CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Pro 2005 18:37 
Michal Kazda napsal:
U bonsaií jde hlavně o to, že mech se sází na tenkou vrstvicku písku, aby nerostl v substrátu pro bonsai a neupíral ji o hlínu a živiny. Pokud dojde k vyschnutí mechu, tak nemůže sluníčko svítit na substrát a tolik ho vysušovat. Proto dochází k menšímu odparu vody. Pokud by byl mech vysazen přímo do hlíny, tak by z ní při vysychání sál vlhkost a bylo by to kničemu. Jak jsem už psal, u citrusů némá valný význam.


S obmedzením vysychania zamachovaného substrátu možno súhlasi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Pro 2005 22:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Dub 2005 21:16
Příspěvky: 25
Bydliště: Beroun
Letos jsem si přivezl ze Sicílie nějaké citrusy a ve školce, kde jsem je kupoval měli mech snad ve většině nádob. Na můj dotaz, jestli ten mech nezpůsobuje nějaké problémy mi bylo řečeno, že mech je to poslední co by jim vadilo. Takže jsem ho nechal i u svých rostlin a jsou v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Pro 2005 22:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
butros napsal:
Letos jsem si přivezl ze Sicílie nějaké citrusy a ve školce, kde jsem je kupoval měli mech snad ve většině nádob. Na můj dotaz, jestli ten mech nezpůsobuje nějaké problémy mi bylo řečeno, že mech je to poslední co by jim vadilo. Takže jsem ho nechal i u svých rostlin a jsou v pohodě.

Tam nevadí víc věcí :lol: , natož nepodstatný mech.
V které jsi byl školce ? a cos dovezl :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Pro 2005 00:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Dub 2005 21:16
Příspěvky: 25
Bydliště: Beroun
Byl jsem ve školce na severu Sicílie ve městě Falcone. Nepřivezl jsem si žádný rarity, ale běžný rostliny: citrus Meyer, citrus Limon, citrus La Velette a citrus Volkameriana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: La Vallette
OdeslatNapsal: 09 Pro 2005 06:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dík, o hybridu (limonajm - angl.lemonime) La Vallette již byla na foru debata.
Na plodech se objevují skvrny, pokud již máš plody - nebo v budoucnu -najdi to téma a napiš tam své zkušenosti. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mach v nádobách
OdeslatNapsal: 09 Pro 2005 17:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Anonymous napsal:
Michal Kazda napsal:
Ivan1 napsal:
Mach rastlinám nijako neškodí, v niektorých prípadoch je dokonca žiaduci. Všimnite si bonsaje. Bonsajisti substrát v miskách umelo zamachovávajú.

Ale u bonsaí se mech používá jako imitace trávy a také, že kvůli malým květináčům používaných u bonsaí zamezuje vysychání substrátu. U citrusů a ostatních rostlin nemá žádný důležitý význam.

Ja netvrdím, že má u citrusov nejaký význam, len to, že neškodí. Ak sa pôvodný tázateľ nemôže zbaviť machu, nech si ho nevšíma. K bonsajom: niektorí Japonci zamachovávajú povrch substrátu len na účely výstav, inak ho odstraňujú, pretože zálievka substrátu "do kopčeka" cez mach je problematická - najprv ho je treba navlhčiť, inak po ňom voda stečie preč.

Však já taky netvrdím, že mech rostlinám škodí :D jen to, že u citrusů nemá žádný podstatný význam :D

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz