CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ponuka semenáčikov
OdeslatNapsal: 08 Pro 2007 07:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Ponúkam na predaj nasledujúce semenáčiky z letnej výsadby:
Artocarpus heterophyllus -Jackfruit (krajina pôvodu semien- Thajsko)
Artocarpus integer - Cempedak (krajina pôvodu semien- Malajzia)
Artocarpus odoratissimus - Marang (krajina pôvodu semien- Puerto Rico)
Aegle marmelos - Bael fruit (krajina pôvodu semien- India)
Annona muricata - Soursop
Annona purpurea - Sancoya
cena 200 Sk/kus
nutný osobný odber (Nemšová okr. Trenčín)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ponuka semenáčikov
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 13:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Objednal jsem si z Německa také semínka Aegle marmelos. Z asi deseti vyklíčilo jen jediné. Ostatní se vyloženě roztekly pod vlivem nějaké hniloby. Mám nyní tedy jeden semenáč, který však má tendenci růst. Zajímalo by mne, zda někdo z vás, např. Radoslav, má zkušenosti s dlouhodobějším pěstováním. Zda vám někomu vykvetl, nebo zda se dá roubovat na citrusové podnože, čímž by se mohl stát odolnějším. Jinak ledvinovník, rollinia, Annona sguamosa jsou na tom s klíčivostí lépe, z pěti semen vždy tři vyklíčila. Jinak pro podobné alchymisty, objednával jsem zde http://www.fesaja-versand.de/. Opravdu kvalitní reprodukční materiál. Nyní jsem využil nové nabídky v Koexfloru a rovněž zde objednal několik desítek semen, především Annony, ale ne jen ty. Výsledek se však zatím nechce dostavit. Možná že semena chtějí čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ponuka semenáčikov
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 16:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Ano,tento e-shop musím jen a jen doporučit.Klíčivost semen je vysoká.Ovšem to samé se nedá říct o koexfloru,tam si člověk holt musí zvyknout na to,že mu nevyklíčí vše.
Ještě bych doporučil další skvělý e-shop v Německu a to tento .
Objednával jsem v něm Anonna muricata,psidium freiderichsthalianum a také diospyrosy ,takže kdo chce si rozšíčit sbírku Annon,Psidia a Diospyrosů ať zamíří právě tam.Nabídka je větší než ve Fersaja a ceny stejné.

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ponuka semenáčikov
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 17:08 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
petrlcr napsal:
Objednal jsem si z Německa také semínka Aegle marmelos. ..zda někdo z vás, např. Radoslav, má zkušenosti s dlouhodobějším pěstováním. Zda vám někomu vykvetl, nebo zda se dá roubovat na citrusové podnože, čímž by se mohl stát odolnějším. ....

Ja semená zásadne kupujem priamo od pestovateľov - cez internet to dnes nie je problém - už som kupoval snáď zo všetkých štátov Južnej a Severnej Ameriky a z polovice Ázie a Oceánie.
Čo sa týka aegle marmelos - rastliny vytvorili mohutný koreň a potom už len živorili a nakoniec uhynuli. Čo sa týka kvitnutia myslím, že je to rovnaké ako s citrusmi tz. dlhé juvenilne obdobie.

Annony majú semená, ktoré dokážu vyklíčiť aj za rok, či dva takže tam sa sá kupovať aj od priekupníkov bez zhoršenia klíčivosti.
Z annonaceae pestujem momentále:
Annona cherimola, Annona glabra, Annona squamosa, Annona muricata, Annona montana, Annona cornifolia, Annona crassiflora, Annons scleroderma, Annona primigenia, Annona reticulata, Annona purpurea, Atemoya, Artabotrys hexapetalus, Uvaria ovata, Stelechocarpus burahol, Rollinia deliciosa, Rollinia salicifolia, Rollinia emarginata, Rollinia rugulosa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz