003 12:59
Příspěvky: 47
Bydliště: Třebíč
Píšu teprve po týdnu, protože jsem nestíhal. To naše setkání bylo perfektní, až na jednu věc kterou jsem nezvládl :oops: . V tom rozrušení jsem si neuvědomil, že jsem od oběda nic nejedl a s tím množstvím vína to mělo neblahý účinek na můj žaludek(mimo jiné :oops: ), takže jsem toho mnoho druhý den nepozřel :? . Jediné co mě trochu potěšilo, byl můj první kvetoucí citrus(rangpur). K tomu tykání, s Romanem jsme tam byli první a to tykání nám připadalo asi zřejmé. Aleš zprvu vypadal jako ctihodný manažer 8) , ale ukázalo se, že je úplně normální :lol: , takže jsem usoudil, že mu tykání vadit nebude. S Petrem jsem moc nemluvil, protože byl odemě příliš daleko, ale zcela evidentně je to klasik, který je pro každou "špatnost" :D . U Jarka a Ivy je to složitější, protože jsou odemě věkově dál a když se s nimi dobře povídalo, tak jsem si jim (aspoň doufám :oops: ) netroufl tykat. Jinak grilovaná žebra beru a s tím limitem alkoholu taky souhlasím(snad Aleš nenarážel na mě :oops: , s tím vínem jsem to trochu neodhadl :( ).

_________________
Jedla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyhánění žížal z květináče
OdeslatNapsal: 29 Bře 2004 12:19 
My jsme žížaly vyháněli 12 voltovou baterií (použitá bezúdržbová baterie 7,5 Ah ze zabezpečovacího zařízení). Rostliny jsme vytáhli s balem z nádoby (lze to, ale i s rostlinou v nádobě, pokud není bal dokonale prokořeněný), na drátech jsme měli hřebíky jako hroty. Dopředu jsem tomu moc nevěřil, ale žížaly pěkně vylezly, ta elektrika se jim vůbec nelíbila. Určitě to půjde i s plochou baterkou 4,5 V. Jen čekám, že nás nenapadnou ochránci.
Substrát musí být aspoò mírně vlhký. Jinak jsem četl, že pomáhá i vývar z kaštanů, ale ty budou až na podzim.
Setkání bylo špica a s Ivou jsme si nemysleli, že vypadáme tak "staře", nejvíc se nám právě líbila uvolněná atmosféra, už se těšíme na další setkání. Hodně nás překvapilo, že jste neváhali přijet až z Třebíče a od Břeclavi.
Adminovi roubovat se dá klidně počkat do září a roby se ve vlhku v ledničce dají běžně udržet i měsíc. Jinak se stav příští pondělí kolem 16 v Lužánkách.
Jarek a Iva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Bře 2004 11:46 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
No snazim se zajistit si auto na odvoz mých drobečků :-).Rozhodl ejsem se ze je necham naroubovat oba. Ivi rouby tam jsou k mání ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhánění žížal z květináče
OdeslatNapsal: 31 Bře 2004 20:15 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 25 Kvě 2003 12:59
Příspěvky: 47
Bydliště: Třebíč
Jarek a Iva napsal:
Setkání bylo špica a s Ivou jsme si nemysleli, že vypadáme tak "staře", nejvíc se nám právě líbila uvolněná atmosféra, už se těšíme na další setkání.

V žádném případě jsem nemyslel, že vypadáte staře. Spíš ve mě vzbuzujete úctu a takovým lidem si netroufnu tykat aniž by mi to bylo nabídnuto. Třeba si na tykání ťukneme na dalším setkání :wink: .
Roman se ukázal jako skvělý organizátor, tak jsem zvědav, jak se ujme "žebírek" :wink: . Jestli můžu předem upozornit, nebude se mi to moc hodit v druhé polovině května, dělám totiž dost důležitou zkoušku a budu ležet v knihách :twisted: .
Ještě k tomu vyhánění žížal, zkušenosti nemám, ale přidám nějákou teorii. Přikláním se k vyššímu napětí, tedy těch 12V nebo víc(ideálně regulovatelný zdroj napětí). Proud nijak omezovat nemusíš, bude podle vodivosti půdy, tzn. kovy, ale hlavně voda, takže, když se jim nebude chtít ven, tak přilej vodu, zase ale pozor ať to nepřeneš nevím co by to udělalos kořenama :?: .

_________________
Jedla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Adminovi
OdeslatNapsal: 01 Dub 2004 19:52 
Matečnice jsou už ořezaný, ale pokusím se něco vykouzlit
Iva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: II setkani
OdeslatNapsal: 06 Dub 2004 09:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Led 2004 08:19
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
Zdravim vsechny citrusare a pestitele tropickeho rostlinstva, kteri by se chteli zucastnit dalsiho osobniho setkani - v Brne.

Navrhuji termin: 30.4.2004 - od 17:00 ???
Lokalita: Pivni senk - Ctyri ruze, Veveri 32/340,
Konzumace: grilovanych zebirek s mirou alkoholu i bez :)
Konzultace: neomezena na libovolne temata
Doprava: tram. 3, 11, 12, 13 - zastavka Grohova (jedna zastavka pred Konecneho namesti- ve smeru od Ceske)

S pozdravem
Roman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pečený žebra
OdeslatNapsal: 07 Dub 2004 18:08 
Už to máme v kalendáři.
Jarek a Iva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Dub 2004 07:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
No ja to mám už taky v kalendáři ,ale jelikož je to týden před svatbou nevím jestli se dostavím :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz