CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 20:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 11 Lis 2008 13:50 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Ty moje jsou opět noname,( sbíral jsem semena v Antalyi kolem cesty ), ale doufám, že zimu vydrží a příští rok jdou navolno do země.

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 11 Lis 2008 19:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Ja moc v ty klasicke subtropicke odrudy "rosea" atp. neverim. Mnel jsem jednu a i po obycejne zime s -16C omrzala, kdezto E.H.Wilson ani nahodou, ale mozna budes mit stesti na nejaky dobry semenac.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 11 Lis 2008 21:04 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Uvidíme na jaře, navíc - semena byla zadarmo a třeba to zrovna budou odolný rostliny. Navíc, u nás je sice pořád blbě, ale pod -10 už tady nebylo ani nepamatuju.

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 17 Srp 2009 20:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Pro 2007 17:08
Příspěvky: 9
Přežije semenáček E.H. Wilson první zimu bez problému venku bez ochrany nebo s ochranou? nebo je lepší mladší rostliny dávat první zimy dovnitř?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 18 Srp 2009 11:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
tomk napsal:
Přežije semenáček E.H. Wilson první zimu bez problému venku bez ochrany nebo s ochranou? nebo je lepší mladší rostliny dávat první zimy dovnitř?
Stoprocentní odpovědi se nedočkáš, ale snad ti poradí někdo povolanější. Každopádně je mladá rostlinka citlivější a zřejmě to neovlivní ani to, že se jedná o E.H.Wilson. Bez ochrany bych to určitě neriskoval :mrgreen: . Nejlepší bude vysadit rostlinu již z řádným kořenovým systémem a to na začátku vegetační sezony, aby do zimy stačila prokořenit do půdy a připravit se na zimu. Já jsem před 3 lety vysadil semenáč, na zimu ho přitlačím ke kamené zdi, přikryju chvojím a celou zimu na tom dohatuji vrstvu sněhu. Omrzá horní část výhonu. Spodní část přežívá, ale potom pozdě raší a dosud nicmoc nenarostla. Ale v lepších podmínkách to půjde. Viděl jsem vloni již velké stromy v Mikulově pod zámkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 18 Srp 2009 13:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Pro 2007 17:08
Příspěvky: 9
Děkuju za rady, snad se mi to nějak povede, jinak podmínky mam docela dobrý, jsem z litoměřic, vim že na mělníku jsou dva velký stromy a vypadaj moc dobře, a to podnebí tady a na mělníku je dost podobný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 25 Črc 2011 10:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Pro 2007 17:08
Příspěvky: 9
Dobrý den, poradí mi někdo co se může dít s mojí albizií? Loni jsem ji zasadil, zimu přečkala dobře, omrzly sice letorosty ale obrazila z kmínku asi 40cm nad zemí, rostla dobře v průběhu jara přestože bylo poměrně sucho, zaléval jsem ji deštovou vodou a občas nepravidelně kristalonem start, asi před měsícem zastavila růst a začaly opadávat koncové pupeny listů, odpoledne hodně sklápí listy, což je u ní normální ale děje se tak i za polojasné oblohy aniž by byly vedra a listy mají hodně žlutavou barvu, okraje lisů jsou až do červena. Nevím jestli to je následkem přehnojení nebo nedostatku živin, nebo zda je to nějaká choroba, přemokření, sucho, zřejmě mohla být oslabená po první zimě v zemi...prosím poraďte, nerad bych o ni přišel
Příloha:
DSCF5679.JPG
DSCF5679.JPG [ 142.01 KB | Zobrazeno 689 krát ]
Příloha:
DSCF5676.JPG
DSCF5676.JPG [ 97.76 KB | Zobrazeno 720 krát ]
Příloha:
DSCF5674.JPG
DSCF5674.JPG [ 134.27 KB | Zobrazeno 704 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 06 Srp 2011 23:43 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
tomk: v tvem pripade bych to tipoval na vazny a rozsireny problem albizii, tedy napadeni houbou Fusarium oxysporum var. perniciosum. Neexistuje bohuzel zadny zpusob jak takto napadenou akacii vylecit, pouze vykopat a spalit. Vzhledem k pritomnosti teto houby v pude je ovsem u tebe do budoucna vyloucene dalsi pestovani tohoto druhu. Jedinym resenim je pouzit nekterou z odrud, ktere jsou vuci ni resistentni, ovsem tyto jiz nemaji dostatecnou mrazuvzdornost a je pomerne obtizne je sehnat. Na internetu naleznes pomerne hodne informaci jak tuto nakazu identifikovat, pripadne je mozne zaslat vzorek dreva a listu na analyzu do diagnosticke laboratore statni rostlinolekarske spravy http://eagri.cz/public/web/srs/kontakty ... 26145.html

Zdroj k problematice:

http://pubs.ext.vt.edu/2811/2811-1020/2811-1020.html

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz