CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 08:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
šnek napsal:
Pokud se snažíš udržovat teploty kousek nad nulou - t.j. blízké k nule, tak potom je asi lepší trifoliata. U ní výše uvedené prakticky nehrozí a odolnost proti hnilobě kořenů je srovnatelná, leckdo tvrdí, že ještě lepší.
"Jestli toho dožijou" ... jestli odejde malá rostlinka, tak to člověka pochopitelně našve, ale více méně se nic neděje. Ale jestli odejde z ničeho nic metr a půl vysoká rostlina plodící každoročně x plodů, tak to je k .... ... zapoj fantazii a zkus si to představit. :wink:


Teploty kousek nad nulou myslím minimální. A je to celkem maso, když v těch největších mrazech musí člověk nechávat otevřené dveře z ložnice na lodžii, aby chudinky kytičky nechcíply. :lol:
Jinak, citrusy už mám doma, tak už s tím stejně nic neudělám. Ale v případě, že bych ještě někdy roubované mandarinky kupovala, dám si na to pozor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 10:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
šnek napsal:
Problém s mandarinkama? Zjednodušeně .... za nějaký čas (7 či 12 či více let) prostě podnož (citrumelo) začne odmítat živit naroubovanou část (mandarinu). Projevy mohou být různé - od bezdůvodného opadu plodů, listu, přes celkové chřadnutí rostliny, až po náhlé odumření celé naroubované části. Přitom podnož zůstává stále zdravá a bez problémů dál roste.

Já osobně mám k citrumelu nedůvěru hlavně v kombinaci s mandarinami unshiu. Tak jsem udělala kompromis a z mandarin na ně dala zatím jen tanžory či tanžela (i když tanžory s otazníkem :D ) z tanžorů typu unshiu jen Kuno. To zatím odplodilo teprve loni, 4 roky po naroubování, plody byly 2 a vzhledem k rostlině velmi pěkné, letos jen přirůstala a zatím je to dobré. Ale jediná "pravá" unshiu, kterou jsem na citrumelo naroubovala - Pionier NO80 nakonec definitivně odešla... :cry: Byla ve stáří 5 let (její osud popisuji na svých stránkách:http://www.citrusyunas.estranky.cz/clanky/citrusy/citrusy-z-byvaleho-sssr). Z podnože si vesele roste silný výhon... takže co se mne týká: citrumela pod mandariny unshiu rozhodně ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 12:47 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Paní Ivo, souhlas. Nejvíce se pochopitelně týká právě Unshiu, které jsou v našich podmínkách ty nej (nejčastější, nejžádanější ???). Pro tangela bych citrumelo dokonce doporučil a u tangorů bych taky neměl moc obavy (pokud není jedním z rodičů právě Unshiu).

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 07 Úno 2010 21:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Tak v ramci zahajenia novej sezony, som si objednal zopar rastlin z adava s predpokladanym terminom dodania brezen 2010 a zobral som aj ten grep bez odrody. Mate ho od nich niekto? Neviete aspon par informacii, ci je biely, ruzovy... bezsemeny...
:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 07 Úno 2010 23:35 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
miro napsal:
Tak v ramci zahajenia novej sezony, som si objednal zopar rastlin z adava s predpokladanym terminom dodania brezen 2010 a zobral som aj ten grep bez odrody. Mate ho od nich niekto? Neviete aspon par informacii, ci je biely, ruzovy... bezsemeny...
:roll:


Od kdy přesně budou mít nové zboží podle katalógu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 08 Úno 2010 08:08 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Grep z ADAVA je hodně urodný se žlutými plody a světlou dužinou s vysokým podílem semen.
Nová nabídka už je k dispozici. Vzhledem k tomu že jsem jim tam navozil rouby tak bude k dispozici parádní kolekce roubovaných citrusů.
Trochu zvedli cenu o pár korun. Tato zima je hodně náročná na topení. Všichni zájemci o nový seznam roubovaných citrusů mě můžou napsat e-mail. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 06 Bře 2010 00:55 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Srp 2009 14:17
Příspěvky: 9
Lidičky,tak zahradnictví ADAVO bude mít příští týden sprovozněné nové stránky plus kvalitní Eshop, kde bude do detailu popsaná každá rostlina.Citrusy tam zabírají nejvíce místa.65 druhů :) Dodělávám poslední úpravy a pak šup s tím na rakytnik.com.
Doufám,že se bude líbit.. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 06 Bře 2010 01:50 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
To je super, protože na konci měsíce se tam chystám na návštevu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2011 12:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Možná již opakuji to, co bylo někde řečeno, ale nedá mi se s vámi podělit o zkušenost zasílání rostlinek ze Zahradnictví KRUH.
Objednal jsem si tam několik rostlinek (Wasabi, čajovník, Kaparu), došlo vše v pořádku a rostlinky se měly k světu. Pouze Wasabi začalo chřadnout, až uschlo úplně. Nevěnoval jsem tomu takovou důležitost, až když jsem při vysypání země zjistil, že v kelímku byli žížali. Napsal jsem do Kruhu a vyloženě zkusmo jsem se zeptal, uznají-li mi reklamaci.
Pan Beran, který vyřizoval záležitost, zprvu reklamaci neuznal, protože chtěl vidět zbytek rostliny a kelímek ze zemí, ale ten jsem již samo neměl. V dalším mailu mi však již napsal, že pokud si ještě něco z KRUHU objednám, Wasabi mi pošle zdarma.
V nové objednávce mi WASABI skutečně posílají.
Nejde mi o 139 Kč, ale o to, že jejich ochota mně naplňuje přesvědčením nakupovat zrovna u nich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2011 13:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Musím jen souhlasit. Kruh a Bambusarium mají bezkonkurenčně nejlepší jednání a kvalita produktů je také skvělá. Mít Kruh bohatší výběr citrusů tak již ani jinde neobjednávám. Již jsem o tom psal mnohokrát, ale není mi líto se opakovat. Tyto dvě firmy si pochvalu jen a jen zaslouží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2011 16:57 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
...A to ještě si tam ještě zajít-zajet osobně(do Kruhu)...jo souhlas.Občas se tam stavíme a ještě nikdy jsem otamtud neodešel s prazdnou.Škoda,že takhle blízko to nemám do Adavo,tam to také nemá chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 27 Črc 2011 06:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Na začátku měsíce července jsem si konečně udělal výlet do zahradnictví ADAVO ve Velkém Oseku. Bohužel jsem se nesetkal s majitelem, kterým je citrusář a chtěl jsem od něj načerpat nějaké postřehy a rady. Ale to byla asi jediná věc která mě mrzela.
Teď k vlastním postřehům z prohlídky, které jsem samozřejmě zaměřil hlavně na citrusové rostliny.
Mají zde k prodeji poměrně velký výběr citrusových odrůd roubovaných v loňském roce. Rostliny jsou dle odrůd roztříděny a tedy poměrně snadná orientace a výběr. Tyto odrůdy jsou aktuálně nabízeny i v jejich e-shopu. Ale co mne více potěšilo byla nabídka 2-3 letých roubovaných rostlin, zřejmě ty co nebyly dříve prodány a to za cenu o něco málo vyšší. Ale hlavně i odrůdy které v e-shopu mají označené jako letos nedostupné.Jediné co bylo potřeba, bylo se těmito rostlinami probrat, neb již nebyly tak dobře roztříděné a viditelně označené. Takže bylo potřeba se mnohokrát sehnout a vždy rostlinu ověřit dle štítku na kmínku. Ale co si budeme povídat, byl jsem nadšený a toto výbírání mě nevadilo. Odnesl jsem si z tohoto zahradnictví několik krásných rostlin. Proto všem kteří to nemají do Velkého Oseku extra daleko, vřele doporučuji návštěvu tohoto zahradnictví. Navíc oceňuji příjemnou obsluhu a možnost se v klidu po zahradnictví podívat.
Také jsem se dozvěděl (neověřená informace), že zahradnictví Kruh některé odrůdy citrusů odebírají přímo z tohoto zahradnictví.
Všiml jsem si že zde při roubování používají namáčení roubů do vosků a právě to byla jedna z mých otázek na pana majitele. Proto se zeptám i Vás...nevíte jaký konkrétně druh vosku v tomto zahradnictví používají?

_________________
http://www.citrusmania.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 30 Črc 2011 11:07 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Trochu upřesním co jsi napsal - rostliny jsou všechny z letošního roubování s několika vyjímkami a těch je opravdu málo.
Vosk který se používá na rouby je REBWACHS. Je lepší, ale také dražší než běžně dostupný parafín ze zahradnictví SINCO. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 30 Črc 2011 14:04 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Rovněž jsem letos objednával. Asi deset až dvacet rostlin. Nevím přesně. Zdá se, že zahradnictví vychytalo všechny mouchy, za něž bylo dříve kritizováno a nyní produkuje prvotřídní zboží. Podobně kladnou zkušenost mám letos i se zahradnictvím Laelia, i když zde nešlo o citrusy. Obě letos doporučuji. Jen tak dále, dobrých zahradnických firem je u nás málo, obzvláště pak s tímto sortimentem. Hodně zvažuji, že místo zakrývání roubovanců PET lahví, začnu rovněž používat ten vosk. Roub je tak chráněn do doby než se zaručeně ujme a začne růst, před ataky všech škodlivých činitelů, nehledě k tomu že do samotného místa štěpení se nedostane voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO
OdeslatNapsal: 30 Črc 2011 19:40 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
mušky by se ještě našly, ale to už jsou jen detaily se kterými se prostě nepohne. Neb škůdci jsou prevíti na entou a musí se furt stříkat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz