CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 23:31 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Nechcem byť Peter drzí,ale už sa blíži 17...a o rok vás prídem prepadnúť aj ja, takže také ako , že ešte nemáš 18 už nebude platiť...... :lol: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 17 Bře 2010 13:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
kal-el napsal:
Nechcem byť Peter drzí,ale už sa blíži 17...a o rok vás prídem prepadnúť aj ja, takže také ako , že ešte nemáš 18 už nebude platiť...... :lol: :mrgreen:
Neboj se Tomáši, limončela jsem vyrobil spoustu :D a dosud ještě nakládám, stále je mnoho plodů. Jedině by to množství mohli ohrozit kamoši z Popradu :wink: , ale už ani Ivan, není co býval :mrgreen: , Kamil to má nejspíš zakazané od frajárky, tak neboj bude dost :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 17 Bře 2010 15:00 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Petr Broža napsal:
kal-el napsal:
Nechcem byť Peter drzí,ale už sa blíži 17...a o rok vás prídem prepadnúť aj ja, takže také ako , že ešte nemáš 18 už nebude platiť...... :lol: :mrgreen:
Neboj se Tomáši, limončela jsem vyrobil spoustu :D a dosud ještě nakládám, stále je mnoho plodů. Jedině by to množství mohli ohrozit kamoši z Popradu :wink: , ale už ani Ivan, není co býval :mrgreen: , Kamil to má nejspíš zakazané od frajárky, tak neboj bude dost :D .

Kamil ma frajerku? :P mno ak je blondýnka, lahko ju oblafne, nezaciti :mrgreen: , ked si Kamil vypije :lol: co ze nie som?....Ved minulu nedelu som dol doma, ako cinka :mrgreen: len skoda, ze nie z limoncella, potrubie k nam nie je dostavane :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 17 Bře 2010 15:01 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
kal-el napsal:
Nechcem byť Peter drzí,ale už sa blíži 17...a o rok vás prídem prepadnúť aj ja, takže také ako , že ešte nemáš 18 už nebude platiť...... :lol: :mrgreen:

Tomáš, kym ty budes mat 18, to my aj pomrieme :roll: juuuuuj, kolko katastrof sa do tej doby stane :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 17 Bře 2010 15:12 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
:mrgreen: :mrgreen: No už sa teraz teším...Najlepšie bude teda urobiť spoločný výlet, Poprad a ja... :mrgreen: Zoberem aj mamu, nech je Poprad kompletný... :lol: Ivan...to je pravda...ešte chvílu to potrvá, a Popradčania sú naozaj schopný všetkého, aj za krátku dobu.. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 20:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Petr Broža napsal:
kal-el napsal:
Nechcem byť Peter drzí,ale už sa blíži 17...a o rok vás prídem prepadnúť aj ja, takže také ako , že ešte nemáš 18 už nebude platiť...... :lol: :mrgreen:
Neboj se Tomáši, limončela jsem vyrobil spoustu :D a dosud ještě nakládám, stále je mnoho plodů. Jedině by to množství mohli ohrozit kamoši z Popradu :wink: , ale už ani Ivan, není co býval :mrgreen: , Kamil to má nejspíš zakazané od frajárky, tak neboj bude dost :D .


:mrgreen: :mrgreen: vy ste balamuty
Tuho pestujem citrusy, aby plodili, aby som mal suroviny na vlastné Limoncello 8)
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 22:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kamco napsal:
Tuho pestujem citrusy, aby plodili, aby som mal suroviny na vlastné Limoncello 8)
Kam
Tak je to správné a tak to má být :!: :lol: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 23 Bře 2010 10:55 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Petr Broža napsal:
Kamco napsal:
Tuho pestujem citrusy, aby plodili, aby som mal suroviny na vlastné Limoncello 8)
Kam
Tak je to správné a tak to má být :!: :lol: :mrgreen:

Tak se Kamile snaž, ale neříkej to frajárce, že to máš na limončelo nebo ti to zarazí :lol: Pokud ho ovšem taky nemá ráda. To by potom byla výhra :!: :lol:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čela
OdeslatNapsal: 25 Bře 2010 22:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Vrcholící úroda v únoru a březnu mně dává zabrat :lol: , limončelárna jede naplno :D . Především pomerančů a mandarinek jsou přebytky. Škoda - o citrony je stále bída. Do půdy jsem je dříve nevysazoval a z nádob jich moc není. Navíc na jaře mají více samčí květy a tak plodů je málo. Z podzimních kvetení zase malé zelené plody v zimě namrznou a na jaře opadají, takže limončelo je vzácnější :cry: :cry: .


Přílohy:
24.3.10 (1).jpg
24.3.10 (1).jpg [ 62.77 KB | Zobrazeno 981 krát ]
24.3.10 (2 ).jpg
24.3.10 (2 ).jpg [ 55.67 KB | Zobrazeno 969 krát ]
25.3.10.jpg
25.3.10.jpg [ 36.92 KB | Zobrazeno 982 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2010 13:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Dovoluji si vnést jeden nově odzkoušený recept na nealkoholickou pochutinu.
Jako zakladatel tohoto topicu mi snad skalní limončelisté prominou :roll:

Asi před týdnem a něco jsem se byl podívat na bordel v Neapoli a v Pompejích jsem si koupil za dvě éčka plod cedrátu velikosti 14x18 cm. Po návratu pod deštivá oblaka jsem pár dní používal dužninu z plodu pro ochucení vody na pití, což nic moc, plod byl velmi málo šťavnatý, jak se dalo u cedrátu čekat. Pak jsem zasadil pár semen a nakonec mě napadlo vyrobit z oplodí sladkou pochutinu s nahořklým dojezdem, k jaké se plody cedrátu optimálně hodí. Nakrájel jsem to na plátky a pak na kousky "jednohubky", v rychlovarce ohřál asi deci vody, přidal jsem čtvrt kila cukru, dvě lžíce medu, rozpustil, nasypal kousky cedrátové kůry do hrnce, zalil roztokem a vařil asi - minut, dokud kousky nezprůhledněly. Po zcezení a 2 dnech dosušení na plechu jsou z toho výtečné proslazené kousky.
Jo, ještě jsem tam přidal zbytek vymačkané kyselé šťávy, ale té bylo sotva lžíce.

Někde jsem přečetl, že se ty kousky pak dají ještě namáčet do čokoládové polevy, ale to už mi přijde zbytečné.
Asi by takhle šlo připravit kůru+oplodí i z neošetřovaných pomerančů a citronů.
Ondra


Přílohy:
kandovany_cedrat.jpg
kandovany_cedrat.jpg [ 130.81 KB | Zobrazeno 1017 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2010 13:52 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
má tam být uvedeno tři deci vody, v deci by se to možná ani nepotopilo :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2010 13:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
a vařil asi 12-15 minut. Ona mi totiž courala kočka po klávesnici a já si nevšim, že mi vypnula Num Lock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 20 Kvě 2010 16:50 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Dobrý .... jestli nezapomenu, tak to určitě vyzkouším udělat malýmu. Mohlo by mu to chutnat :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2010 21:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ondra Stískal napsal:
Dovoluji si vnést jeden nově odzkoušený recept na nealkoholickou pochutinu.
Jako zakladatel tohoto topicu mi snad skalní limončelisté prominou :roll:....... a nakonec mě napadlo vyrobit z oplodí cedrátu sladkou pochutinu s nahořklým dojezdem, k jaké se plody cedrátu optimálně hodí. Nakrájel jsem to na plátky a pak na kousky "jednohubky", v rychlovarce ohřál asi deci vody, přidal jsem čtvrt kila cukru, dvě lžíce medu, rozpustil, nasypal kousky cedrátové kůry do hrnce, zalil roztokem a vařil asi - minut, dokud kousky nezprůhledněly. Po zcezení a 2 dnech dosušení na plechu jsou z toho výtečné proslazené kousky. .....

Limončelisté prominou :D , ale Ondro, mnohem více mě zaujala tvá upomínka o návštěvě Nepole a to si nemůžeš nechat pro sebe. Ptát se budu na jiném místě - v topicu Kam v Evropě.
Ještě k té pochutině, fakt je to dobré, nedávno nám proslazený cedrát nabídla v Mentonu paní Mazzolová, foto už tu je:

Obrázek,
větší zde:
download.php?id=6724&mode=view

Chutnal jsem i obdobný výrobek přímo ve výrobním podníku na Krétě, popsáno zde:
viewtopic.php?f=2&t=1645&st=0&sk=t&sd=a&start=135
třeba toto foto:


Přílohy:
Cretan-citron_p.jpg
Cretan-citron_p.jpg [ 59.83 KB | Zobrazeno 983 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 08 Čer 2010 18:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Něco pro Limončelisty..jsou nějak podezřele ticho, že by došly zásoby? :) .. Recept od pravého Itala, co vaří na Primě, vypadá to hodně jednoduše:
http://www.sitalemvkuchyni.cz/recepty/limoncello/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz