CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2008 22:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
juka, washinktonky, fortunejka jsou v zemi nastalo uz tretim rokem a protoze prosperujou lip nez v kvetniku zustanou i nadale. Akorat jim udelam polystirenove domecky, uvnitr je cidlo a topny kabel 25W ktery se sepne kdyz je vic jak - 3 stupne /washinktonie/. Ted pres zimu meli v domecku i -6 a pohoda. Zbytek je dosazen az letos, vetsina je na tom teplotne jako zminene washinktonky, takze v zime tu bude malinke sidliste.Zahrada je chranena proti velkym vetrum je v dolicku na jizni stranu. Je to vsechno akce pokus, omyl, nevim jak bude pokud by bylo treba -30 C. Do ted to vychazi tak proc nezkusit vic. Rostliny kupuji, dostavam, vymenuji, ted jsem dostal 3 metroveho phonixe, protoze nekde v hotelu stradal. Neco jsem jeste dosadil tak dalsi foto v lete

_______________________________________________________________________________


Nu už teď se já a i určitě další lidičky těší na více fotek!sem v údivu že vám přežívají ty washinktonky,mě se totiž strašně líbý,no myslím že až příde ruská zima,a bude to asi letos(jednou za tři roky),tak uvidíme kolik vám toho přezimuje. Ješte mi to nedá abych se nezeptal,ale kolik je těm nádherným Washi.?a ta kulna je ale pěkná,akorát se tam moc nehodí :D

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 10 Kvě 2008 09:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
ovar napsal:
juka, washinktonky, fortunejka jsou v zemi nastalo uz tretim rokem a protoze prosperujou lip nez v kvetniku zustanou i nadale. Akorat jim udelam polystirenove domecky, uvnitr je cidlo a topny kabel 25W ktery se sepne kdyz je vic jak - 3 stupne /washinktonie/. Ted pres zimu meli v domecku i -6 a pohoda. Zbytek je dosazen az letos, vetsina je na tom teplotne jako zminene washinktonky, takze v zime tu bude malinke sidliste.Zahrada je chranena proti velkym vetrum je v dolicku na jizni stranu. Je to vsechno akce pokus, omyl, nevim jak bude pokud by bylo treba -30 C. Do ted to vychazi tak proc nezkusit vic. Rostliny kupuji, dostavam, vymenuji, ted jsem dostal 3 metroveho phonixe, protoze nekde v hotelu stradal. Neco jsem jeste dosadil tak dalsi foto v lete

_______________________________________________________________________________


Nu už teď se já a i určitě další lidičky těší na více fotek!sem v údivu že vám přežívají ty washinktonky,mě se totiž strašně líbý,no myslím že až příde ruská zima,a bude to asi letos(jednou za tři roky),tak uvidíme kolik vám toho přezimuje. Ješte mi to nedá abych se nezeptal,ale kolik je těm nádherným Washi.?a ta kulna je ale pěkná,akorát se tam moc nehodí :D



tyhle jsou ze seminek a mam je 6 - 7 let, dve jsem dal do zeme pred tremi roky a ted zbytek. Mrazu se u nich zas tak nebojim, mam tam topne kabliky, daleko vic jsem zvedav na cykasy, Dicksonii a phoenix - tem asi pritopim trochu vic :D . Ted v breznu jsem mel jiz vyndany kytky venku a treba Phoenix roebelenii v kvetniku dostal po ranu -6 a presel to v klidu. Tim nikoho nechci navadet aby delal pokusy fokusy, ale kdyz proste zapomenu kytku uklidit..... :roll: jo a tu boudu jsem ted zacal bourat, byla pekna ale sazet neni kam :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše džungle
OdeslatNapsal: 10 Kvě 2008 21:16 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
to neni možný,6 let a takový krávy! :lol: ,sem v úžasu!moment,to necháte v zemi i cykasy?to je trochu vražedný úkon!no to sem teda zvědavej,jestly vám přežijí. Doufam že sem vás nenaved zbourat tu kulnu?! :twisted: .A kdepa ste sehnal tu dicksonijku?byla asi drahá,co? :) a banánovníky nevedete? :?:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 07:22 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
ovar napsal:
to neni možný,6 let a takový krávy! :lol: ,sem v úžasu!moment,to necháte v zemi i cykasy?to je trochu vražedný úkon!no to sem teda zvědavej,jestly vám přežijí. Doufam že sem vás nenaved zbourat tu kulnu?! :twisted: .A kdepa ste sehnal tu dicksonijku?byla asi drahá,co? :) a banánovníky nevedete? :?:


presne si stari nepamatuji, vyseval jsem az po koupi domecku a to bylo v roce 2001, nekde na foru tu jsou fotky z predlonska nebo lonska a to byli fakt mrnata, v zemi zustane vsechno a bude se pritapet. Kaprad jsem koupil v ceskych tropech, daji se sehnat dobre a pokud narazite tak i za levno. Na zboreni boudy jste me nenavedl ale presto jsem ji vcera zboural :lol: Jinak na zahradce kvete stetkovec, plno poupat maji mucenky, fortunejka ukazala kvetenctvi a mimoradne jsou javory a metasekvoj :wink:


Přílohy:
IMGA0892.jpg
IMGA0892.jpg [ 128.46 KB | Zobrazeno 935 krát ]
IMGA0891.jpg
IMGA0891.jpg [ 154.39 KB | Zobrazeno 890 krát ]
IMGA0890.jpg
IMGA0890.jpg [ 147.38 KB | Zobrazeno 863 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 07:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
:lol: :lol: :lol:


Přílohy:
IMGA0894.jpg
IMGA0894.jpg [ 120.91 KB | Zobrazeno 934 krát ]
IMGA0893.jpg
IMGA0893.jpg [ 154.56 KB | Zobrazeno 802 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 07:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
banany jsem vedl, ale nejak me nezaujmuli - foto, ted mam tri v baraku picoly, nasel jsem fotku tech palmicek


Přílohy:
xxx1.JPG
xxx1.JPG [ 172.75 KB | Zobrazeno 944 krát ]
xxx.JPG
xxx.JPG [ 114.28 KB | Zobrazeno 930 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 20:25 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
no,koukal sem na ty ceny, to musíte mít rostliny vela rád,že?a né já kdybych měl takový prachy tak do toho jdu po hlavě :lol: . Já už hodně dlouho přemýšlím že si objednám taky trachy,a pořádnej!ale fakt nevim jak to funguje,to ste si pro něj jel osobně nebo přijel kurýr?protože sem se díval na ty ceny kurýrů,a to se ta plama potom pěkně prodraží. Já vim sem nemožnej,ale letos sem se pobláznil do právě těch musa basjoo,a zimoval ste?mam toho hodně pročtenýho ale každýho si schutí vyslechnu jak mu to rostlo,přezimovalo a tak. Jo a ješte,hnojíte palmy?nebo necháváte na přírodě?

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 20:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
pane bože,teď sem si všim že vy máte dvě ty trachy!.....no to se někdo má 8) :D ,soudím,podle odrazu z vokna na předposlední fografii

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2008 20:45 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
teda já mam reflexi,vy ste se ptal tam dole někde na fóru že si neumíte představit 40 let starej pomerančovník nebo tak nějak ne?já mám doma letos padesátiletej citronovník!neplodí ale je pěknej

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 03 Srp 2008 21:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Letos při dobré závlaze a rozumných teplotách to na zahradě pěkně roste. Bude olympiáda, tak vložím jednu slavobránu :mrgreen: :


Přílohy:
pergola-Clematis_b.jpg
pergola-Clematis_b.jpg [ 63.78 KB | Zobrazeno 769 krát ]
pergola Begonia-Clematis_d.jpg
pergola Begonia-Clematis_d.jpg [ 106.78 KB | Zobrazeno 788 krát ]
pergola-Clematis_e_Pelrgonium.jpg
pergola-Clematis_e_Pelrgonium.jpg [ 107.58 KB | Zobrazeno 724 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 03 Srp 2008 21:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Vložím fotky letošních novinek na zahradě, přestože jejich vzory jsou mnohem starší, nejdříve Grand Canyon :lol: .


Přílohy:
Grand Canyon (1).jpg
Grand Canyon (1).jpg [ 98.52 KB | Zobrazeno 871 krát ]
Grand Canyon (7).jpg
Grand Canyon (7).jpg [ 102.85 KB | Zobrazeno 772 krát ]
Grand Canyon (8).jpg
Grand Canyon (8).jpg [ 100.66 KB | Zobrazeno 774 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 03 Srp 2008 21:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
A ještě komplex menhirů - Stonehenge :mrgreen: :


Přílohy:
Stonehenge (1).jpg
Stonehenge (1).jpg [ 111.16 KB | Zobrazeno 804 krát ]
Stonehenge (2).jpg
Stonehenge (2).jpg [ 96.29 KB | Zobrazeno 785 krát ]
Stonehenge (3).jpg
Stonehenge (3).jpg [ 93.42 KB | Zobrazeno 734 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 21 Pro 2008 23:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Tak konečně letos se začne s budováním mého koutku na naší zahradě. Koutek jsem pojmenoval Floridský. Jen pro začátek vložím foto jak bude můj Floridský koutek situován, a taky jsem si dovolil "vypůjčit" palmu pana Bučka :oops: . Jsem docela nadšenec v upravování fotek, tak to nebyl pro mě problém :mrgreen: . Doufám že se nezlobíte, nemohl jsem se dočkat až bude palma na místě, tak jsem si jí tam představil. Budu postupně vkládat další fotky, tak jak budou práce probíhat dále. Další operace se chystá ke konci února. A to dovezením velkého množství ornice na zarovnání. První fotka není bohužel z teďka, napravím to jindy. Každopádně už mám vykopanou jámu pro palmu a banánovník(Irenu) :lol: , také už jsou připravené džuzny pro pampovou trávu a pro kany, i albízie vlastně má taky díru.


Přílohy:
CIMG4520.JPG
CIMG4520.JPG [ 110.37 KB | Zobrazeno 793 krát ]
Kopie - CIMG4521.JPG
Kopie - CIMG4521.JPG [ 129.71 KB | Zobrazeno 814 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 22 Pro 2008 07:44 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Koukám, že jsi to vzal pěkně z gruntu.. :roll: :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 23 Pro 2008 22:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
KRUMME napsal:
Koukám, že jsi to vzal pěkně z gruntu.. :roll: :wink:


No, ono to ani jinak nešlo. Protože tu byla asi tři roky skládka dřeva. To dřevo se tu i sekalo a za ty tři roky se tu udělala docela rovnoměrná někde až půl metru hluboká vrstva pilin. Všechno ale odvést nešlo, tak se ten zbytek rozprostřel a na to se naveze ornice. Doufám že to je dobrá kombinace. Tak nějak si myslím že to bude dobře mrazuvzdorná vrstva. Zase ale na druhou stranu, jestli budu něco chtít zasadit, budu muset vykopat pěkně širokou díru a nahradit jí hlínou, piliny nejsou to pravé ořechové pro kořeny :roll: . Pak mě taky velice znepokojuje podloží které je opravdu extrém. Nachází se zhruba 80 cm pod těma pilinama a navážkou ze stavby, a je to podloží něco jako beton. Dokonce jsem i zjistil že nepropouští vodu, protože jak jsem vykopal díru na palmu, tak teď po prvním sněhu je tam malé jezírko :evil: . Doufám že to vyřeší šťerk :?: . Opravdu to není jenom, koupit a zasadit....


Přílohy:
půdní profil.jpg
půdní profil.jpg [ 56.4 KB | Zobrazeno 740 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz