CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 20 Led 2004 15:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
ač, nejsem jinak nadšen stále hustější sítí makro-, hyper-, mega-, ultra- supermarketů, které ze mě vždycky dostanou víc pěněz než bych sám chtěl, doslova /opravdu nechci nikomu dělat reklamu/ mě nadchl lidl, sortiment ovoce sice chudý, ale vždy jsou tam nějaké špeky, kdo se chce pokusit pěstovat /potažmu vypěstovat/ avokádo, mango a jíné, jistě ví kolik stojí jediný plod, ale v už zmiňovaném diskontu jsem včera koupil za 49kč celé jedno kilo litchi = 70semen, těsně po vánocích avokado za 3kč/kus i když už moc k jídlu nebylo /zkoušel jsem ho i dřív a nechutnalo mi stejně/ a mango za 4,90kč/kus a to už se dá, kdybych za ně měl dát obvyklou až 10-násobnou cenu koupím jedno, ale tak jich koupím víc a zase mě tolik nemrzí že ji pár pojde.
škoda jen, že za podobnou cenu tam nemají širší sortiment
cena litchi včera t.j. 26.1.2004 klesla už na 35Kč/kg a bude dále klesat


Naposledy upravil pe dne 27 Led 2004 11:01, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Led 2004 08:53 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Dostal jsem se take k zajimavym semenum.Muj tatik se vratil z THAJSKA a dovezl ovoce.Vypadalo jako ananas s tim rozdilem ze slupka byla zvenku zelena a mekka a zevnitr cervena.Duzinu bych prirovnal k kiwi (je byla bila),dokonce i chut bych prirovnal ke kiwi.Cely vecer jsem vybiral seminka a ted uvidime co to bude.Nemate nekdo potuchu co to vlastne je ?


Naposledy upravil Admin dne 21 Led 2004 20:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Levná semena exotů
OdeslatNapsal: 21 Led 2004 14:30 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Musím konstatovat, že mám s Lidlem stejnou zkušenost . Koupil jsem tam Liči za 49Kč/kg a druhý den v jsem se díval v Tescu - 399Kč/kg.Pár semínek jsem zasadil a už asi po 14 dnech to vypadá , že některá začínají klíčit. Mango tam kupuji pravidelně, ale semena nevysévám (kromě jednoho a to už začalo růst), protože nemám místo.Avokado není moc k přímé konzumaci bez úpravy.Určitě stojí za to se do Lidlu občas zajít na exotické ovoce podívat a hlavně levně koupit .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Záhadné ovoce
OdeslatNapsal: 30 Dub 2004 12:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Kvě 2003 12:23
Příspěvky: 21
z Thajska bude nejspíš Pitahaya. Sice mě drobet zaráží podobnost s ananasem a zelená barva, leč ovoce z Thajska s bílou dužninou, konsistence jako kiwi by nemělo být nic jiného. Koupil jsem si ho tam taky, ale musím se přiznat, že mě moc neohromilo-bez chuti a bez zápachu. O lahodnosti našeho ovoce se mu ani nezdá...
Koukni na http://www.geocities.com/davidschow/pit ... tahaya.htm a uvidíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pitahaya
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2004 09:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Jak to tu popisujete, tak to spíš bude tzv. "červená Pitahaya". Ta skutečně není jako ovoce nic moc. Ona to ale asi není moc pitahaya, jsou o tom spory, zda je to jeden druh a různé odrůdy, nebo jiné druhy. Rod je to ale skoro jistě Cereus. Ta druhá pitahaya je Hylocereus Triangularis a ta je v plodu zase naopak velmi chutná a prý krásně kvete (ale jen jednu noc). Mám jich doma několik, většina je z vlastního výsevu (celkem ochotně klíčí) a dvě jsem i koupil (http://www.laelia.cz). Jo a ten plod na tom odkazu je určitě ta červená, používá se také název Lotus červený (ale asi to není zrovan botanicky přesné). Ta zelenožlutá je vidět trochu na té stránce co jsem uvedl.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2004 08:29 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ano ano odhadli jste to presne.Jen se zeptam Ivana "Nevis jak je to s kvetenim u nas a s plody?"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re Pitahaya
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2004 22:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
No nevím, jak by to bylo konkrétně s tímhle druhem. Ale v kaktusovým skleníku na Floře Olomouc mají nějaký jiný Cereus (nevím jakej, nejsem odborník na kaktusy, ani nevím jestli je jedlý, ale cereus určitě) a je dost podobný té červené, má jen fialový plod hladký bez těch listenů, teď před dvěma týdny jsem tam viděl několik plodů prasklých a vevnitře vypadali úplně stejně. Takže dovozuji, že když jeden Cereus kvete, tak jiný by mohl taky a to samé s plody. Mimochodem nevíte někdo, který Cereus to tam mají a jestli je jedlý? Stál by taky za hřích vyzkoušet, už bych měl třetí do party?!

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Zář 2004 15:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Úno 2004 13:28
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
S lici je u nas problem. za prve je prilis velike, ale hlavne se u nas neda dopestovat do plodnosti. Nedaji se mu zde vytvorit jeho prirozene podminky, ktere vedou v vytvoreni kvetnich pupenu. Aspon to tvrdi prof. Pospisil, odbornik na tropicke a subtropicke ovoce z Lednice. Aspon nezna nikoho, ani botanickou zahradu, kde by se to ve stredni Evrope podarilo.Jinak z vysevu vzejde. Musi se vsak vyset hned po vyloupnuti z plodu. Chvili to vsak trva. Me semena vyklici az kdyz jsem si myslel, ze nevzejdou.
P. Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Semena z tropů
OdeslatNapsal: 11 Úno 2008 22:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dnes se mně na stránkách pohyboval někdo z Indonesie a vzápětí přišla nabídka semen tropických ovoc.druhů a palem. Já tropy nepěstuji a ani nevím :?: , zda je reálné tuto nabídku nějak využít. Přesto, kdyby to náhodou někoho zaujalo :arrow: kopíruji nabídku :

Dear sir,

We are farmers tropical plant and fruiting plants plantations from solo central java Indonesia.

We are willing to offer fresh seeds on harvesting:
#seeds steleocarpus Burahol- kepel apple
#seeds artocarpus champeden-cempedak
#seeds artocarpus rigidus-nangka
#seeds artocarpus camansi-kluwih
#seeds Mangostana-manggis
#seeds nephelium maingayi sungkit no hairs
#seeds durian
#seeds pometia pinnata-matoa
#seeds garcinia parfivolia-asam kandis
#seeds Bottle palm tree
#seeds King palm tree
#seeds Bismarckia palm tree
If you interested my offer,please don't hesitate to contact me again.

Thank you very much.

Best Regards,
Ulin nuha

E-mail je u mě k dispozici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 12 Úno 2008 09:25 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Zda se mi to divne, cast z tech semen nema sanci vydrzet prepravu, protoze za par hodin jiz ztraci velke pprocento klicivosti (Durian, Mangostan,...)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 03 Bře 2008 13:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Niekedy je riziko nakupovať od predavačov semien zo zahraničia, ktorí sa prezentujú iba mailom (bez webstránky s info apod., je veľa podvodníkov) ale v tomto prípade prebehlo všetko v poriadku a cez mail od pána Brožu som od spomínaného pána s menom Ulin Nuha nakúpil semienka ktoré som už aj obdržal. Odporúčam sa pri nákupe semien typu artocarpus, durian a pod. vždy dohodnúť na drahšej pošte cez International express USPS a pod. Semienka sú tu za 7 dní z Ázie a to zvládnu aj takéto semienka ( s tou stratou klíčivosti za dva dni je to z mojich skúseností prehnané)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 10:03 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Zdravím, nevěděl jsem kam to umístit a nechci dělat nové téma.... Jestli by měl někdo zájem o semena Nocenky Mirabilis jalapa. Mám jich hodně a je mi to líto je vyhodit. Mám tmavě fialové, žluté a žíhané...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 11:56 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 11 Bře 2008 18:47
Příspěvky: 280
A jsou to ty nocenky co maji podobne kvety floksam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 10 Zář 2008 18:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Vanhelsing02 napsal:
A jsou to ty nocenky co maji podobne kvety floksam?


Tak Nocenka je mnohem krásnější a nádherně voní.... Ale podoba tam trochu je :), někde jsem tu vkládal obrázek (asi do léto je léto....). Jinak na netu je plno obrázků nocenek.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: levné semena exotů
OdeslatNapsal: 03 Říj 2008 09:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Mam prebytok cca 12 semien longanu (Dimocarpus longan) a cca 40 semien fejchoa (Feijoa sellowiana). Mozem poslat na vymenu za ine semena.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz