CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 05 Led 2008 13:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
šnek napsal:
Tak co Ivane? Už tě kontaktovala Petrova dcera? :-) :-)


Nazdar, pravdaže ma kontaktovala :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!:
Len je tu trochu s tou zásielkou problém, Murka mi na pošte nechcú prijat, lebo balík, kde som ho dal sa evidentne hýbal, cela pošta bola od strachu hore nohami :mrgreen: , Tak som Petovej dcére napísal aj ja ZS, nech mi pošle nejaký prípravok- napríklad 1000 mg/ diazepam, aby sa Murko ukludnil a vydržal cestu až do Moravca OK bez následkov, a tak jej ho pre Petra pošlem, je to otázka iba pár dní. :mrgreen: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 05 Led 2008 13:52 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
:-) :-) :-) .... jen místo těch prášků na spaní bych aplikoval spíše Limoncello :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 05 Led 2008 14:53 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
šeku, o limončelle v tomto prípade nemôže byt ani reči, kedže ja som taký lakomec, že som ani potrubie nechcel stavat aby sa na mna nebodaj dakto načierno nenapijil, teraz by limončelovod bol ešte ryzikovejší, kedže zrušili hranice, to je dalšia nádej pre pašerákov, jedine tak vodku z Ukrainy dat Murkovi, z tade sa ešte dá niečo lacno zohnat :mrgreen: .
Lenže ja som teraz marod, a kto tam za mna pojde? -Jedine, že požiadame o donašku vodky Zdenka /Zdeník/ on je už dost zcestovaný a šikovný chlapec :lol: :lol: :lol: . Potom by mi ju doniesol, u mna má občas zastávku 8) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 05 Led 2008 15:54 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
:-):-) .... jasně, řekneme Zdeňkovi o vodku :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 05 Led 2008 22:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ivan Bross napsal:
šnek napsal:
Tak co Ivane? Už tě kontaktovala Petrova dcera? :-) :-)


Nazdar, pravdaže ma kontaktovala :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!:
Len je tu trochu s tou zásielkou problém, Murka mi na pošte nechcú prijat, lebo balík, kde som ho dal sa evidentne hýbal, cela pošta bola od strachu hore nohami :mrgreen: , Tak som Petovej dcére napísal aj ja ZS, nech mi pošle nejaký prípravok- napríklad 1000 mg/ diazepam, aby sa Murko ukludnil a vydržal cestu až do Moravca OK bez následkov, a tak jej ho pre Petra pošlem, je to otázka iba pár dní. :mrgreen: :lol: :lol:

Ivane, já Ti dám Diazepan, Limočelo, Vodku a já nevím do čeho ještě mně zatahuješ dceru :evil: :lol: . Jo, ještě na jiném místě jsi napsal:
Citace:
lásky sú lásky, prichádzajú aj odchádzajú, ked sa má niečo súdené stat, nezabrániš tomu,
:evil: :twisted:
Ale zabráním tomu :idea: Dcerce jsem zabavil notebook + na mém počítači je zablokované forum :!: :!: :!: a do Popradu je daleko :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 06 Led 2008 10:34 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 06 Led 2008 15:41 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 00:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
no ja do Popradu cestujem casto, nebude problem pribalit Petovu dcerku :P :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 01:27 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kamco napsal:
no ja do Popradu cestujem casto, nebude problem pribalit Petovu dcerku :P :D
Kam


Výborné riešenie Kamile !!! V tomto prípade je Murko už napoli adoptovaný a Petrova dcérka len naša :lol: , rozdelime si ju ako zákusok :mrgreen: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 07:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
S tím by manželka nikdy nesouhlasila, ona moc dobře ví co je to žít s citrusářem :idea: :idea: :lol: A nechce, aby si zkazila život i dcera :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 08:39 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Petře, trošku optimismu... :roll: :wink: Citrusář aspoň nechodí moc do hospody a "nechlastá" :mrgreen:
Vyjímkou je asi Ivan, ten má svý limončelo o který se nechce dělit... :wink: Ale raděj vysvětli dceři, že na Moravě najde taky pěkný kluky... :wink: Třeba takovej Zdeněk - sice taky citrusář, ale já bych to za "tělesnou vadu" nepovažoval... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 10:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Petr Broža napsal:
S tím by manželka nikdy nesouhlasila, ona moc dobře ví co je to žít s citrusářem :idea: :idea: :lol: A nechce, aby si zkazila život i dcera :lol:


To máte:
PLENÍ,PŘESAZOVÁNÍ,POSTŘIKOVÁNÍ,HNOJENÍ,ZALÍVÁNÍ,VĚTRÁNÍ,TOPENÍ,PŘENÁŠENÍ,SCHÁNĚNÍ,JEŽDĚNÍ,ČTENÍ,PSANÍ,SVÍCENÍ,NAKLÁDÁNÍ,UMÝVÁNÍ,POČÍTÁNÍ,ROUBOVÁNÍ,KUPOVÁNÍ,ŘEZÁNÍ,PIKÝROVÁNÍ,ZASTŘIHÁVÁNÍ,ZBÍRÁNÍ,OTRHÁVÁNÍ........(zasvědcení doplní) :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Varování dívkám chodícím s citrusářem
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 12:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Vím o čem mluvím, vzít si zahrádkáře či citrusáře nebývá pro dívku lehké. Dám jen pár příkladů (menší desatero), postupně jak to u nás šlo od začátku manželství:

1.Žena a tchyně chtěli garáž přímo u brány, od domu se od podzimu do jara rozjížděl trávník a nedalo se ani vyjet na silnici.
- má reakce: vyřídil jsem plány a stavební povolení na garáž (včetně sklepu na ovoce) a k tomu propašoval i stavbu skleníku.

2.Ženě se blíží narození prvního potomka
-má reakce: při prvním náznaku bolestí ji odvážím do porodnice, protože mám domluvený autobagr + nákl.auto na výkop skleníku a mohla by při zemních pracích zavazet.

3.Tchyně v práci, žena předčasně v porodnici a já zatím dostanu obrovský autobagr do míst plánovaného skleníku rozmašírujeme dlouho pěstovaný trávník i dvorek na měsíční krajinu (odvezlo se 37 nákl.vozů Š 706 RT-trambus+dovoz písků a drtí na beton). Samozřejmě na výkop garáže ze sklepem už nedošlo (dokonce ani po 20 letech ne).

4. Žena čeká druhého potomka, chce abych se vrátil domů z Prahy, kde jsem přes týden pracoval.
- má reakce, vymlouvám se, ale nakonec z důvodu topení ve skleníku se navratím.

5.Žena mluví o odrůstajících dětech, že by jsme již také mohli někam společně vyrazit na dovolenou.
-má reakce: od 1990 do r.2001 jezdím s kamarády citrusáři sám, na konci tohoto období konečně rezignuji a v předtuše, že dospívající děti s námi nebudou chtít jezdit, začnu je brát také do ciziny

6.Sobota, žena chce vyrazit na výlet.
- má reakce, nemohu přijedou citrusáři.
Pokud náhodou žádní nepřijedou a my někam vyrazíme, tak tam hledám trifoliáty a fotím zámecké oranžérie a rodina jde zase mimo.

7.Domácnost-žena žádá opravu 3 roky kapajícího kohoutku, pračky, výměnu žárovky apod.
- má reakce: obdobné problémy mám ve skleníku a už 4 roky jsem se na to nedostal, musíš ještě počkat.

8. Na jaře žena-pojď stříhat ovocné stromy, všichni už to mají, jenom my ne.
- má reakce, ve skleníku už mně to roste a ještě jsem se k řezu nedostal, musí to počkat.

9. V létě-žena říká: Poj´d mně pomoci zalévat květiny a namíchat hnojivo a provést postřiky na škůdce
- má reakce: dosud jsem to samé neměl čas od jara udělat

To všechno se dá ustát, ale nejhorší nechám na konec:
10.Večer, žena-pojď spát
-má reakce:ještě nemohu, musím dopsat příspěvek na foru :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 13:54 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
:shock: :shock: :shock: No to je hrozne Petre, normálne ni prešiell mráz po chrbte, málem som dostal zápal ladvín a sa rozkašlal, ked čítam tento tvoj príbeh, fakt..mal si to velké starosti :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poznáte škůdce-???
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 17:45 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
:shock: :shock: :shock: Petře, tak teď opravdu nevím, koho mám litovat víc - jestli tebe nebo tvojí ženu... :roll: :mrgreen: :wink:
Jen snad k 10. bodu bych použil slova klasika...:

Pane bože, co zase chceš...!

:roll: :mrgreen: :lol: :lol:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz