CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 02:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 08:48 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ivo ten obrazek se nahraje ale je videt jen nahled po kliknuti na nahled se zobrazi cela velikost. Urychluje to nahravani stranky pro uzivatele s pomalejsim pripojenim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 09:09 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Admin napsal:
Ivo ten obrazek se nahraje ale je videt jen nahled po kliknuti na nahled se zobrazi cela velikost. Urychluje to nahravani stranky pro uzivatele s pomalejsim pripojenim


Admine, bohužel s tvým tvrzením nesouhlasím. Nefunguje to tak.

To co Iva chtěla, bylo to, že prosila, aby v sekci jak vkládat fotografie byl změněn bod č. 6 návodu tj. :
"6)vyberete si dole z poicka Hotlink for forums (1) oznacite kod, okopirujete jej a vlozite do sve zpravy cely kod tam kde chcete zobrazit fotku"

Prostě musí být nyní vybráno něco jiného než uváděný "Hotlink for forums (1)" ... mám dojem, že Thumbnail for forums (1) či co já vím???

... s Hotlinkem to fakt nyní nejde ... jinak to napíše, že to neudělá nic, protože maximální velikost fotky je 320 pixelů. A na 320 pixeech fakt nic není vidět, i když si to zkopíruji a zvětším jinde ... zejména s ohledem na to, ptá-li se někdo co je to za odrůdu a nebo jaký to má problém atd. apod. Na to je vhodná fotka právě naopak co možná největší a nejpodrobnější.

Neber to prosím jak nějakou kritiku, ale jako prosbu či námět pro zlepšení.
Díky.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 11:02 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Vkládáni fotek je v současné verzi fora jednoduché. Pod řádkem kde je Odeslat je v modrém řádku nadepsaná PŘÍLOHA v řádku pod ní je název souboru s prázdnou kolonkou a v rámečku (Procházet)
stačí vybrat soubor ve vašem počítači ( uloženou fotku) a odeslat. V případě přiložení více fotek je tam kolonka Přiložit soubor a pak znovu Procházet a vložit. Jdou v jedné odpovědi max 3 fotky. Více forum nepustí :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 11:07 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Zdenìk napsal:
Vkládáni fotek je v současné verzi fora jednoduché. Pod řádkem kde je Odeslat je v modrém řádku nadepsaná PŘÍLOHA v řádku pod ní je název souboru s prázdnou kolonkou a v rámečku (Procházet)
stačí vybrat soubor ve vašem počítači ( uloženou fotku) a odeslat. V případě přiložení více fotek je tam kolonka Přiložit soubor a pak znovu Procházet a vložit. Jdou v jedné odpovědi max 3 fotky. Více forum nepustí :lol:


Aha ... toho jsem si vůbec nevšiml .... stejně tak asi jako paní Iva jsem prostě jel podle starého zažitého modelu :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 13:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
já jsem potřeboval vložit fotky a dělal jsem to taky podle starého návodu(ty samé problémy-velikost)-bylo by dobré to tam napsat,jak se to má dělat ted a zrušit ten starý návod..určitě je to bezva-skusím. :wink: zdenku a admine dik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Zář 2007 13:07 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Zdenku diky za rychlou reakci
Ja myslel prave ze se p.Iva ptala na novou verzi vkladani fotek. Ted uz jdi to vysvetlil cele .

Vsem doporucuji vyuzivat uz uz toto forum pro vkladani fotek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 24 Zář 2007 17:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Děkuji všem za rady a odpovědi. Šnek měl zcela pravdu, jela jsem dle původního návodu a dle něj je to už nereálné. Zkusila jsem tam i všechny ostatní řádky, ale bez úspěchu.
S tím novým postupem: všimla jsem si ho, ale jaksi nevěděla, co s ním - nějaké rozlišení je pro mne "španělská vesnice", tak mi nebylo (a žel dosud není :oops: ) jasné, jak velký smí být ten nahrávaný obrázek, zda ho nejprve musím u sebe nějak zmenšit a pak odeslat...? Nechci experimentovat a tak rozhodit fórum. Z foťáku obrázky ukládám bez úpravy v tom rozlišení, co se mi z foťáku nahraje, na webstránky mi to musí syn nejprve upravit (zmenšit na cca 630x480). Někde někdo psal právě o potřebě úpravy obrázků před nahráváním (aspoň si to myslím), ale nemohu najít, kde to bylo. Proto jsem vznesla prosbu o začlenění nového návodu na onen původní odkaz "Jak vkládat fotografie".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 24 Zář 2007 17:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
toto forum si fotky zmenšuje již samo nevím ovšem jaká je maximální velikost souboru to jsem nezkoušel. Je to na podobném principu jako v Galerii na mojich stránkách. Mám tam nastavenou jen minimální velikost fotek a tu nesmím překročit maximální velikost není omezená. Aleš by mohl napsat k rámečku Procházet doplnění velikosti vkládané fotografie. Např. vyberte obrázek max 1200 x 1200px. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 24 Zář 2007 18:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Tak jsem chtěla zkusit vložit foto svého kaki, ale nahlásilo mi to, že soubor je příliš velký ... že max. velikost je 256kB. Což znamená nejprve obrázky někde bokem zmenšit a pak teprve lze nahrát. Škoda. Předchozí systém byl za těchto okolností sice pomalejší, ale určitě jednodušší (aspoň pro mne) - zvlášť, pokud chci vložit jen jednu fotku :( Omlouvám se za neskromnost, ale ... nedá se s tím přece jen něco dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soukromé zprávy a Search
OdeslatNapsal: 21 Říj 2007 13:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ahoj,
pomůže mně někdo :?: , v poslední době po změnách mám dva problémy:
1. Přijde mailem upozornění na novou SZ, ale když se přihlásím a podívám se soukromých zpráv, tak tam nové nevidím. Takže ty poslední tři (Ivan, Šnek, Andrejka) jsem nepřečetl, napište mně na e-mail (je na mých stránkách).
2.Vždycky jsem brojil proti zbytečnému zakládání nových témat a radil, že je třeba využít možnost Hledat (resp.Search). Ale tato funkce po změnách nějak "šidí" a zdaleka nenajde všechno co dřívě uměla :cry: :?: :?:

Díky za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 21 Říj 2007 15:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj, sice Ti neporadim, ale aspon napisem svoju skusenost:
- prvy problem nemam, toto mi ide v poriadku....
- aj hladanie mi ide..... hm?
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 21 Říj 2007 22:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
petře to vyhledávání mám to samo co ty -ořezané,vůbec se nedá s tím pracovat.Je to od té doby,co je to "zmodernizované" :? Potom se nedivme,že se to tu zdvojuje-témata.Už jsem to tu psal,ale nikdo neporadil,asi to někomu jde a někomu ne. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 21 Říj 2007 22:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Ještě:ta SZ mi funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 22 Říj 2007 06:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
triodyn napsal:
Ještě:ta SZ mi funguje.

Na problém nedoručených SZ jsem už zřejmě přišel :) , protože Tvá včerejší zpráva přišla. Věnoval jsem se podrobně svým zprávám a všiml jsem si anglického nápisu, že mám můj prostor na zprávy plný a musím začít mazat. Smazal jsem asi 1/4 zpráv, ale ty poslední 4 - pro mě nedostupné se stejněe nezobrazily :( . Až dnes ráno tam je ta večerní od tebe :D . Prostě až jsem smazal, tak nová už došla. Ale ty předchozí (Ivan, Šnek, Andrejka 2x) už asi nepřečtu :cry: , takže Andrejko a Šneku piš znovu :!: , nejlépe na můj email (viz mé stránky). A když už jsem u svých stránek, tak jsem tam včera přidal odkaz :
19.-20.10.2007 - první sníh a jsou tam mimo jiné též obrázky dozrálého velkpl.hlohu a nedozrálé plody cicimku :idea: .
Že mám fotky sněhu z 19.10 jsem ani nevěděl, zachytila je dcera, která právě přijela z kolejí.

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy template a smazana data
OdeslatNapsal: 23 Říj 2007 19:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Admine, teď jsem si všimla a ověřila, že také zmizely všechny e-mailové adresy od členů tohoto fóra. Zůstala možnost jen SZ. Pokud si někdo nevšimne, že má schránku plnou, pak je to docela hloupý problém. Nelze nějak vymyslet, aby se ten e-mailový kontakt dal připsat - třeba do profilu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz