CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 10:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 07:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2008 08:55
Příspěvky: 12
Bydliště: NITRA, SLOVENSKO
Zdenku ale vysledok stoji za to ! To kopanie som si trochu zjednodusil, jeden chlapik tu ma bager a potreboval nachystat palivove drevo. Tak som napilil a nachystal a nase vyrovnanie bude pri kopani :lol:
Zdenku ta vyska 420cm je kvoli tak vysokym rastlinam ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 10:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
triodyn napsal:
Tyhle diskuze jsou určitě velice poučné,ale chtěl bych se zeptat Petra,když tady píše,že tvar jeho skleníku vyhovuje jenom těm rostlinám ve předu-nejblíž k jižní straně(čili pro zbívající citrusy je špatný)-to beru,ale pak tady dá fotky jeho rostlin při dozrávání,nebo je vystaví na výstavě- ze skleníku je nevytahuje,jsou tam celoročně) a má to obalené a v kondici,tak kde je pravda?I ty skleníky na náčrtu jednou zarostou roslinami a bude nouze o světlo.Já myslím,že ideální skleník pro všechny rostliny v něm pěstované neexistuje,v každém skleníku jsou nejlepší a nejhorší pozice.Jde o hledání kompromisu mezi maximem světla a provozními podmínkami(teplo,větrání,atd.)
A jak tu psal Zdenek,že by 60stupnovou jižní stěnu nedělal-já si myslím,že moc místa to zešikmení jedné boční stěny ve skleníku nezebere.
Souhlasím s tím, že ideální skleník neexistuje-je to o kompromisu fin., prostorových a jiných možností, atd., ale to bych se opakoval-již jsem to napsal výše. Důležitější než tvar vidím zasklení ( jsem proti sklu a fandím plastům -at už folie, polykarbonát či sklolaminát. Výsledná složka světla procházející zasklením na citrusy je u plastů dle mých zkušeností jednoznačně lepší než u skla-alespoň toho, co jsem používal já.

Co se týče rostlin obalených plody, tak vem v úvahu, že mám několik set rostlin v nádobách a těch padesát na výstavu se najde téměř každý rok. Ale schválně si všimni, že málokteré ( ty hodně obsypané) jsou příští rok opět na výstavě. Rostlinu to natolik zdecimuje, že mám obvykle problém ji zachránit a o opakovaném zatížení plody nelze mluvit.

Pozor já rostliny stěhuji, plocha zimování (první dva prostory skleník.komplexu) jsou prostorově menší než ty dva další, kam rostliny navozím na letnění a dostávájí na zlepšení kondice i vítr a ost,vlivy počasí.

Už to nedopíšu, musím končit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 16:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2008 08:55
Příspěvky: 12
Bydliště: NITRA, SLOVENSKO
Petre, Tvoj nazor berem vsetkymi desiatimi ako dobre mienenu radu co sa tyka zaklenia. Budem musiet upravit svoju predstavu o stavbe sklenika. Tak ako som uz pisal vyssie, juznu stenu som chcel robit z plastovych okien/ mam taku moznost ich super zohnat :oops: :mrgreen: /. Avsak Tvoje - Vase skusenosti o zaskleni su viac ako lacne okna!
Ak mozem, vratil by som do diskusie moju otazku o tzv. idealnej hlbke zapustenia. Blizi sa totiz den-15.januar, kedy mam dohodnuty bager. Nerad by som potom dokopaval rucne :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 19:45 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
jak se to vezme. Konečně mám postavený folník kde mužu vysadit rostliny na trvalé stanoviště a nemusím mít žádné obavy z jejich výšky. Boky jsou 3 metry vysoké a tak by měly být i rostliny. Předpokádaný tvar citrusových stromku je 1 x 1 metr plocha a 3 metry výška. :D :wink: Bohužel ještě musím navozit minimálně 45 - 60cm zeminy a to bude makačka :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 20:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Petr Broža napsal:
triodyn napsal:
Tyhle diskuze jsou určitě velice poučné,ale chtěl bych se zeptat Petra,když tady píše,že tvar jeho skleníku vyhovuje jenom těm rostlinám ve předu-nejblíž k jižní straně(čili pro zbívající citrusy je špatný)-to beru,ale pak tady dá fotky jeho rostlin při dozrávání,nebo je vystaví na výstavě- ze skleníku je nevytahuje,jsou tam celoročně) a má to obalené a v kondici,tak kde je pravda?I ty skleníky na náčrtu jednou zarostou roslinami a bude nouze o světlo.Já myslím,že ideální skleník pro všechny rostliny v něm pěstované neexistuje,v každém skleníku jsou nejlepší a nejhorší pozice.Jde o hledání kompromisu mezi maximem světla a provozními podmínkami(teplo,větrání,atd.)
A jak tu psal Zdenek,že by 60stupnovou jižní stěnu nedělal-já si myslím,že moc místa to zešikmení jedné boční stěny ve skleníku nezebere.
Souhlasím s tím, že ideální skleník neexistuje-je to o kompromisu fin., prostorových a jiných možností, atd., ale to bych se opakoval-již jsem to napsal výše. Důležitější než tvar vidím zasklení ( jsem proti sklu a fandím plastům -at už folie, polykarbonát či sklolaminát. Výsledná složka světla procházející zasklením na citrusy je u plastů dle mých zkušeností jednoznačně lepší než u skla-alespoň toho, co jsem používal já.

Co se týče rostlin obalených plody, tak vem v úvahu, že mám několik set rostlin v nádobách a těch padesát na výstavu se najde téměř každý rok. Ale schválně si všimni, že málokteré ( ty hodně obsypané) jsou příští rok opět na výstavě. Rostlinu to natolik zdecimuje, že mám obvykle problém ji zachránit a o opakovaném zatížení plody nelze mluvit.

Pozor já rostliny stěhuji, plocha zimování (první dva prostory skleník.komplexu) jsou prostorově menší než ty dva další, kam rostliny navozím na letnění a dostávájí na zlepšení kondice i vítr a ost,vlivy počasí.

Už to nedopíšu, musím končit

ok :wink: Určitě jseš(a nejen ty)zvědavý,jak na jaře zareagují na změnu zasklení rostliny ,které rostly po celou dobu pod dvojtým zašlým sklem ,co? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 20:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Zdenku jestli bude,hod sem fotku ze vnitřku-at vidím ten luxus místa na výšku. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 21:22 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
nic lepšího nemám :?


Přílohy:
sklenikstavba16.JPG
sklenikstavba16.JPG [ 89.6 KB | Zobrazeno 747 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 21:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Stačí.No ikdyž tam přijde ještě hlína,je tam rezerva jako p....e :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 23:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
rischo napsal:
Moja predstava bola o hlbke 1,5 zasyp 10cm kamenivo, a 40 cm zemina. - alebo ist este o 50cm hlbsie?

Ako to bolo u Teba?,izoloval si zaklady a zvislu nosnu cast? davat polystyren z vnutornej ci vonkasej strany ? Jedna vec k tej var.c.2, strecha z PC ako ju skicujes je naznaceny obluk. Myslis ze obluk je VHODNEJSI na zastresenie ako napr. pultova strecha ?

Ano, ty míry jsou i moje představa. Snad, kdyby jsi chtěl dělat nějaké tunely (např. z betonových žlabů) pod zeminu pro foukání teplého vzduchu, tak potom kopat o něco hlouběji.

Oblouk je lepší v tom, že padne méně profilů na nosnou konstrukci-polykarbonat je v tomto případě částečně samonosný. Ale složitější je naohýbat podpěrnou konstrukci do žádaného oblouku.
Pultová střecha je řekněme jednodušší na provedení. Také můžeš v okapu umístit žlab a chytat deštovou vodu :D .

Obvodové stěny z betonu jsem izoloval svislou vrstvou polystyrenu- z venkovní strany+ještě vrstva betonu jako krycí na ochranu polystyrenu proti myším.
Také se dá dát pod venkovní obvodový chodníček polystyren vodorovně. Půda pod chodníčkem tím pádem nepromrzne, ale nutno řešit část obvod. zdi nad terenem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Předělávání zasklení na polykarbonát - IV.
OdeslatNapsal: 30 Pro 2008 11:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Dnes již bez nárazového vichru, ale dopoledne na namrzlé nové střeše jsem v pokračujících mokrých přeháňkách připevňoval PC k nosné konstrukci-alespoň pár lišt a mezery mezi nimi zatím nahradí zatížení žebříky a fošnami. I tak si kolemjdoucí o štědrodenní vycházce zřejmě mysleli své .... :mrgreen:
Po vánocích odhrnu sníh a pokračujeme :D :D .

Tak po vánocích jsem pokračoval, ale slibovaný sníh nepřišel, což sice zjednodušilo práce na střeše (zalištování a strhnutí ochr.folie) , ale co provedou na zahradě již několikadení silné holomrazy :evil: :evil: nevím. Půda je zmrzlá na kamen, kdoví do jaké hloubky :roll: ( ani majzl jsem do ní nezarazil) a tak uvidíme, co tomu na jaře řeknou fíkovníky, trifoliáta, p.akacie a další. Pouze jsem to trochu obházel smrčím a chtěl vylepšit očekávaným předvánočním sněhem-ale ten až k nám nedošel... :twisted: . Ve všech předcházejících letech (i když byly zimy mírnější) jsem v období mrazů měl sněhu vždy dostatek.
Navíc jsem z té přestavby - dva dny v dešti a potom v mrazech chytil nachlazení :evil: .


Přílohy:
29.12.2008 (4).jpg
29.12.2008 (4).jpg [ 44.05 KB | Zobrazeno 633 krát ]
29.12.2008 (7).jpg
29.12.2008 (7).jpg [ 23.32 KB | Zobrazeno 640 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 30 Pro 2008 13:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2008 08:55
Příspěvky: 12
Bydliště: NITRA, SLOVENSKO
Petre posielam poštovym holubom flasku slivovice, ktora je vhodna na kazdu chorobu :P :shock: :lol:
Dufam ze po ceste nezamrzne, alebo ju holub nevypije !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 30 Pro 2008 19:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
rischo napsal:
Petre posielam poštovym holubom flasku slivovice, ktora je vhodna na kazdu chorobu :P :shock: :lol:
Dufam ze po ceste nezamrzne, alebo ju holub nevypije !
Na to nachlazení už je pozdě, ale nevadí bude se hodit na výrobu limončela :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 31 Pro 2008 15:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
triodyn napsal:
Zdenku jestli bude,hod sem fotku ze vnitřku-at vidím ten luxus místa na výšku. :D


Zdenku, a nezabudni si pripravit pľac pre brnenskych citrusarov, ktori Ti to pridu skolaudovat na najbližšom zajazde :wink: :mrgreen:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 01 Led 2009 08:42 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
s tím placem to bude trošku problém mezi skleníky je vysazeno 15 asimin ve volné půdě a pak mám jen místo na letnění citrusů chtělo by to trošku větší zahradu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skleník
OdeslatNapsal: 07 Led 2009 12:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
TAVOSS napsal:
Tak teď jste mi pěkně zašmodrchali makovici! :?: Nakonec jsem rád že akce na polykarboš skončila dřív,než jsem mohl opět ukvapeně něco objednat. :!: ........

Král je mrtvý-ať žije král :!: Ve skutečnosti Akce skončila již je tu nová-prosincová:
http://dosting.cz/data/img/akce_prosine ... _V_724.jpg

Např.: 16mm Makrolon za 303 Kč/m2 včetně daně :D
Lepší už to nebude !

A je tu akce lednová :D


Přílohy:
DOSTING AKCE 01-2009.jpg
DOSTING AKCE 01-2009.jpg [ 247.38 KB | Zobrazeno 777 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz