CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 11:20 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Po chladném zimování mám kalamondin už asi tři týdny venku na zahradě. Konečně se trošku oteplilo a začíná růst. Bohužel současně začaly žloutnout listy. Loni se mu celkem dařilo na zahradě, ani mi na podzim moc neopadal, přežil zimu v pohodě a když má začít dělat radost, tak ten problém co si vyskoušel snad každý. No nevím, protože kořeny vypadají dobře, alespoň co jsem odhalil, tak zkusím prolití velkým nožstvím vody, jestli není půda zasolená. Přidám ještě foto, ale nečekám ani nějakou jasnou radu.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 12:39 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Skus přihnojit železem..ja nevim ale železo dělá krásně tmavy listy.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 13:33 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Tohle nevypadá na klasickou chlorózu, ale nedostatek nějakého stopového prvku to možná bude. Takovéto žloutnutí od okrajů směrem ke středu jsem už někde viděl, ale z hlavy Ti to neřeknu, musel bych se podívat do literatury. Jinak "přihnojit železem" je dost zajímavá rada, trochu to připomíná "nasypat do něj olovo". Klokoci asi myslel použití hnojiva pro citrusy nebo jiného, které obsahuje organicky vázané železo a jiné stopové prvky. Strkat do květináče hřebíky asi nemá smysl. :wink:

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Dub 2006 05:42 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
kidman napsal:
Jinak "přihnojit železem" je dost zajímavá rada, trochu to připomíná "nasypat do něj olovo". Klokoci asi myslel použití hnojiva pro citrusy nebo jiného, které obsahuje organicky vázané železo a jiné stopové prvky. Strkat do květináče hřebíky asi nemá smysl. :wink:


Že váháš, o hřebíkách v jablku a zemině už tu řeč byla..
Von to uřčitě pochopil.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2006 14:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Kvě 2005 08:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Jesenice u Prahy
Lemon napsal:
Medved napsal:
Tak jo. S těžkým srdcem jsem tedy nůžkama ostříhal všechny plody. Uvidím, co na to časem řeknou ty listy. Na některých se totiž objevily světle zelené skvrny, kromě toho že některé při okrajích hnědnou a schnou, jak jsem psal v původní zprávě. Třeba ty plody tu rostlinu fakty vysilovaly a bylo to tím. Zároveň jsem taky prostříhal pár větviček. Ale asi před třemi týdny mi začaly rašit nové větvičky i s lístky. Je to nádhera, doufám, že nezaschnou.


Zdalipak jsi těch pár větviček zkusil naroubovat,nebo aspoň píchnout jako řízek.Já už bych chtěl od někoho konečně slyšet,jak je jednoduché kalamondin množit řízkováním..vždy jsem pohořel,sice se chytl,zakořenil,ale místo výhonů kvetl až zašel.


Jo, tak na to si netroufnu. neumím to a obávám se, že by to byl asi můj poslední experiment s tou ubohou rostlinou.
:wink:

_________________
Medvěd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2006 14:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Kvě 2005 08:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Jesenice u Prahy
Pedro napsal:
Po chladném zimování mám kalamondin už asi tři týdny venku na zahradě. Konečně se trošku oteplilo a začíná růst. Bohužel současně začaly žloutnout listy. Loni se mu celkem dařilo na zahradě, ani mi na podzim moc neopadal, přežil zimu v pohodě a když má začít dělat radost, tak ten problém co si vyskoušel snad každý. No nevím, protože kořeny vypadají dobře, alespoň co jsem odhalil, tak zkusím prolití velkým nožstvím vody, jestli není půda zasolená. Přidám ještě foto, ale nečekám ani nějakou jasnou radu.


Jo, tak to je přesně ono, co to dělá mě. Už sem tedy nemusím posílat fotku. Občas ty žluté skvrny jdou do hněda a list pak upadne.

_________________
Medvěd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2006 19:59 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Nemůže to být nedostatek hořčíku?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz