CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Navštívil mě Ivan a Kamco s přáteli
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 11:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Petr Broža napsal:
Dnes jsem měl vzácnou návštěvu s východu Slovenska, několik set kilometrů strávili v autě Ivan so svojimi kamaratmi a v Brně přibrali Kamca. Navštívili Ivu Hažmukovou a Jirku Trávníčka. Díky pohostinnosti Ivy a zácpám na silnici přejeli až navečer a proto ode mne směrem na východ odjeli až po 22.hod :roll: .
Limončelo teklo proudem :mrgreen: :

Ale že vám to sluší. Tak tohle bych moch taky ale potom ten druhý den to umírám. A kde je na fotu Petr to už odpad? Jinak jste dobrá parta a těch je málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 15:41 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
na to, ze som mal opicu, vyzeram na tých fotkách velmi dobre :mrgreen: inac davam do pozornosti, ze vcerajsim dnom sme podpisali s Petrom Brozom dohodu o vystavbe limoncella z vychodu nasho uzemia na Slovensku smer Brno az hore na Vysocinu- do Moravce, cize ludia, uz sa na limoncellovode pracuje, termin dokoncenia limoncelovodu sme podpisom zmluvy stanovili na den,ked budu dokoncene aj Slovenske dialnice :mrgreen: aby sa limoncello moholo co najrychlejsie expedovat na uzemie Moravskkeho kraja :mrgreen: podpisany dokument nasej medzinarodnej zmluvy pridam do fora neskor :mrgreen: bude teda k nahliadnutiu kazdemu clenovi fora :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Navštívil mě Ivan a Kamco s přáteli
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 16:08 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
janku josef st napsal:
Petr Broža napsal:
Dnes jsem měl vzácnou návštěvu s východu Slovenska, několik set kilometrů strávili v autě Ivan so svojimi kamaratmi a v Brně přibrali Kamca. Navštívili Ivu Hažmukovou a Jirku Trávníčka. Díky pohostinnosti Ivy a zácpám na silnici přejeli až navečer a proto ode mne směrem na východ odjeli až po 22.hod :roll: .
Limončelo teklo proudem :mrgreen: :

Ale že vám to sluší. Tak tohle bych moch taky ale potom ten druhý den to umírám. A kde je na fotu Petr to už odpad? Jinak jste dobrá parta a těch je málo.

Janku Josefe, veru tak, Petr bol uz "na mol" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prikladam foto, ked este fungoval, aspon ja :mrgreen:


Přílohy:
P5070160.jpg
P5070160.jpg [ 209.21 KB | Zobrazeno 1208 krát ]
P5070161.jpg
P5070161.jpg [ 195.76 KB | Zobrazeno 1216 krát ]
Poznámka: no semka som bol "na mol" z limoncella uz aj ja :-Dmyslim, ze mi to prospelo, a aj mojej pleti, co poviete :-D
P5070164.jpg
P5070164.jpg [ 161.7 KB | Zobrazeno 1183 krát ]

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 17:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ivan Bross napsal:
...... termin dokoncenia limoncelovodu sme podpisom zmluvy stanovili na den,ked budu dokoncene aj Slovenske dialnice :mrgreen:


Myslím si, že to nebude nikdy :mrgreen:
Ivan, velmi som sa potešil Tvojmu prispevku, takže ste docestovali v poriadku 8) mal som obavy .. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 19:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ivan Bross napsal:
janku josef st napsal:
Petr Broža napsal:
Dnes jsem měl vzácnou návštěvu s východu Slovenska, několik set kilometrů strávili v autě Ivan so svojimi kamaratmi a v Brně přibrali Kamca...Limončelo teklo proudem :mrgreen: :

Ale že vám to sluší. Tak tohle bych moch taky ale potom ten druhý den to umírám. A kde je na fotu Petr to už odpad? Jinak jste dobrá parta a těch je málo.

Janku Josefe, veru tak, Petr bol uz "na mol" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prikladam foto, ked este fungoval, aspon ja :mrgreen:

Ivane ty syčáku :twisted: , já na rozdíl od tebe ještě po vašem odjezdu zaléval citrusy a za hodinu už na forum vkládal fotky-to všechno je tady doložené :!: :!: :idea: :lol: . Zato tobě trvalo celý den, než jsi se na foru objevil ( proč asi :?: :mrgreen: ) :lol:

Kamco napsal:
Partia ochlastov :mrgreen:
-svatá pravda, velitel Ivan, zástupce Kamco :mrgreen: :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 19:48 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
dakujeme :D nemaj boja, slovák este nikdy v zivote nezabludil :mrgreen: , do Popradu sme dosli okolo piatej rano, cesta sla, ako po masle :lol: zapchy uz neboli ziadne :P bolo nam dobre, pekny vylet, musim pochvalit hlavne Petra za uzasnu prezentaciu, ako sa nam venoval, povodil po velkej krasnej zahrade a poukazoval nam svoje skvosty, mam k dispozicii 270 fotiek z vyletu k Petrovi, pani Ive Hazmukovej a aj z Luzanok od Jirka Travnicku, od ktoreho som si doniesol domov nejake poncirusy a peknu orchideu, diky, moravaci, ste dobry ludia :D

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 19:52 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Ivane ty syčáku :twisted: , já na rozdíl od tebe ještě po vašem odjezdu zaléval citrusy a za hodinu už na forum vkládal fotky-to všechno je tady doložené :!: :!: :idea: :lol: . Zato tobě trvalo celý den, než jsi se na foru objevil ( proč asi :?: :mrgreen: ) :lol:

no hladal som si zenu na Morave.ale ziadnu som zas neobjavil :cry: zachranilo ma tvoje drahe limoncello, kuclecello, orangecello a mandarcello :mrgreen: zachranilo uplne vsetko :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 19:56 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kamco napsal:
Partia ochlastov :mrgreen:
-svatá pravda, velitel Ivan, zástupce Kamco :mrgreen: :mrgreen: .[/quote]
veru presne tak, zmluva je uz podpisana, zajtra bude vlozene na forum original podpisana zmluva zo vsetkych troch stran- Ivan, Petr a zastupca Kamil, ktory bude dohliadat na cely priebeh vystavby limoncellovodu :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2009 20:50 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Ivan Bross napsal:
Kamco napsal:
Partia ochlastov :mrgreen:
-svatá pravda, velitel Ivan, zástupce Kamco :mrgreen: :mrgreen: .

veru presne tak, zmluva je uz podpisana, zajtra bude vlozene na forum original podpisana zmluva zo vsetkych troch stran- Ivan, Petr a zastupca Kamil, ktory bude dohliadat na cely priebeh vystavby limoncellovodu :mrgreen:[/quote]

Pánové, pokud tam bude podpis jen Petra jako zástupce kraje Vysočina, tak nevím jak projdete přes Jihomoravský kraj. Kamčo je zatím jen zprostředkovatel 8) (než si tady najde babu a usadí se tady natrvalo :lol: ) a tak by jste měli získat i povolení u nás :!:. Takže jste to sice řádně zapili, ale platnost to nemá :mrgreen: .
Navrhuji doplnit smlouvu o třetí stranu a konečný podpis doplnit na výjezdu brněnských citrusářů k Petrovi. Pokud ale nebude dostatek limončela pro všechny, tak by to nemuselo klapnout :mrgreen: .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 18 Zář 2009 09:15 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Chtěl bych tady poděkovat Petrovi, že mě a kolegu Pavla ve svém království také přijal a věnoval nám svůj drahocený čas. Přepadli jsme ho ve středu 16.9. po práci a strávili u něj velmi příjemné 2 hodinky. Naši dva synové si po proběhnutí skleníků hráli s Bobíkem nebo pobíhali po zahradě a my jsme povídali a prohlíželi vše co se nabízelo. Limončelo, pomerančelo, mandarinčelo a další dobrotky jsme taky rádi ochutnali a kladně ohodnotili :D. Petr nám ochotně poskytl i pěstební materiál a ještě naše kluky vybavil "chytákem" pro paní učitelky-plody sladkého citronu.
Takže ještě jednou moc díky.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 20 Zář 2009 21:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
Chtěl bych tady poděkovat Petrovi, že mě a kolegu Pavla ve svém království také přijal a věnoval nám svůj drahocený čas. Přepadli jsme ho ve středu 16.9. po práci a strávili u něj velmi příjemné 2 hodinky. Naši dva synové si po proběhnutí skleníků hráli s Bobíkem nebo pobíhali po zahradě a my jsme povídali a prohlíželi vše co se nabízelo. Limončelo, pomerančelo, mandarinčelo a další dobrotky jsme taky rádi ochutnali a kladně ohodnotili :D. Petr nám ochotně poskytl i pěstební materiál a ještě naše kluky vybavil "chytákem" pro paní učitelky-plody sladkého citronu.
Takže ještě jednou moc díky.
Pedro, já také moc děkuji. Dostal jsem již venku otužilou trifoliátu na venkovní výsadbu, láhev kvalitní meruňkovice apod. Dobře jsme si pokecali :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 08:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Také přidávám své velké díky 8) . Dětem se u Petra taky líbilo, nejvíce obdivovali, že mezi citrusy rostou houby jako v lese :!:(foto1) . Faktem je, že to vypadalo spíše, že jsme na koštu :D , než na prohlídce skleníků...
Moc díky za rostlinný materiál, vše je označeno a zamnoženo. Snad se něco chytne, počasí je už takové silně proměnlivé (přes den horko, v noci celkem chladno - a bude hůř). Můžeš nám, prosím, napsat co to vlastně děcka dostali za odrůdy plodů :?: (foto2)?


Přílohy:
plody od P Brože2.jpg
plody od P Brože2.jpg [ 124.49 KB | Zobrazeno 1142 krát ]
u P BrožeIX_09_12.jpg
u P BrožeIX_09_12.jpg [ 238.97 KB | Zobrazeno 1148 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 08:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pavle díky, bedlu narůžovělou už u nás nechce nikdo jíst :mrgreen: a tak jde na "export" po sousedech.

Protože ještě nemám zralé letošní plody (nyní pouze žloutne satsuma Hasimoto), tak jsem klukům dal něco staršího. Ten velký plod je pomerančovník Merlin, dovezl jsem ho v r.1997 z Řecka a je to velmi pozdní odrůda dozrávající druhým rokem vlétě a v této době bývá sladká a velmi šťavnatá - letos se kupodivu loňské plody nevybarvily do žlutooranžova jako obvykle a tak ani nevím jak tento lehce nažloutlý plod chutná.
Zelený citron je odrůda Sladký (Sweet), který doslali do školy, aby nachytali paní učitelku na to jak chutná citron :lol: .
A ty mandarinky je Citrus keraji - není to žádná tržní osvědčená odrůda, je samostatný druh s menšími plody, ale nyní tyto starší plody se jíst dají. Většinu jsem jich začátkem léta dal do mandarčela :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 09:14 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Tomu říkám rychlá odpověď - díky. Ta mandarinka měla hořko-nakyslou chuť (i když zajímavou), do mandarčela bude výborná. Citrón skutečně "odešel" do školy a pomeranč měl chuť mdlou (bez kyselinek) leč hodně sladkou. V pomerančovici by tato odrůda jistě nějaké to procento lihu vytvořila... :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sraz
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 19:20 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
bedel mám letos taky plný skleník a ne jen jeden :mrgreen: . To jsou jediné hřiby u nás rostoucí v lese ani hříbek. Od jara jsem nic nenašel a to jsem v lese každý den :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz