CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 15:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Led 2006 21:55 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Radek Kubicek napsal:
Těch 20°C to je teplota v obýváku,to je taková akorátní zdravá teplota,nemáme potřebu chodit v zimě po baráku v šortkách a tričku :D .Když si někdy zatopíme v krbu tak se tam pomalu nedá vydržet,v ložnicích mame nastavenou teplotu jen na 16°C :shock: Alespoň neprotopíme tolik toho zase zdraženého plynu :)

Souhlasím, že je to zdravá teplota. Ale my máme v obýváku nastaveno 23 C a žena s dcerou jsou zabalené v teplých pytlích :evil: :twisted: Kdyby bylo v ložnici 16 C, tak tam spím sám :lol: . )
Ale těch tvých 16 C není nic proti mým známým, kterým v ložnici zamrzla trubka u zavřeného radiátoru :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2006 22:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Úno 2003 17:24
Příspěvky: 58
Bydliště: okr. Olomouc
Petr Broža napsal:
Radek Kubicek napsal:
Těch 20°C to je teplota v obýváku,to je taková akorátní zdravá teplota,nemáme potřebu chodit v zimě po baráku v šortkách a tričku :D .Když si někdy zatopíme v krbu tak se tam pomalu nedá vydržet,v ložnicích mame nastavenou teplotu jen na 16°C :shock: Alespoň neprotopíme tolik toho zase zdraženého plynu :)

Souhlasím, že je to zdravá teplota. Ale my máme v obýváku nastaveno 23 C a žena s dcerou jsou zabalené v teplých pytlích :evil: :twisted: Kdyby bylo v ložnici 16 C, tak tam spím sám :lol: . )
Ale těch tvých 16 C není nic proti mým známým, kterým v ložnici zamrzla trubka u zavřeného radiátoru :shock:

Když už zamrzají trubky to už je opravdu extrém a jde o zdraví :(
U nás si pravidelně v neděli v poledne zvedáme teplotu v kuchyni tak,že si uvaříme něco dobrého:
Obrázek
No a to se pak zvedne nejen teplota ale hlavně nálada :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2006 22:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Radek Kubicek napsal:
U nás si pravidelně v neděli v poledne zvedáme teplotu v kuchyni tak,že si uvaříme něco dobrého.
No a to se pak zvedne nejen teplota ale hlavně nálada :D

Když to vidím, tak mně nálada spadla :cry: Už týden a zřejmě navždy jsem na dietě :cry: :evil: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 11:53 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Petr Broža napsal:
Když to vidím, tak mně nálada spadla :cry: Už týden a zřejmě navždy jsem na dietě :cry: :evil: :twisted:


Jak to?Nějaky zdravotní potíže?
(teda pokud neobtěžuju a nejsem příliž drzej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 23:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Klokoci napsal:
Petr Broža napsal:
Když to vidím, tak mně nálada spadla :cry: Už týden a zřejmě navždy jsem na dietě :cry: :evil: :twisted:


Jak to?Nějaky zdravotní potíže?

Tak nějak. To víš, jak kdo s čím zachází, tak tím i schází. Nebo taky, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 06:44 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
To je mi líto, pač jídlo..sem jeden ztěch, co nejí aby žil, ale částečně žiju proto, abych jedl :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 19:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Klokoci napsal:
To je mi líto, pač jídlo..sem jeden ztěch, co nejí aby žil, ale částečně žiju proto, abych jedl :oops:

To je dobry, ještě nedávno bych se tomu zasmmál a snažil se to zapamatovat :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zima pokračuje
OdeslatNapsal: 09 Úno 2006 21:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zima pokračuje v neztenčené míře. Včera bylo sice přes den trošku nad nulou, ale v noci na dnešek opět přimrzlo. V Praze o tom tradičně nevěděli :P a tak ranní předpověď informovala o teplotách nad nulou. Zřejmě tomu uvěřil i řidič mlékárenské cisterny a z náledí v zatáčce pod mým domem se poroučel pod silnici a zdržel mě při ranní cestě do práce. Naštěstí dvoumetrová mez je zaplněná sněhem, tak tam spadl jak do peřiny.
Peť áč, to by byl kšeft pro tebe :lol: :lol: . Až se rozednilo, zajel jsem pro foťák. První fotka je z okna domu a auto je označené červenou hvězdičkou.
Mléko je pod sněhem, snad tam po rozpustění zbyde aspoň trochu tvarohu :lol: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tito tzv. mlíkaři to u nás nemají vůbec jednoduché. Startují po půnoci a v prvním napadaném sněhu vyjíždí stopu, která se ctí celou zimu. Traduje, že na jaře se zjistí, že místy spletli i o pár metrů a celou zimu se jezdilo bokem po poli :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Úno 2006 21:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
Radek Kubicek napsal:
Těch 20°C to je teplota v obýváku,to je taková akorátní zdravá teplota,nemáme potřebu chodit v zimě po baráku v šortkách a tričku :D .Když si někdy zatopíme v krbu tak se tam pomalu nedá vydržet,v ložnicích mame nastavenou teplotu jen na 16°C :shock: Alespoň neprotopíme tolik toho zase zdraženého plynu :)

Souhlasím, že je to zdravá teplota. Ale my máme v obýváku nastaveno 23 C a žena s dcerou jsou zabalené v teplých pytlích :evil: :twisted: Kdyby bylo v ložnici 16 C, tak tam spím sám :lol: . )
Ale těch tvých 16 C není nic proti mým známým, kterým v ložnici zamrzla trubka u zavřeného radiátoru :shock:

Musim se pripojit je to asi 5 let co mi u hlavy zamrzla v loznici fontanka.Jen ve spanku jsem vnimal ze nejak divne chrci :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Úno 2006 21:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Admin napsal:
Musim se pripojit je to asi 5 let co mi u hlavy zamrzla v loznici fontanka.Jen ve spanku jsem vnimal ze nejak divne chrci :lol:

Chladnou ložnici vyžadují manželky obvykle z jiných důvodů, než aby jsi tam chrápal a nechal zamrznout fontánu (pro Zuzanu :?: ) :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Úno 2006 06:30 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Admin napsal:
Musim se pripojit je to asi 5 let co mi u hlavy zamrzla v loznici fontanka.Jen ve spanku jsem vnimal ze nejak divne chrci :lol:


Tak to je husty..vidim, že jaký citrus, takový pán..Už sis taky zvykl na chladný zimování Alešu? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Úno 2006 23:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Střechy padají na Vysočině jedna za druhou a tak jsme také vzali lopaty do ruk ... :
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sníh
OdeslatNapsal: 11 Úno 2006 23:32 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
u nás stím sněhem každy počítá je minimum rovných střech a na sedlové ten sníh nevadí většinou odtaje sám bez následků. Výška sněhu měřeno dnes na zahradě volná plocha 65 cm z toho je 15 nového v lesích je přes 1m sněhu.
Výhoda skleníku se sedlovou střechou a větším spádem ( sníh sjede sám bez cizí pomoci :lol: :lol: :lol: ) až na uličky vedle skleníku to je hruza chodím ve výši 60 cm nad zemi po vrstvě tvrdého sněhu místy je 0,5metru ledu. Základy jsou precizně zaizolované sněhem, tam mi mráz nevadí. už aby se oteplilo a sníh slezl ( raději pomalu ať nejsou záplavy :wink: ), stejně si myslím že někdo bude plavat. To mi nehrozí jsem na kopci cca 20m nad potokem :lol: :D :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 10:00 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Myslim ze letos jaro nebude vesele pro spoustu lidi. Zaplavy se budou konat na 80% :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 09:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Petře, ty lopaty na obrázku vidím, ale ty ruce u nich nějak ne :shock:
K padání střech: ČSN požaduje na vysočině na mnohých místech hodnotu pro zatížení sněhem ve výši 100kg/m2 s bezpečnostním koeficientem navíc 1,4 (takže ve výsledku 140kg/m2). Navíc je rozdíl mezi střechou v teplém městě a někde "na Vyhnálově" popř. na návětrné straně a v zastínění od jihu, kde nemůže dojít k rozpouštění sněhu sluncem. Pokud za těchto okolností poddimentujete konstrukci a ještě se udělá nějaká chyba z lajdáctví při stavbě, je neštěstí tady :cry: :cry: :cry: Pokud už se Vám náhodou někomu střecha pod sněhem začíná prohýbat, rozhodně na ni nelezte, dokud neshodíte alespoň část sněhu z místa, kam míníte vylézt. Vaše váha by pak mohla být právě tou poslední pověstnou kapkou :idea: :!: :!: :!: Střechy jsou také pořádně namrzlé, tak dejte pořádný pozor a raději se uvažte :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz