CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 06:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 23 Úno 2009 13:43 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Používám a brzy ( po této zimě s nimi končím). Nelze sehnat náhradní trubice. Jinak jako topení se mi to osvědčilo jen s tím, že odcházejí trubice je to špatné. Používám je již 5 roků a je to bez problému. Celkem jich mám zapojeno 8ks :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 23 Úno 2009 19:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Díky za cenné poznatky :shock: .Máš místo toho alternativu :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 23 Úno 2009 21:31 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
TAVOSS napsal:
Díky za cenné poznatky :shock: .Máš místo toho alternativu :?:


letos v létě pokud budu na to peníze plánuji výměnu kotle v RD za lepší a výkonější 60 - 70 Kw na dřevoplyn s napojením všech skleníku a a foliovníku na jeden kotel :wink: Jenže ta cena realizace je strašná :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 28 Úno 2009 21:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
To abys měl pár hektarů lesa aby to bylo čím živit. :D Ale jinak přeju pevné nervy a bohatého (nejlépe neznámého)dárce.Vrtá mi hlavou změna rosného bodu na listech.Nebude to mít vliv na snadnější vznik plísní? :?: Já zkusím Qvartzová topidla(po 750W).Princip je asi podobný těm halogenovým,mají mít však účinnost 92%.(Taky cena je brutus).Nejdřív to vyzkouším u manželky v provozu na lidech :oops: a když nebudou problémy,budu aplikovat na kytičky. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 01 Bře 2009 07:39 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
dřevo neřeším, lesů máme opravdu hodně několik desítek hektarů :D a to si ještě mužu dovezt dřevo od jiných majitelů z prořezávek :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 01 Bře 2009 17:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zdenìk napsal:
dřevo neřeším, lesů máme opravdu hodně několik desítek hektarů :D a to si ještě mužu dovezt dřevo od jiných majitelů z prořezávek :D
Tak to si přijedu s vozejkem :wink: :lol: . Za únor jsem ztopil skoro všechno našetřené dřevo a dodnes bez slunce nic neraší :cry: :cry: :cry: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 01 Bře 2009 19:26 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Petr Broža napsal:
Tak to si přijedu s vozejkem :wink: :lol: . Za únor jsem ztopil skoro všechno našetřené dřevo a dodnes bez slunce nic neraší :cry: :cry: :cry: :twisted:


dřeva je v lese, hodně ale doma není skoro nic. Všechno co bylo tak už padlo a do lesa se zatím nedá ani traktorem s předním náhonem. Mám doma dřevo ještě tak na 14 dnů topení :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přitápění
OdeslatNapsal: 26 Bře 2009 13:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Přišly mi ty quartzové zářiče.Je to typTansun Carnival C 750.Je to v podstatě silná halogenová trubice se zevnitř napařeným zlatem.Rozdíly jsou v tom zlatě(Trubice je rubínově tmavě červená).vysoká provozní teplota vlákna-2600 st.a tím i výsledné spektrum-okolo 1000nm při 96-98% účinnosti přeměny.Zbytek světlo.Při zkouškách reflektor ohřál při příkonu 750W předměty(NE kovy,to by trvalo déle) na vzdálenost min 3.5m během 10-ti minut tak,že hřejí do ruky-Neohřívá vzduch ani vodní páry!.Regulovat výkon lze bez problémů do 3 kW pomocí triakového fázového řízení výkonu s prastarým avšak v mnohém dosud nepřekonaným MAA436. Regulace je možná v rozsahu téměř 0-100%,významná je v prvních 10% kdy klesá rychleji elektrický příkon než tepelný výkon díky poklesu světelného toku.Je možný i plynulý náběh max výkonu,což je pro větší životnost trubic určitě prospěšné.Jinak udávaná životnost je 7000 hodin(To jsem zvědavej).Pokusy budou pokračovat,návod na regulátor je v -Integrované obvody a co s nimi-J.Bém a kol.str.34.Pro trvalý provoz doporučuji triak KT 728 s chladičem na co nejvyšší napětí.Proudový náraz při zapnutí je sviňa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz