CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 15:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 14:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Když myslíš, že to tu "vytrhneš"... :wink: ... tak neváhej a napiš Adminovi SZ :!:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 15:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Nevím jestly mě má mrzet, že jsem strhl davové šílenstvý :( :) ale aspoň jste si to tady pěkně vyříkaly :roll: . Co se týká zakládání nových témat, projel sem starší vlákna a našel jsem minimálně dvě (banánovník kúpa,banánovníky), kde by se dal umístit inzerát robegy tak že by nestratil smysl. Jinak ve směs tady máte všichni pravdu. A chtělo by to nějakého generálního zástupce ředitele :roll: jinak opradu příde den kdy to tu prostě "klekne"

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 15:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
ovar napsal:
Nevím jestly mě má mrzet, že jsem strhl davové šílenstvý :( :) ale aspoň jste si to tady pěkně vyříkaly :roll: . Co se týká zakládání nových témat, projel sem starší vlákna a našel jsem minimálně dvě (banánovník kúpa,banánovníky), kde by se dal umístit inzerát robegy tak že by nestratil smysl. Jinak ve směs tady máte všichni pravdu. A chtělo by to nějakého generálního zástupce ředitele :roll: jinak opradu příde den kdy to tu prostě "klekne"


Poslal som adminovi pm, ze chcem byt moderatorom, takze ma zaujima, kedy sa ozve a ci vobec...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 17:36 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Musíš čekat, ozve se ti určitě. Jen sem nechodí pravidelně...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 17:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
KRUMME napsal:
Musíš čekat, ozve se ti určitě. Jen sem nechodí pravidelně...


Cakanie je nieco, v com nie som dobry :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 19:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
dobrozlo napsal:
Hahaha, já se tomu zase musím jen smát, chodím na forum několikrát denně podle času a vždy se objeví v jiném foru něco , co mně zajímá. Takže musím vše project, abych se poučil a o něco zajímavého nepřišel. Mimochodem, jak ničíte svilušky (!vtip)?


Svilušky ničím tak, že im pustím poriadne tvrdý rock a nalejem si čistého Limoncella. :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 20:43 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Kamco napsal:
dobrozlo napsal:
Hahaha, já se tomu zase musím jen smát, chodím na forum několikrát denně podle času a vždy se objeví v jiném foru něco , co mně zajímá. Takže musím vše project, abych se poučil a o něco zajímavého nepřišel. Mimochodem, jak ničíte svilušky (!vtip)?


Svilušky ničím tak, že im pustím poriadne tvrdý rock a nalejem si čistého Limoncella. :D
Kam

:lol: Moje řeč! Ale těm mým už ani rock nestačí, tak jim pouštím metal :) ale jak si na to potvory zvykly!

Ale to jsme se dostali daleko...od banánovníku přes "výměnu názorů" až po svilušky, co poslouchají rock a metal... :shock: :mrgreen:
ještě že je tady vždycky někdo, kdo tu "napjatou" situaci zlehčí - díky Kamco :)

A teď to podstatné: ROBEGO, můžu nabídnout zatím pouze dwarf cavendish.

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 28 Led 2009 21:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Diskuze není na škodu, alespoň forum žije a příspěvky narůstají :D (já to tady s pár obrázky týdně nezachráním :P ). Velmi se mně líbí současná diskuze v sousedním topicu o "mrazuvzdorných" palmách. Pepino :wink: se nechal vyprovokovat a věnuje svůj jistě drahocený čas a seznámuje nás zdarma se svými bohatými zkušenostmi a tím uchrání naše peněženky před neuváženým nakupováním, díky Josefe :D .
A tak i robega rozvinutím diskuze může jenom získat, jinak by její dotaz mohl zapadnout-prostě i negativní reklama je reklama :D .
Robego, já na tropy nemám prostředí, pouze začínám zkoušet Musa basjoo, ale je pěkně namrzlý, tak raději nenabízím nic-nevím zda přežije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 08:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Petr Broža napsal:
Diskuze není na škodu, alespoň forum žije a příspěvky narůstají :D (já to tady s pár obrázky týdně nezachráním :P ). Velmi se mně líbí současná diskuze v sousedním topicu o "mrazuvzdorných" palmách. Pepino :wink: se nechal vyprovokovat a věnuje svůj jistě drahocený čas a seznámuje nás zdarma se svými bohatými zkušenostmi a tím uchrání naše peněženky před neuváženým nakupováním, díky Josefe :D .
A tak i robega rozvinutím diskuze může jenom získat, jinak by její dotaz mohl zapadnout-prostě i negativní reklama je reklama :D .
Robego, já na tropy nemám prostředí, pouze začínám zkoušet Musa basjoo, ale je pěkně namrzlý, tak raději nenabízím nic-nevím zda přežije.


No už jsem chtěla litovat, že jsem se vůbec ptala :cry: Místo odpovědí na banánovník takováto diskuze. To mě mrzí. Já se tady na fóru vyznám dobře a myslím, že je dobře a hezky udělané. Jen moc nesouhlasím s Ovarem, že jsem měla zadat do staré poptávky tu svoji. Takhle to přece platí na foru kde se diskutuje, ale toto je shop a tak si myslím, že by to tady mělo být jinak.
Jinak děkuji všem za nabídky i nenabídky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 09:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Vobec sa tym netrap, aj ked ja som toho nazoru, ze ked to tu tak niekto nazyva, aj tak to nebola vymena nazorov :D

K tym bananom robega, no, pozri si moje sekcie, zistis, ze ja som do jedlych kultivarov fanatik a tak, cize ak to nezozenies u mna, v Europe ta to bud vyjde na draho, alebo to vobec nenajdes :D

Tiez kukni sem, z casu na cas tam prispievam, priespieval by som aj do tohoto fora, ale bohuzial je tam nastaveny nejaky limit, ale to je jedno, snad to coskoro opravim ;) :D , takze je to pekne pestre a mozes si nieco precitat.
Co sa kultivaru Ecuador tyka, ja vam neviem, to je nejaka blbost. Taky urcite nie je, to by som vedel... Skus si prezriet fotky pri tych clankoch, ktore tam su, ak ti nejake pomozu, tak bude len dobre. POpripade posli fotky, ako si ho niekde videla, no najlepsie by bolo plody... tie su jednoznacny ukazovatel.
Dwarf Red' mam slubeny od jedneho Nemca, popravde toho, ktoreho nam predstavil Ovar v inom prispevku (ten, co mal Ensete ventricosum "Maurelli"). Na vela sa mi ho podarilo ukecat aj k inym jedlym druhom, no je otazne, v akom stave rastliny dojdu. Viem len, ze ma to bude stat vela, co sa tyka revansu :D Objednaval som niektore jedle kultivary az z Indie a vychadzaju ma na asi 12 Eur za kus, co je stale PERFEKTNA cena. No samozrejme, ze ich chcel :D To je ale jedno, dojdu mi, ale budu male, takze vravim NAJSKOR na jesen ti ho mozem ponuknut. Skus si pozriet aj ine kultivary, ak vies anglicky, tak mozes sem.

Ale nie, myslim a z toho, co mi pisal, ze je to velmi mily pan a vobec mi nepripominal Nemcov, tak, ako ich poznam(e)... Bol som z neho velmi milo prekvapeny (ale popravde, drahi kolegovia aj z vas, lebo, ako som uz raz pisal, mal som zle skusenosti so slovencinou v komunite titulky.com a najhorsie to bolo, ked bol film velmi novy, ceske mali byt az o tyzden alebo aj neskor a ja som ich urobil po slovensky uz na druhy den - podotykam, ze som v noci kvoli tomu nespal, aby to bolo exkluzivne a aby to mohol so mnou otec pozerat na druhy den, lebo hlavne kvoli nemu som ich pisal !!! br. Aspon mam prehlad v nadavkach :D a urazkach).
Ano, Petre, ja viem, zase idem off topic a zase blabocem nieco ine, ako na co je forum, ale tentoraz si vsimni, ze uz robim pokroky - nezalozil som novy thread :D :mrgreen: :twisted: :mrgreen: a :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 10:02 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Jack Daw napsal:
Vobec sa tym netrap, aj ked ja som toho nazoru, ze ked to tu tak niekto nazyva, aj tak to nebola vymena nazorov :D

K tym bananom robega, no, pozri si moje sekcie, zistis, ze ja som do jedlych kultivarov fanatik a tak, cize ak to nezozenies u mna, v Europe ta to bud vyjde na draho, alebo to vobec nenajdes :D

Tiez kukni sem, z casu na cas tam prispievam, priespieval by som aj do tohoto fora, ale bohuzial je tam nastaveny nejaky limit, ale to je jedno, snad to coskoro opravim ;) :D , takze je to pekne pestre a mozes si nieco precitat.
Co sa kultivaru Ecuador tyka, ja vam neviem, to je nejaka blbost. Taky urcite nie je, to by som vedel... Skus si prezriet fotky pri tych clankoch, ktore tam su, ak ti nejake pomozu, tak bude len dobre. POpripade posli fotky, ako si ho niekde videla, no najlepsie by bolo plody... tie su jednoznacny ukazovatel.
Dwarf Red' mam slubeny od jedneho Nemca, popravde toho, ktoreho nam predstavil Ovar v inom prispevku (ten, co mal Ensete ventricosum "Maurelli"). Na vela sa mi ho podarilo ukecat aj k inym jedlym druhom, no je otazne, v akom stave rastliny dojdu. Viem len, ze ma to bude stat vela, co sa tyka revansu :D Objednaval som niektore jedle kultivary az z Indie a vychadzaju ma na asi 12 Eur za kus, co je stale PERFEKTNA cena. No samozrejme, ze ich chcel :D To je ale jedno, dojdu mi, ale budu male, takze vravim NAJSKOR na jesen ti ho mozem ponuknut. Skus si pozriet aj ine kultivary, ak vies anglicky, tak mozes sem.

Ale nie, myslim a z toho, co mi pisal, ze je to velmi mily pan a vobec mi nepripominal Nemcov, tak, ako ich poznam(e)... Bol som z neho velmi milo prekvapeny (ale popravde, drahi kolegovia aj z vas, lebo, ako som uz raz pisal, mal som zle skusenosti so slovencinou v komunite titulky.com a najhorsie to bolo, ked bol film velmi novy, ceske mali byt az o tyzden alebo aj neskor a ja som ich urobil po slovensky uz na druhy den - podotykam, ze som v noci kvoli tomu nespal, aby to bolo exkluzivne a aby to mohol so mnou otec pozerat na druhy den, lebo hlavne kvoli nemu som ich pisal !!! br. Aspon mam prehlad v nadavkach :D a urazkach).
Ano, Petre, ja viem, zase idem off topic a zase blabocem nieco ine, ako na co je forum, ale tentoraz si vsimni, ze uz robim pokroky - nezalozil som novy thread :D :mrgreen: :twisted: :mrgreen: a :lol:



Děkuji moc za vše :P V říjnu budu v Blavě tak se můžeme dohodnout když to vyjde. A jestli mě můžeš napsat jaké druhy budeš mít? V angličtině nejsem bohužel profík (já jsem spíše na tu němčinu), ale něco rozumím ty banány krása a ten růžový 'Burmese Blue' :P JInak ten červený banánovník Ecuador mají zde http://www.rostlinky.cz/inshop/scripts/ ... 8&Level=13


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 10:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
NO, ake druhy budem mat? To tazko teraz, s istotou mozem povedat, az ked ich budem drzat v ruke, ale predbezne mi slubili ludia z celej Europy podarovat alebo vymenit tieto (tie s otaznikom s najvacsou pravdepodobnostou nebudu vobec):

Musa Dwarf Brazilian
Musa Rajapuri
Musa Sicily
Musa Dwarf Namwah ?
Musa Ice Cream (Blue Java) ?
Musa Orinoco ?
Musa Saba ?
Musa Siam Ruby ?
Musa Mysore
Musa SH3008
Musa Dwarf Red
Unknown red fruit

Prve to chcelo anlgictinu, posledn tri budem mat z Nemecka, takze som bojoval nemcinou, esteze ju do nas na tom nemeckom gymnaziu tlacili :D .
A kupim z roznych obchodov po celej Europe (a Indii) (vyhadzem sa z vrecak, musim si najst dobru brigadu...):

Musa Pahari Kela
Dwarf Cavendish
Gran Nain
Musa 'Dwarf Orinoco'
Musa 'Ebun Musak'
Musa 'Ice Cream' (Blue Java)
Musa 'Misi Luki'
Musa 'Williams Hybrid'

Budem plakat, ale stoji to velaaa. To radsej kupovat u Zdenka citrusy, tie vyjdu lacnejsie, ako vozit banany cez pol 4/5 sveta a celu Europu :D
Inac uz sa tesim aj na Zdenkove citrusy a podnoze... :D Povedal, ze pojde do BA, ked zmiznu mrazy (neviem, ci v Cechach, alebo u nas), ale uz sa nanho tesim...

Uvidim, kolko z nich prezije cestu, kolko bude mat odnoze a tak, urobim podrobny pestovatelsky zaznam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 11:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Budem plakat, ale stoji to velaaa. To radsej kupovat u Zdenka citrusy, tie vyjdu lacnejsie, ako vozit banany cez pol 4/5 sveta a celu Europu :D
Inac uz sa tesim aj na Zdenkove citrusy a podnoze... :D Povedal, ze pojde do BA, ked zmiznu mrazy (neviem, ci v Cechach, alebo u nas), ale uz sa nanho tesim...

Uvidim, kolko z nich prezije cestu, kolko bude mat odnoze a tak, urobim podrobny pestovatelsky zaznam...[/quote]

Krása :P Člověk má na to světě dělat něco co ho baví at to stojí c oto stojí :lol: Taky se uvídí co hodí nějakou tu odnož :) Snad to bude zrovna ten Dwarf Red. Úžasný je taky ten Musa Siam Ruby ten opravdu stojí za to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 11:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
robega napsal:
Budem plakat, ale stoji to velaaa. To radsej kupovat u Zdenka citrusy, tie vyjdu lacnejsie, ako vozit banany cez pol 4/5 sveta a celu Europu :D
Inac uz sa tesim aj na Zdenkove citrusy a podnoze... :D Povedal, ze pojde do BA, ked zmiznu mrazy (neviem, ci v Cechach, alebo u nas), ale uz sa nanho tesim...

Uvidim, kolko z nich prezije cestu, kolko bude mat odnoze a tak, urobim podrobny pestovatelsky zaznam...


Krása :P Člověk má na to světě dělat něco co ho baví at to stojí c oto stojí :lol: Taky se uvídí co hodí nějakou tu odnož :) Snad to bude zrovna ten Dwarf Red. Úžasný je taky ten Musa Siam Ruby ten opravdu stojí za to[/quote]

Ale neviem, ci je jedly :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 12:42 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Robego, ale zpátky k tématu. Píšeš červenoplodý banánovník? Nemyslela jsi červeno květý? Pokud ano, doporučuju koupit za párk korun semena Musa velutina. Roste to rychle...

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz