CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kamélie teď s poupaty???!!!
OdeslatNapsal: 22 Zář 2009 21:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Zář 2009 20:59
Příspěvky: 1
Máme kamélii, která krásně kvetla začátkem března na naší verandě při cca 8-10st. Když odkvetla dali jsme ji přes léto na stinné místo do zahrady. S překvapením nyní (koncem září) zjišťujeme že nasadila velké množství poupat. Co teď s tím, když víme, že každé pohnutí s rostlinou v době poupat může způsobit, jejich konec?

Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kamélie teď s poupaty???!!!
OdeslatNapsal: 30 Zář 2009 09:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Aby nezůstal Luca bez odpovědi, překopírovávám sem svoji odpověď ze SZ.

To, co Vám, se mi s kaméliemi stává také. V současnosti mám 3 kamélie, dvě růžové a 1 bílou, od letoška kvetou již všechny. Je zajímavé, že žádná z niích v době, kdy by měla... U větší růžové (její květy mám na stránkách) je zcela obvyklé objevování se poupat již koncem srpna. Já to "neřeším". kamélie nechávám pod stromem venku až do října, kdy sklízím postupně všechny letněné rostliny. Tehdy mám na téhle kamélii některá poupata již dost velká, občas i ukazující barvu. Díky chladnu venku mám v tuto dobu zálivku již jen naprosto minimální. Rostliny jsou jakoby v "polospánku" a méně choulostivé na nějaké otáčení. Rostlinu postavím v hale těsně k francouzskému oknu (na JV) a okamžitě zaliji vlažnou vodou (cca 30°C). Zmírní se tak šok z přenesení domů. Snažím se postavit rostlinu zase s tou orientací, jak stála venku, nebo jen o trochu pootočenou (cca o 30 až max. 45 stupňů). Zatím se mi nestalo, že by shodila poupata. Naopak se brzy probudí a kvete již od listopadu (1. poupě již i koncem října), a končí v lednu. Pokud ji pootáčím nebo přenáším jinam v této době, pak část poupat skutečně opadá.
Zdravím a ať se Vám daří. Iva H.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz