CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pistacie
OdeslatNapsal: 04 Bře 2004 13:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Nepokousel se uz nekdo vypestovat pistacie ze semen? Rad bych se poucil z jeho zkusenosti. Konecne se mi snad podarilo sehnat "neprazene" semena/orisky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: pistácie
OdeslatNapsal: 05 Bře 2004 11:23 
Není zase zapotřebí žádný speciáoní postup. Semena vysej do běžného substrátu, vhodná je hlubší nádoba a dobrá drenáž. Klíčení by mohla pomoci chladová stratifikace cca 4 týdny. Někdy se doporučuje skořápku odstranit, já se osobně domnívám, že jsou pak semena náchylnější k houbovým chorobám.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: semena pistacie
OdeslatNapsal: 08 Bře 2004 12:08 
Muzete mne prosim poradit, kde se daji neprazene pistaciove orisky koupit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Bře 2004 09:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Ja je mam z Turecka.
Zkus, jestli nekdo nepojede na dovolenou do tech koncin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pistacie
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 14:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
pěstujete někdo rostlinu pistácie? Máte s ní nějaké zkušenosti? Díky za všechny odpovědi. Romana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 14:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 18 Kvě 2005 10:07
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Před rokem jsem koupila volně vážené pistacie, loupané, natural.Na 1 den jsem jich pár namočila do vody, naklíčily podobně jako hrách.
Poštěstilo se mi vypiplat jednu rostlinku. V letě na sluníčku krásně rostla, potíže nastaly přes zimu, bála jsem se přelití, možná jsem jí krapet přisušila. Ale přežila!!! Od kořenů vyhání výhonek, původní terminálek má zaschlou špičku, ale vyráží už asi 3 pidi větvičky. Prosím nekamenovat za můj pokus. Sázím a řízkuju na co narazím :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pistácie
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 14:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Díky za odpověd. Já jsem ted přesně koupila takto pistácie. Nechala jsem je asi 15hodin ve studené vodě a pak jsem je zasadila. Ted cekam co z toho bude a moc se tesim, protoze semena vypadají nadějně :)) Nevím však co pak dál. Snad má někdo více zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pistácie
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 09:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
tak jsem se dočetla,že pistácie není samosprašná a potřebuje se samčí a samičí rostlina. Takže asi nebude tak jednoduché vypěstovat ji ze semen.Pěstuje někdo na foru roslinu pistácie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2007 22:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
Já mám doma pistácii - ale ne pěstovanou ze semene, narazila jsem na ni ve výprodeji v Hornbachu. Byla to taková seschlá chudinka, ale stále jen kolem 80 Kč, tak jsem zainvestovala...
Hned po přesazení jí narostla jedna z větví do dlouhého výhonu, přezimovala bez problémů na okenním parapetu v bytě a teď na jaře jsem ji zase přesadila a na novém okně (západním) mi vyhánějí nové výhony všechny větve.

Obrázek

Tady je ještě před rašením - jen tedy doufám, že to je opravdu pistácie :) Nenapadlo mě to ověřovat...

Lesina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pistácie
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2007 05:32 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
měla by to být pistácie. Težko se určí který druh jestli keřova Pistacia Vera nebo stromová Piastácia chinensis :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pistacie
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2007 08:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Tak rostlinka je nádherná :lol: Ta by už pomalu mohla začít plodit oříšky :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pistácie
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2007 08:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
dáváte ji na léto ven? Přes zimu má jakou teplotu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2007 09:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
Loni jsem ji pořídila - ale nevím, jestli už na podzim (takže předloni) nebo až na jaře. V létě byla za oknem, na zimu byla v ložnici na okně - cca 18 stupňů. Byla to fakt taková seschlá chudinka - tak 10 cm rostlinka z výprodeje.
Letos ji mám ještě doma, zatímco většina rostlin je venku - doma nechávám jen nový citrus meyer, novou martej, murrayu a pistácii, a domácí ibišky a kávovníkm ale myslím, že po zmrzlých pujde ven i ona. Zatím nevím, jestli na slunko nebo do stínu... Nerada bych jí ublížila.


V oříšky ani nedoufám, ale mám radost, že roste... Navíc jestli je dvoudomá, tak stejně nenmám šanci. Nekupovala jsem si ji cíleně, prostě byla ve výprodejovém stojanu, který pravidelně obhlížím a nemohla jsem ji tam nechat..

Lesina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pistacie
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2007 08:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Tak to Vám opravdu nádherně vyrostla za ten rok. :) Jinak myslím, že u pistácie by nebyl až takový problém ji pěstovat. Snese až -12 stupnů, ale samozřejme musí být na mrazíky přivyknutá a musí to být větší rostlinka. Četla jsem, že je dvoudommá a v Německu prodávají samčí a samičí rostliny, ale jednu za 70euro, takže Vy ji máte zadarmo :P já zkouším ty semena a čekám každý den kdy vystrčí hlavičku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2007 13:27 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
robega napsal:
Tak to Vám opravdu nádherně vyrostla za ten rok. :) Jinak myslím, že u pistácie by nebyl až takový problém ji pěstovat. Snese až -12 stupnů, ale samozřejme musí být na mrazíky přivyknutá a musí to být větší rostlinka. Četla jsem, že je dvoudommá a v Německu prodávají samčí a samičí rostliny, ale jednu za 70euro, takže Vy ji máte zadarmo :P já zkouším ty semena a čekám každý den kdy vystrčí hlavičku :D


pokud si pamatuji tak za tu cenu si musite koupit 1 samčí a 5 samiččích rostlin takže cena je 420 euro :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz