CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 17:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 11:06 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Taky nepoužívám nic jiného než OMITE a zatím to vždycky zabralo. Na citrusech, banánovníku i třeba na domácích kytkách. Vždycky to pořádně postříkám hlavně ze spodu a většinou jen jednou. Bílý povlak zůstane na rostlině dlouho a nové napadení se obvykle objeví až na nových listech bez tohoto ochranného filmu. Ale je to jen moje zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 02 Lis 2007 17:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Tak, podařilo se mi objednat roztoče u firmy Semenářství Vaněk, ale poněkud na mne zapomněli a letos už další várka nebude. :|
Ráda bych aplikovala nějakou preventivní dávku, protože jsem měla napadeno dost rostlin a na těch již okousaných listech teď nepoznám, jestli tam ty mrchy jsou znova - a nové lístky už nepřirůstají.
U nás v Baumaxu mají jen Omite+Nisorum a do toho se mi už nechce. Kde seženu ty ostatní jedy, co tu zmiňujete?

Jo, applaud je podle mne na molice, ne? Nebo alespoň na ty mi zabral. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 02 Lis 2007 18:14 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
MartinaP napsal:
Tak, podařilo se mi objednat roztoče u firmy Semenářství Vaněk, ale poněkud na mne zapomněli a letos už další várka nebude. :|
Ráda bych aplikovala nějakou preventivní dávku, protože jsem měla napadeno dost rostlin a na těch již okousaných listech teď nepoznám, jestli tam ty mrchy jsou znova - a nové lístky už nepřirůstají.
U nás v Baumaxu mají jen Omite+Nisorum a do toho se mi už nechce. Kde seženu ty ostatní jedy, co tu zmiňujete?

Jo, applaud je podle mne na molice, ne? Nebo alespoň na ty mi zabral. :D


Vyzkoušej Agrobio.cz
http://www.agrobio.cz/index.php?skupina=I a přesně tohle http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... 201,8%20EC :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 19 Lis 2007 20:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Otazka do plena. Ked postrekujete rastliny proti skodcom, ako to robite? Postriekate rastliny z vrchu, alebo kazdu jednotlivo na vsetky listy zospodu? Lebo snazim sa vzdy co najpedantnejsie, dla moznosti aj zo stran, ale vzdy nejake mrchy preziju. A nie len svilusky, ale aj molice, roztoce... Apropo, neviete mi poradit nieco na cervenych pavucikov? Patria asi tiez medzi roztocnikovite... dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 00:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Pokial to nie je agresívna chémia, urob to pedantne a postriekaj aj zvrchu aj zospodu, ako doteraz, ale pokial budeš používat insekticíd, prečítaj si vždy pre istotu, aké ma vlastnosti, lebo kokial použiješ dotykový insekticíd, ten účinkuje priamo na miestach rastliny, ktoré si ním zasiahol. Pokial je to systémový insekticíd /vždy je to napísané na obale prípravku/ tak tam nie je potrebné zasiahnút ním všetky časti rastliny- pôsobý systémovo- hned ide do celého obehu rastliny a ona sa tak stáva počas účink prípravku celá jedovatou :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 19:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
super, dakujem za radu. Priznam sa, ze pod pojmom systemovy som myslel ze posobi na vsetky stadia vyvoja skodcov, ale nevedel som ze ucinkuje tym, ze sa rozsiri po celej rastline. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 21:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Taky insekticíd je pritom kvalitnejší, ničí teda škodcov rýchlo, a pritom je cena oboch druhov prípravkov rovnaká, takže dotykový sa moc neoplatí kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 21 Lis 2007 20:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
no teraz som pozeral co mam doma, mospilan, aplaud a nissorun, ale ani na jednom som nenasiel napisane, ci je kontaktny, alebo systemovy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 21 Lis 2007 21:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Aplaud mam aj ja, nepiše sa tam, aky je, ale píše sa tam, že sterilizuje nynfy,dospele škodce, a účinkuje proti tým roztočom, ktoré sú už voči iným prípravkom odolné.
Zvišné dva prípravky nepoznám, tak neviem poradit, ale v minulosti som odskúšal iné tekuté insekticídy /nie práškové/vela z nich sa už nevyrábajú, ale vtedy výrobca vždy na obale uvádzal, o aký druh ide.
Teda najlepšie bude, ked chceš aby bol výsledok po postreku čo najlepší, všetky tri prípravky striedaj, postrek ried podla návodu a striekaj približne každých pät dní /ale aj to závisí od toho, o akého škodcu ide, každý druh sa množí nie rovnako rýchlo, ako často teda striekat proti daným druhom škodcom, na každom návode musí byt uvedené/.
Najviac by som sa ale spoliehal na ten Aplaud, kedže má vlastnosti, ktoré by si mal najviac očakávat, predsa len účinkuje aj tam, kde iná chémia už zlihala :| U neho teda zrejme nebude moc záležat, či je sistémový alebo nie. Aj ja som hladal túto informáciu na obale ako ty a dost ma prekvapilo, že to tam nebolo uvedené. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 22 Lis 2007 09:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Mospilan účinkuje hlavně na mšice a na molice.
O Aplaudu jsem si myslela, že je na molice, ale jesli ničí i svilušky, okamžite je tím taky postříkám.
Nisorun se prodává v kombinaci s Omite jako Svilustop. Omite vraždí, Nisorun sterilizuje.
Všechny jmenované přípravky se dají zakoupt v Baumaxu a podobných shopech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 22 Lis 2007 10:01 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Aplaud je original proti slivuškam a ostatnym savym škodcom :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 15:50 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2008 20:10
Příspěvky: 169
Bydliště: Česko Krumlovsko
Dobrý den, můžu poprosit o radu? Objevily se mi na citrónech nějaký potvůrky :shock: (okem sotva viditelný), jsou červený i bílý a v paždí listů jsou takový jemný pavučiny.Jsou to SVILUŠKY :?: Nějaký ten postřik tu vyčtu,jen jestli jsou to ony. Předem díky


Přílohy:
Poznámka: Jsou tam tři červené tečky,tak to jsou ony. (list je vybrán záměrně starý,abych nemusel trhat nový)
potvůrky 002 [1600x1200].jpg
potvůrky 002 [1600x1200].jpg [ 248.33 KB | Zobrazeno 1734 krát ]

_________________
Lufan
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 17:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Osobně bych řekla, že ano. Popisované příznaky i foto jsou, jestli si to mohu dovolit tak říct, učebnicové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 18:00 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Taky si myslím, že popis sedí, navíc jsou na listech patrné stříbřité tečky a flíčky.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svilusky
OdeslatNapsal: 25 Zář 2008 18:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2008 20:10
Příspěvky: 169
Bydliště: Česko Krumlovsko
ach jo,tak toho jsem se obával.Zkusim to něčim postříkat a uvidíme.Děkuju

_________________
Lufan


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz