CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 09:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 12:54 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Šneku pc 2 krát-to je dvoukomůrkový pc?Jaké uvažuješ rozměry?-informačně. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 13:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ne .... to je z exteriéru polykarbonát, vzduchová mezera a v interiéru opět polykrbonát.
To jestli to má 2 či tři komory není až tak zásadní.
PC 8 mm 3 komorový, u=3,2, PC 10mm 2 jednokomorový, u=3 .... a ta 10mm PC deska bývá levnější než ta 8 mm. Rozhodující je ekonomika. ... pro mne ... za co nejméně peněz nejvíce muziky ... prostě ten nejlepší poměr cena/výkon.

1. 3,15x2,85, v. 1,9-1,5 ... posléze o 0,5 více .... větší se na mou minizahrádku prostě nevleze
2. 7x2,6 m
5. 4x1,5

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 13:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Super Sneku, ked si ten skleník takto spravíš, už nebudeš ani potrebovat svoju ulitku..... :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 13:18 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ale to víš, že budu potřebovat .... šnek bez ulity ... to je přeci slimák :-) ... a to já rozhodně nechci být :-)

Spíš mám problém v tom, že když se rozhodnu pro 1. tak tam dám 4 svoje větší rostliny a bude jednoduše plno - a pokud je pořádně neořezu tak je tam nedám vůbec (na výšku). Leda že bych je zimoval nadále jak doposud ... a k tomu si nemusím budovat skleník. Prostě mám obrovské dilema jestli to má nějaký smysl.
Před lety jsem chtěl od souseda koupit kousek zahrádky, který ji má tak 5 x větší a pěstuje tam stejně jen lebedu, ale chtěl po mě za ten kousek (6x10) meloun .... to bych potom asi vybudoval nejdražší skleník na světě co existuje.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 13:45 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
U nás sú záhradky aj rovno pod nosom, len desat minút od domu, takmer všetky sú pekné, aj sa vždy niekto nájde, kto nejaké to políčko chce predat z rôznych dôvodov, aj som pred tromi rokmi chcel kúpit, ale mnohé pozemky tam majú ten problém, že samozrejme, že ked neprší, tak je sucho, s tým nič nenarobíme, ale samozrejme hlavný problém je tam ten, že ked je moc upršaný rok, tak je tam vysoká spodná voda, a v takom prípade by som si tam nemohol postavit skleník takým spôsobom, že by bol zapustený meter do hlbky, lebo by mi všetky rastliny zaplavilo a v zime aj snád zmrzli :|
Niektoré záhradky tam tento problém nemajú, ale tam kde ten problem je, ludia majú niekedy problém dopestovat aj zemiaky, všetky zhnijú.
A naopak, ten kto chce záhradku predat / nech sú dôvody akékolvek/ tažko sa prizná, že aké má nadostatky, pritom takmer každý by chcel na nich dneska zarobit majland. :cry: :roll:
Snád sa mi to podarí, ešte nejaký čas počkam, a ked jedna susedka zostarne / taká spolahlivá, na jej ozemku neni spodná voda vysoká/, potom kúpim záhradku od nej, a postavím aj skleník. Vždy lepšia istota ako od cudzieho :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 13:57 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Tak v tomto směru to mám se zahradou trošku jinak... Celý můj pozemek je něco přes hektar. Navíc zahrada vedle mě je na prodej, vlastní ji "lufťáci" z Brna... Chtějí za ni přes "půlčák", ale vážně přemýšlím, že ji koupím, abych se těch blbů zbavil... :wink: ... přátelé z Brna mi prominou, ale "to" co mám za sousedy, to je do těch největších kuriozit... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 14:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
KRUMME napsal:
Tak v tomto směru to mám se zahradou trošku jinak... Celý můj pozemek je něco přes hektar. Navíc zahrada vedle mě je na prodej, vlastní ji "lufťáci" z Brna... Chtějí za ni přes "půlčák", ale vážně přemýšlím, že ji koupím, abych se těch blbů zbavil... :wink: ... přátelé z Brna mi prominou, ale "to" co mám za sousedy, to je do těch největších kuriozit... :roll:


a neprominou :twisted: :twisted: :mrgreen:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 17:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
šnek napsal:
Ale to víš, že budu potřebovat .... šnek bez ulity ... to je přeci slimák :-) ... a to já rozhodně nechci být :-)

Spíš mám problém v tom, že když se rozhodnu pro 1. tak tam dám 4 svoje větší rostliny a bude jednoduše plno - a pokud je pořádně neořezu tak je tam nedám vůbec (na výšku). Leda že bych je zimoval nadále jak doposud ... a k tomu si nemusím budovat skleník. Prostě mám obrovské dilema jestli to má nějaký smysl.
Před lety jsem chtěl od souseda koupit kousek zahrádky, který ji má tak 5 x větší a pěstuje tam stejně jen lebedu, ale chtěl po mě za ten kousek (6x10) meloun .... to bych potom asi vybudoval nejdražší skleník na světě co existuje.

Šneku,to dilema , jestli postavit,nebo ne-záleží,jestli potřebuješ místo na další rostliny ,nebo ne.Nechceš li už rozšiřovat sbírku,nebo máš li dost místa,pak je to jasné ne,protože co jsem měl možnost vidět tady tvoje rostliny,tak co mají ted jim velmi svědčí-vypadaly velice svěže :wink: Píšeš, výška-1,9m +0,5m zap. to máš víc než 2metrové rostliny-že by tě tam nevlezly?Ty 2 pc na zasklení-to musí být celkem složité konstrukčně,ale izolačně-parádní ulita. :) S ekonomikou výstavby s tebou naprosto souhlasím :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 19:46 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Problém je v tom, že sbírku jsem bez ohledu vše letos již rozšířil .... letos to nějak zvládnu, ale co dál? Nevím. Z těchto nových, resp. u mnohých staronových rostlin nehodlám nechat příští ani přespříští rok žádnou plodit - jakpak mi za tu dobu vyrostou? ... a co potom s nimi?
Ze starých rostlin mám 4 rostliny, které jsou vysoké jako já - cca 1,7-1,8 m. Na jaře je chci naposledy přesadit - po přesazení se ocitnu skoro na 2m - a no to skleníček výšky 1,8, resp. 1,5 m nestačí :-( ... a navíc reakci rostlin na toto přesazení si netroufám odhadnout - klidně to mohou být přírůstky i 0,5m za rok.

To je vše jen a jen můj problém, který vyplývá z toho, že nemám zatím vymyšleno kompletní přebudování zahrady .... a zimu mám na krku a tak spekuluji co by a jak by se dalo udělat jako provizorium, které by však následně mohlo být nějak rouzumně využité.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 20:14 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
[quote="šnek"]Problém je v tom, že sbírku jsem bez ohledu vše letos již rozšířil .... letos to nějak zvládnu, ale co dál? Nevím. Z těchto nových, resp. u mnohých staronových rostlin nehodlám nechat příští ani přespříští rok žádnou plodit - jakpak mi za tu dobu vyrostou? ... a co potom s nimi?
Ze starých rostlin mám 4 rostliny, které jsou vysoké jako já - cca 1,7-1,8 m. Na jaře je chci naposledy přesadit - po přesazení se ocitnu skoro na 2m - a no to skleníček výšky 1,8, resp. 1,5 m nestačí :-( ... a navíc reakci rostlin na toto přesazení si netroufám odhadnout - klidně to mohou být přírůstky i 0,5m za rok.

Sneku, zas trošku malá rada :lol: Ked ti tie citrusy tak rýchlo rastú, je na to dobrá finta, ako tomu aspon zamedzit.... :) jednoduco ked ti napríklad citronovník dorastie do výšky skoro 2m, tak na vrch korunky postavýš hniezdo z peria a slamy :lol: :lol: :lol: a hned ti bude korunka rást na boky a nie hore a nemusíš sa ich potom zbavovat a strihat a navyse na jar sa t tam mozno pristahujú aj bociany. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 08 Lis 2007 20:15 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
[quote="šnek"]Problém je v tom, že sbírku jsem bez ohledu vše letos již rozšířil .... letos to nějak zvládnu, ale co dál? Nevím. Z těchto nových, resp. u mnohých staronových rostlin nehodlám nechat příští ani přespříští rok žádnou plodit - jakpak mi za tu dobu vyrostou? ... a co potom s nimi?
Ze starých rostlin mám 4 rostliny, které jsou vysoké jako já - cca 1,7-1,8 m. Na jaře je chci naposledy přesadit - po přesazení se ocitnu skoro na 2m - a no to skleníček výšky 1,8, resp. 1,5 m nestačí :-( ... a navíc reakci rostlin na toto přesazení si netroufám odhadnout - klidně to mohou být přírůstky i 0,5m za rok.

Sneku, zas trošku malá rada :lol: Ked ti tie citrusy tak rýchlo rastú, je na to dobrá finta, ako tomu aspon zamedzit.... :) jednoduco ked ti napríklad citronovník dorastie do výšky skoro 2m, tak na vrch korunky postavýš hniezdo z peria a slamy :lol: :lol: :lol: a hned ti bude korunka rást na boky a nie hore a nemusíš sa ich potom zbavovat a strihat a navyse na jar sa t tam mozno pristahujú aj bociany. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
OdeslatNapsal: 24 Zář 2008 21:49 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Dub 2007 17:08
Příspěvky: 110
Zdenìk napsal:
triodyn napsal:
zdenku ty ten skleník budeš dělat s dřeva?(konstrukci pro pc)-nebude to hnít-v zimě?


konstrukce je z Modřínu a to je poměrně velmi odolné dřevo. Bohužel z nedostku financí na Polykarbonát použiji 2 vrtvy folie s největší pravděpodobností Richel solar EVA vrchní vrstva a z vnitří strany konstrukce bublinková folie. Toto je vyzkoušené a velmi osvědčené. Konstrukce je de fakto v suchu. Vlhkost ve skleníku skondenzuje na vnitřní folii a do dřeva se nedostane. :lol:


zdenku 2 vrtvy folie Richel solar EVA , neni to zbytecne ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 06:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
určitě to není zbytečné běžně se tato kombinace používá a funguje to bez problému. Když se podíváš na všechny nové skleníky třeba na Kociánce tam je to taky nainstalované boky mají z polykarbonátu a střecha je dvojitá nafukovaná folie Richel.
Konstrukce to vydrží jedna již stojí čtvrtý rok a je to bez problému dřevo je krásně suché a vydrží hodně dlouho. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 11:12 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Dub 2007 17:08
Příspěvky: 110
no jo ale proc se tam davaji dve vrstvy na sebe?? nevi kterou tam das jestli RICHEL COEX 4S AB nebo RICHEL COEX 4S CR ale je to dvakrat 90 - 92% Svetelne propustnosti ,
takze vysledna Svetelna propustnost je 81 - 84,6% - bublinkova folie ,a rostliny potrebuji co nejvice svetla . ?? proc 2 vrstvy ?? , jakou ma Svetelnou propustnost bublinkova folie ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lacny sklenik
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 12:16 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rici napsal:
no jo ale proc se tam davaji dve vrstvy na sebe?? nevi kterou tam das jestli RICHEL COEX 4S AB nebo RICHEL COEX 4S CR ale je to dvakrat 90 - 92% Svetelne propustnosti ,
takze vysledna Svetelna propustnost je 81 - 84,6% - bublinkova folie ,a rostliny potrebuji co nejvice svetla . ?? proc 2 vrstvy ?? , jakou ma Svetelnou propustnost bublinkova folie ??

v zemích kde se nemusí přes zimu topit se dává jednoduchá folie. Bohužel v zemích, kde je nutné zimní vytápění se dávají 2 vrstvy Richel coex 4S AB na sebe a pak se nafouknou vzduchem speciálním dmychadlem. Takto se udrží poměrně konstantní teplota a folie je trvale napnutá. Další možností je použít dřevěnou konstrukci a folii natáhnou z venkovní i vnitřní strany bez nafukování vzduchem. prostup tepla by měl být zhruba stejný.
Když se podíváš na prostup světla u silnějšího polykarbonátu nikdy se nedostaneš na hodnoty se dvěma foliemi a tepelně izolační vlastnosti jsou přibližně stejné. Navíc se dá u folie i polykarbonátu nainstalovat speciální látka která zabraňuje únikum tepla a zároveň stíní. http://www.agrotherm.cz/clanek/latky-pr ... sklenicich


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz