CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 23:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2007 21:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
Tak poradi niekto??????????????????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2007 21:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
Pekanové ořechy jsou mrazuvzdorné až do -20 až 24 stupňů. Problém je ale ten, že pocházejí z kalifornie a špatně u nás prospívají a dozrávají, protože potřebují horké kalifornské léto a teplý, hodně dlouhý podzim.
Ale zkusit to můžeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 01 Čer 2007 07:01 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
U nás je v Opavě a v arboretu v Novém Dvoře podobných ořechů hafo...

Pekany běžně rostou a dozrávají v arboretu v Novém Dvoře 400mnm.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Čer 2007 09:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
No to je super. Len ako získať rastlinu/y. Je samoopelivý? Niekde som čítal, že nie je, tak to by bol zo semien problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kešu
OdeslatNapsal: 20 Čer 2007 08:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Obrázek

Obrázek

Obrázek

několik fotek kešu oříšků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kešu
OdeslatNapsal: 09 Črc 2007 12:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
nějaké fotky mých rostlin. jedna je mladší asi o dva měsíce. :) ,

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 15 Led 2009 22:29 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Prosím o radu: mám napilovat dřevnatý obal na semeni kešu? Diky!

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 15 Led 2009 22:30 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Prosím o radu: mám napilovat dřevnatý obal na semeni kešu? Diky!

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 01:27 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Nikdo neporadí? :( nebo mám odstranit před výsevem celou skořápku?

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 12:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Rade napsal:
Nikdo neporadí? :( nebo mám odstranit před výsevem celou skořápku?


Pozri, uz je pomaly asi jasne, ze s tym vela ludi skusenosti nema. Neviem, kolko mas semien, ale ak ich je viac ako dvadsat, tak skusaj. Niektore daj predtym na dva dni do vyssej teploty (vody), ine zase nie, niektorym odstran skrupinku (inym zase nie) a tak.

Len nezabudni, co si s ktorymi robil... odporucam popisat im male stitky s postupmi...


Napriklad na stranke levandula.cz bolo pisane o vyseve semien paliem asi tolko, ze sa maju pred vysevom olupat. Kupil som si (ja debil) semena Rhapidophyllum hystrix (nie od levandule) a skusal. To, co sa pisalo na stranke, ze osupat - hovno. Vsetky mi zhnili behom par dni (aj ked som sil podla navodu), zato ked som siel napriklad podla prispevku tohoto fora, skoro 90 percent semien vyklicilo. Ked som si ch dal do vyhrievanych malych provizornych sklenickov, vysli vsetky.

Navod ti nikto presny neda, musis len skusat, hlavne nebud v tom, ze 100 semien ti vzide, to je prva chyba, ktrej sa ludia dopustaju :)


Ak pestujes zo semien a aj by boli obojpohlavne, tak ti to moze byt jedno. Kazde semeno (vynimkou je asi iba gingko, kde je ten pomer iny) ma sancu 50:50, ze sa vyklici ako samci alebo samici. Ak ich mas teda dvadsat, to by bola kurna smola, ak by vsetky boli samce (hlavn pre tie samce :D :o :oops: )

Prajem vela zdarov. A ked budes mat uz semenace, napis prosim ta podrobne na forum, ako si postupoval a co su urcite slepe cesty, lebo kludne mozs byt priekopnikom v tejto oblasti prave ty.



Ku kesu (Anacardium occidentale) to myslim este je: Zelena skupka obklopujuca orch obsahuje jed. Odstranovat najlepsie v rukaviciach, lebo robi na pokozke neprijemne pluzgiere !!!
Takze DUZINU odstranit mozes, ale nie samotny povrch orechu, nechalo by to odokryty endosperm, ak sa to tak vola aj tu a ten je velmi nachylny na plesnivenie, lebo je to pre plesne ako torta: plne cukrov, chutnych vyzivnych latok a nebezpecne... a ked to zozeru plesne, moc nic nevyklici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 12:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
!!! ADMIN, ZMAZNI JEDEN Z TYCH DVOCH HORE PROSIM, MAM NOTEBOOK A USLA MI RUKA !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 14:27 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Jack Daw napsal:
Rade napsal:
Nikdo neporadí? :( nebo mám odstranit před výsevem celou skořápku?


Pozri, uz je pomaly asi jasne, ze s tym vela ludi skusenosti nema. Neviem, kolko mas semien, ale ak ich je viac ako dvadsat, tak skusaj. Niektore daj predtym na dva dni do vyssej teploty (vody), ine zase nie, niektorym odstran skrupinku (inym zase nie) a tak.

Len nezabudni, co si s ktorymi robil... odporucam popisat im male stitky s postupmi...


Napriklad na stranke levandula.cz bolo pisane o vyseve semien paliem asi tolko, ze sa maju pred vysevom olupat. Kupil som si (ja debil) semena Rhapidophyllum hystrix (nie od levandule) a skusal. To, co sa pisalo na stranke, ze osupat - hovno. Vsetky mi zhnili behom par dni (aj ked som sil podla navodu), zato ked som siel napriklad podla prispevku tohoto fora, skoro 90 percent semien vyklicilo. Ked som si ch dal do vyhrievanych malych provizornych sklenickov, vysli vsetky.

Navod ti nikto presny neda, musis len skusat, hlavne nebud v tom, ze 100 semien ti vzide, to je prva chyba, ktrej sa ludia dopustaju :)


Ak pestujes zo semien a aj by boli obojpohlavne, tak ti to moze byt jedno. Kazde semeno (vynimkou je asi iba gingko, kde je ten pomer iny) ma sancu 50:50, ze sa vyklici ako samci alebo samici. Ak ich mas teda dvadsat, to by bola kurna smola, ak by vsetky boli samce (hlavn pre tie samce :D :o :oops: )

Prajem vela zdarov. A ked budes mat uz semenace, napis prosim ta podrobne na forum, ako si postupoval a co su urcite slepe cesty, lebo kludne mozs byt priekopnikom v tejto oblasti prave ty.



Ku kesu (Anacardium occidentale) to myslim este je: Zelena skupka obklopujuca orch obsahuje jed. Odstranovat najlepsie v rukaviciach, lebo robi na pokozke neprijemne pluzgiere !!!
Takze DUZINU odstranit mozes, ale nie samotny povrch orechu, nechalo by to odokryty endosperm, ak sa to tak vola aj tu a ten je velmi nachylny na plesnivenie, lebo je to pre plesne ako torta: plne cukrov, chutnych vyzivnych latok a nebezpecne... a ked to zozeru plesne, moc nic nevyklici.
Díky za komentář, za rady a zkušenosti.
Ja mam semena jen dvě :? A už jsou zasazená, před zasazením jsem je namočil na pár hodin do teplé vody, jinak jsem s nima nic nedělal. O pohlaví jsem se dočetl, že je částečně samčí, částečně oboupohlavné. Mám je s dalšími rostlinami ve vytápěném pařeništi domácí výroby při 26 - 32 stupních.

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 15:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Tak snad ti to vyjde, to domace parenisko je bomba, mne tak citrusy vychadzaju jedna radost :)

Vela stastia a ked budes matpriebene info (klicenie, prvy listok, prvy kvet, prvy plod), daj vediet, aj fotky plas :)

Maj sa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 18 Led 2009 17:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Jack Daw napsal:
Tak snad ti to vyjde, to domace parenisko je bomba, mne tak citrusy vychadzaju jedna radost :)

Vela stastia a ked budes matpriebene info (klicenie, prvy listok, prvy kvet, prvy plod), daj vediet, aj fotky plas :)

Maj sa

Diky :) , jasně, budu informovat :wink:

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 19 Led 2009 10:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
tím, že jste zasadil semena tak jak jste popsal jste udělal správně .) Těště se na vyklíčení, ale trvá to poněkud déle tak asi měsíc. Udržujte zem vlhkou, ale nepřelívejte. Na přelití je kešu hodně choulostivý. Můj kešu oříšek asi letošní zimu nepřežil i když nevím čím jsem to zavinila :(( No uvidím na jaře a kdyžtak objednám další semena a budu množit :)) Jinak kešu je oboupohlavní narozdíl od pistácie. Přeji hodně úspěchů!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz