CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 17:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: A. arguta - Issai
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 12:05 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Přeji krásný den všem :D

Mám prosbu - sháním tuto odrůdu kiwi - A. arguta - Issai.

Mohl by mi někdo , prosím - poskytnout sazeničku, nebo alespoň řízek?

V současné době mám A. arguta - nevím však který kultivar /je pořízena ze Zahradníctví KRUH, pokud někdo ví co tam přesně prodávají/ , ovšem je to patrně samac. Kvete ale neplodí. Dále mám A. kolomitka - situace je bohužel stejná :? Byl by někdo ochoten přenechat samice - idealně po 2 ks od každého druhu.

Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 14:13 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Když počkáš do cca půlky června tak budu mít nějaké kiwi nařízkované
mužeš mít kolomikty cca 8 odrud a arguty které si vybereš ze seznamu na mojich stránkách . Issai není vhodná odruda pro podmínky České kotliny vymrzá. Roste a plodí ve velkém květináči zimování musí být ve sklepě nebo ve skleníku. Venku nepřežije.
http://www.exotickerostliny.cz/kiwi/akt ... mikta.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 14:51 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Zdeňku, moc Vám děkuji zaodpověď a radu... Já se domníval, že Issai je taky "zimuvzdorná" jako A. arguta nebo kolomitka. Asi jste mi ušetřil zklamání po zimě :wink:
Na ty sazeničky si samozřejmě rád počkám, jen bych prosil o radu, kterou A. Argutu bych si měl vybrat /já se v odrůdách vůbec nevyznám/, potřebuji samice, kde bude vhodný opilovač ze zahradnictví Kruh. Je to již asi 5 letá rostlina s 5m dlouhými šlahouny. Přiznám se, že jsem laik, tak ji nechávám růst, jak se jí líbí /bez řezu, abych jí raději špatnými zásahy neubližoval../. Musím se zdokonalit :D
Nebo by bylo vhodnější začít znovu a pořídit jeden konkrétní druh??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 16:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
KRUMME napsal:
Zdeňku, moc Vám děkuji zaodpověď a radu... Já se domníval, že Issai je taky "zimuvzdorná" jako A. arguta nebo kolomitka. Asi jste mi ušetřil zklamání po zimě :wink:
Na ty sazeničky si samozřejmě rád počkám, jen bych prosil o radu, kterou A. Argutu bych si měl vybrat /já se v odrůdách vůbec nevyznám/, potřebuji samice, kde bude vhodný opilovač ze zahradnictví Kruh. Je to již asi 5 letá rostlina s 5m dlouhými šlahouny. Přiznám se, že jsem laik, tak ji nechávám růst, jak se jí líbí /bez řezu, abych jí raději špatnými zásahy neubližoval../. Musím se zdokonalit :D
Nebo by bylo vhodnější začít znovu a pořídit jeden konkrétní druh??


tady asi moc neporadím, protože nevím jakou rostlinu máte jestli samčí nebo samiččí. Pokud je to samec tak je vhodný k opylení všech kultivaru argut. Pokud je to samice tak je to holt smula a musíte si koupit i samčí rostlinu.
Mohu doporučit velkoplode selekce A. arguta Ambrozia, velmi ranná 74-49, trochu pozdnější MB4 s červenými plody a další. Záleží jen na Vás jakou si vyberete.
:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 18:13 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Bohužel jsem v loňském roce nenafotil květy, tak se nemůžu dát fotky, ale myslím že do června je dost času a květy se letos objeví brzy, tak se snad i do té doby naučím na toto fórum vkládat fotky :roll: , zatím se mi to zdá docela složité :D
Už teď mi obě rostliny raší. S výběrem odrůd je to pro mne hodně složité, bydlím v nm.v. 450m, pořád docela hodně fouká, a když svítí slunce, tak praží... / prostě okraj Vysočiny směrem na Brno/
Docela se mi zamlouvají odrůdy - A. arguta Ambrozia a velmi ranná 74-49. Z té třetí mám díky podmínkám docela obavy, ale za zkoušku by určitě stála...
Jen na okraj - díval jsem se na Vaše stránky a jsou moc povedené a počné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kiwi
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 18:28 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
bydlím ješt výše a navíc v mrazové kotlině cca 480m.n.m. pole okolo mají všechny přes 500 metru. U nás broskve a meruňky nerostou je na zima o révě ani nemluvím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 18:50 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
No, tak asi musím konstatovat, že jsem na tom trošku lápe..., vinnou révu jsem si na zakradu nasadil sice teprve před týdnem, ale v okolí roste naprasto v pohodě. A meruňky a broskve.. opravdu není problém..

Dokonce mi na zahradě několik roků přežil fíkovník - BEZ JAKÉHOKOLIV KRYTÍ . Sice každoročně skoro všechny větve umrzly / pěstuji jej v keřové formě/, ale na jaře spolehlivě obrazil a ještě do podzimu plodil.
Asi po 3 zimách jsem se nad ním slitoval a vyryl jsem ho, teď jej zase pro změnu /aby s nenudil :wink: / skoro nenechávám odpočinout. Přes léto je na zahradě, PO prvních mrazících jej přenesu do chodby /18-20st./, sice shodí listy, ale hned obrazí a pokračuje v násadě listů , od konce ledna pravidelně i násadou plodů, které pak dozrají docela brzy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Bře 2007 19:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Zdeňku, možná by vám šla ta nejobyčejnější vinná réva - malé modré kuličky (cca 6mm) - tzv. bago to ale není. Na Slovensku tomu říkali Talián. Moje švagrová ji má už hodně let vysazenou u Jihlavy v závětří a spolehlivě plodí. Dokonce jim už přes dvacet let plodí místní semenáč broskvoně. Brala jsem si z té révy řízky (mám ji velice ráda) a budu mít nějakou rostlinku navíc, tak vám ji mohu nechat na zkoušku. Však k vám časem někdo zase pojede nebo se uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz