CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Čer 2006 12:54 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Dub 2006 06:52
Příspěvky: 83
Bydliště: Cheb 470 m.n.m
Taky bych bral nejakej Sviluskomar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Čer 2006 09:38 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
MiHo napsal:
Již mnoho let pěstuji mezi ostatními rostlinami rosnatky – několik málo rostlinek v rašelinovém substrátu a s plnou miskou vody dokáže zázraky. Osobně se mi osvědčila Drosera capensis – dostupná, stálerostoucí, nenáročná a s dostatečně velkými listy, ale popravdě řečeno jsem jiné druhy ani nezkoušel. Tato mi i pravidelně kvete a vytváří klíčivá semena, takže je o potomstvo postaráno.

Mějte se a kdyby někdo věděl něco šikovného proti sviluškám tak sem s tím


Velmi pěkný příspěvek. Z masožravek, které jsou pohromou pro smutnice, bych ještě zmínil Byblis liniflora. Je to sice jednoletka, ale dá se jednoduše pěstovat mezi ostatními rostlinami a pochytá kvanta mušek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio ochrana
OdeslatNapsal: 12 Led 2012 22:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Led 2012 21:29
Příspěvky: 2
Zdravím všetkých citrusarov. Nechcem otvárať novú tému a do bioochrany sa to hodi. Dúfam, že to tu niekto nájde aj keď od r. 2006 je to mŕtve.
Chcel by som vedieť či niekto skúšal fungicidný prípravok PYTHIUM (inak český patent). Teoretický by bolo zaujímavé aký účinok by mohol mať na citrusy, ktoré sú náchylne na zahnivanie koreňov. Tohto roku ho chcem vyskúšať na zelenine na záhrade.
Na citrusoch ho skúšať nebudem, nakoľko ako začiatočník mám len 6 rastliniek a zatiaľ sa nechysta žiadna skapať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio ochrana
OdeslatNapsal: 29 Led 2012 22:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Led 2012 21:29
Příspěvky: 2
jano66 napsal:
Zdravím všetkých citrusarov. Nechcem otvárať novú tému a do bioochrany sa to hodi. Dúfam, že to tu niekto nájde aj keď od r. 2006 je to mŕtve.
Chcel by som vedieť či niekto skúšal fungicidný prípravok PYTHIUM (inak český patent). Teoretický by bolo zaujímavé aký účinok by mohol mať na citrusy, ktoré sú náchylne na zahnivanie koreňov. Tohto roku ho chcem vyskúšať na zelenine na záhrade.
Na citrusoch ho skúšať nebudem, nakoľko ako začiatočník mám len 6 rastliniek a zatiaľ sa nechysta žiadna skapať.



Opravujem obchodný názov fungicidu je "POLYVERSUM". Skoro som si všimol chybu v mojom prvom príspevku. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz