CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 09 Kvě 2024 07:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 25 Zář 2007 20:49 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Tak tomuto se rika znehodnoceni postu :(

Zacinal . . . . . soutez napiste clanek

Konci . . . . . vyhodil jsem cednik :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 09:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ondro, tak tohle je od Admina přímo vám "na tělo". Co takhle mu napsat pro radost článek o tom, jak jste čistil semena trifoliát a skončilo to vyhozeným cedníkem? No není to námět jako hrom? :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 10:24 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Jo jo to je pravda budu to brat jako omluvu :lol:

Jak jsem cistil semena trifoliaty

. . . . . . . . . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 10:47 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já je tedy osobně nijak nečistím a vždy normálně rostou :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 10:50 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
... psal jsem to jenom proto, že mi celou dobu uniká vlastní smysl toho čištění .... jako aby rychleji nasály vodu a tím pádem vyklíčily? Nebo proč? .... pokud je tomu tak, tak si myslím, že jedná o trochu zbytečnou práci, ne? Nebo? Fakt nevím, rád se nechám poučit

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 13:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pokud se semena čistí, je to proto, aby na nich nezůstaly zbytky dužniny a ty pak nebyly zdrojem plísní a hniloby. Kromě důkladného očištění se navíc doporučuje (a já to dělám) ponořit semena na pár minut do vody 52 až 53°C teplé - semena se tak jednak dezinfikují, jednak neživotaschopná semena jsou lehčí než voda a vyplavou na povrch, takže je můžete hned odstranit.
Admine, tímto se omlouvám, že místo článku zase jen názor či rada :wink: Ale jak mi vyjde čas, pouvažuji i o nějakém tom článečku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 15:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Nechci štourat ... ale budu. :D
O přílišném se mazlení a hýčkání našich rostlin zde už byla několikrát řeč. A já se s tím ztotožňuji.
Mě to prostě přijde jako zcela zbytečná práce, zejména s ohledem na to, že mnozí z nás sázejí trifoliáty jako brambory, tj. celé plody. A troufám si tvrdit, že úspěšnost vyklíčení nebude až tak rozdílná od případu, kdy se s tím člověk "piplá" z důvodu uvedených výše. Toť můj osobní názor ... neopírající se o nějaké podrobné sledování. Pokud náhodou někdo z Vás toto zkoušel a podrobně sledoval rozdíly, tak neváhejte a pište!

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 15:36 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kedysi som sa aj ja híčkal s rastlinami, ale už som od toho upustil, lebo čím viac som sa im snažil dat, tým to bolo horšie. :cry: Teraz ,ked mi niečo nechce vyklíčit alebo zakvitnút, stačí,že kvetine vynadám, alebo napríklad pohrozím,že ju vyhodím, a citrus sa zlakne a z pudu sebazáchovy začne problém sám riešit :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 26 Zář 2007 17:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
No, jestli berete jako hýčkání hození semen do skoro horké vody... Kdyby tam někdo hodil mne, určitě bych to jako "rozmazlování" nebrala :!: :idea: S tou vodou je to docela naopak - slabé je vyřazeno, silné je utuženo. Konec konců - o tom přece život v přírodě je.
Sázet trifoliáty jako brambory jsem také vyzkoušela. Dokonce jsem tak zasadila plod, který začínal hnít a chytat plíseň. Vzešlo nakonec asi 15 rostlinek, dosud jsou (po roce a půl) nepřesazené a nemohu tvrdit, že by nějak závratně narůstaly - jsou vysazeny do volné půdy skleníku a měří mezi 10 a 15cm výšky s kmínky pouze kolem 1 až 1,5mm. Chystám se je konečně rozsadit, aby dostaly trochu šance "na lepší život". Možná, že při výsadbě celých plodů funguje jiný princip, než když se vysévají jednotlivá neočištěná semena. Je známo, že někdy se najdou v plodech již semena naklíčená, jen je zasadit. Proto si myslím, že pokud jsou semena v celém plodu, v podstatě jím chráněna, v rovnoměrné stálé vlhkosti a mikroklimatu, bez přístupu vzduchu, nejsou tolik zranitelná vůči vnějším vlivům od zeminy či vzduchu, jako když zůstane na semeni jen kousek dužniny a část semene je vystavena naopak třeba i infikované zemině. Netvrdím, že mám pravdu - je to jen dohad, ale třeba na tom něco bude :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 28 Zář 2007 00:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Znehodnocení původně vysoké úrovně a ušlechtilé myšlenky mým zablemcaným cedníkem si uvědomuji a budu konat :wink:
Semena čistím proto, že je pak během měsíce posílám různým lidem poštou a nechci, aby to plesnivělo a dělalo ostudu.
Dnes mě napadlo naroubovat poncirus na pomerančovník, jen tak z hecu, ale pak jsem do toho nešel, jednak poncirus už se přece jen chystá do hajan, navíc jsem nevymyslel, jak bych to zimoval. Asi by to šlo, kdyby se pomerančová část zakopala metr do země 8) Pomeranč by ale mohl pozitivně ovlivnit kvalitu plodů, co myslíte?

Nadávání rostlinám je zajímavá podpůrná metoda, škoda že to nefunguje na svilušky :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 05 Říj 2007 12:52 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
To máš naozaj pravdu, na slivušky to asi ani nikdy fungovat nebude :cry: :cry: :cry: ale nevzdávam iné metody, skúšam dalej. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 18 Říj 2007 10:20 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
No skoda ze to zustalo bez clanku a nikdo to nezkusil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 18 Říj 2007 18:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Admine, snad tím nechcete říci, že soutěž končí :cry: A já se těšila, jak vám sem šoupnu svůj článeček, jen co se vyhrabu z termínů... Škoda, že ten, co jsem vám poslal k naší klubové výstavě, do soutěže neplatí... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 22 Říj 2007 14:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Soutěž nikdy nekončí :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOUTĚŽ PRO ODVÁŽNÉ
OdeslatNapsal: 04 Úno 2008 13:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Vážení přátelé, musím konstatovat, že nějak nesoutěžíte! Dovoluji si vám tímto lehce "vynadat" - vlastně jsme články zatím napsali jen tři. Takže: co s tím hodláte udělat? :roll: :idea: :?: :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz