CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 16:14 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Jack Daw napsal:
KRUMME napsal:
Omlouvám se, že vám vstupuji do debaty, ale chci upozornit na neustálé "množení virů" na tomto fóru. Po delší době /už to z tohoto důvodu vůbec nedělám/ jsem otevřel obrázek výše. Okamžitě začal "řvát" antivirák !!!!
Admine, prosím, udělej s tím něco! Díky.


A presne preto nepouzivam Antivirak :)


...tak to máš asi dost času na neustálé "opravování" PC... :roll: :wink: :lol: ... nechtěl bych vidět, co tam máš za "svinstvo" :oops: :cry: ...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 16:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
KRUMME napsal:
Jack Daw napsal:
KRUMME napsal:
Omlouvám se, že vám vstupuji do debaty, ale chci upozornit na neustálé "množení virů" na tomto fóru. Po delší době /už to z tohoto důvodu vůbec nedělám/ jsem otevřel obrázek výše. Okamžitě začal "řvát" antivirák !!!!
Admine, prosím, udělej s tím něco! Díky.


A presne preto nepouzivam Antivirak :)


...tak to máš asi dost času na neustálé "opravování" PC... :roll: :wink: :lol: ... nechtěl bych vidět, co tam máš za "svinstvo" :oops: :cry: ...


Kazdy tyzden novy obraz disku, zabere ti to len 5 minut a je to virusfree ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 22:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
KRUMME napsal:
Omlouvám se, že vám vstupuji do debaty, ale chci upozornit na neustálé "množení virů" na tomto fóru. Po delší době /už to z tohoto důvodu vůbec nedělám/ jsem otevřel obrázek výše. Okamžitě začal "řvát" antivirák !!!!
Admine, prosím, udělej s tím něco! Díky.


Krumme,
zapni si rezidentnu ochranu, ak má takú funkciu. Alebo ten antivir hoď do koša a stiahni si NOD32 z eset.cz/sk - stači skušobna verzia. NOD ma štandardne spustenu rezidentnu ochranu, takže pripadny pokus o prienik viru zachyti a nebude Ta s tym otravovat
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 23:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Kamco napsal:
KRUMME napsal:
Omlouvám se, že vám vstupuji do debaty, ale chci upozornit na neustálé "množení virů" na tomto fóru. Po delší době /už to z tohoto důvodu vůbec nedělám/ jsem otevřel obrázek výše. Okamžitě začal "řvát" antivirák !!!!
Admine, prosím, udělej s tím něco! Díky.


Krumme,
zapni si rezidentnu ochranu, ak má takú funkciu. Alebo ten antivir hoď do koša a stiahni si NOD32 z eset.cz/sk - stači skušobna verzia. NOD ma štandardne spustenu rezidentnu ochranu, takže pripadny pokus o prienik viru zachyti a nebude Ta s tym otravovat
Kam


Vo vacsine pripadov vsak NOD team priznal, ze rezidentna ochrana virus umlci tak, ze ho odignoruje a pusti do pocitaca !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 06 Dub 2009 19:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Bře 2009 21:47
Příspěvky: 24
Bydliště: Ruzomberok
Jack Daw napsal:
pepino napsal:
Že by se pěstováním od semínek vypěstovaly palmy lépe přizpůsobené našim podmínkám,tomu nevěřím.Také jsem něco měl ze semen i menší semenáče a všechny již odešly do "věčných lovištˇ".Malé jsou daleko méně odolné než velké
silné rostliny a většinou poškození silným mrazem
již nerozchodí.Mně i ta velká palma silně omrzla/-23C/ale dokázala se zregenerovat i když listy byly úplně zmrzlé.To byl jediný problem,jinak jsem žádné choroby nezaznamenal a při venkovním pěstování asi ani nehrozí.Navíc v květináčích rostou daleko pomaleji než ve volné půdě.Takže pokud chce člověk něco na zahradě "vidět",ze semen je to asi nereálné,nebo
to chtělo začít tak před 40ti lety.
Josef


Ja mam 19 rokov a velku zahradu :) . Cize o takych 20, 30 rokov budem na vrchole sil, rovnako, ako palmy. Miesta je plno (a dufam, ze dlho bude). :) ;)

Semenace sa mozu von sadit najskor tretim rokom, takze mozno tam ste mali ten hacik s umieranim, ale odporuca sa piatym rokom, s tym, ze sa zimuju pri 1°C (voda mrzne uz v tejto hladine, ale nie dostatocne) od malicka, nesmu byt v zime v teple. Posledne dva roky pouzivat len hlinu, v akej budu potom neskor vysadene, ale miesat ju s pieskom a hnojivami, takze u mna medzi hnedo a cernozemou. Okrem toho by sa mali sadit ako v prirode, cize pod tienom nejakej vacsej rastliny (optimalne vedla trachycarpu) v blizkosti jej korenovho systemu, velka rastlina totiz drzi okolo seba v zime dost vlahy aj pre male. Ja na to pouzivam moje tuje, ktorych mam z roznych odrod na zahrade asi 60 a sluzia ako zivy plot okolo celeho mojho pozemku.

Ked mate taketo velke rastliny a nezaoberate sa pestovanim zo semien, mohol by som sa spytat, ci by ste boli ochotny mi tie semena poslat? Usetrili by ste mi vela Eur. Ak ano, mail je na fore notoricky znamy (csokat(at)gmail[dot]com). Vypestovat odrody rozne sa da podla lokality. Napriklad lokalita Darjeeling je velmi znama, ale aj u inych paliem zavisi ich vzrast. Napriklad vela z nich je z lokality Naga Hills a inych. Naga hills ma v porovnani s Nepalom rozdielom beznych minimalnych teplot o cele 3°C. Ja necakam zazraky, ale s bratislavskou minimalnou teplotou za poslednych 10 rokov priemernou asi -8 by som povedal, ze ich vonku vysadit mozem uz dost skoro. U mna to nie je tak krizove ako v Cechach.

A este jedno, aj moja znama mala tu palmu vonku, problem asi bol v tom, ze vedla neho/nej letnila, jarnila a jesennila kavovniky (z ktorych podotykam mala tento rok urodu skoro na 200 salok kavy). 5 rastlin, nadherne 2,2 metra a viac. Coffea bengalensis (alebo bengaliesis). Chut nic moc (coffea arabica je omnoho lepsia), ale aj tak bola ta kava ina, bolo z nej citit Slovensko (myslim, ze to bolo kvoli tej vode zo studne :) , ktorou je polievala).

Zdravim,
Ahoj ak ma zaujem o semena Trachycarpusu fortunei napis mi a ked dojdem na slovensko poslem ti dake ja pestujem palmi na slovensku uz druhi rok a musim povedat ze trachycarpusi su odolnejsie ako vecina ludi misli mne prezili rocne rastlini zasadene v nadobe pri teplotach pod -15 c neboli nijak zazimovane len pohodene vo foliovniku podotikam ze boli chore ozlknute len preto som ich tam nechal lebo som sa snimi uz rozlucil . Dalsi trachycarpus co som mal von prezil -22c zasipani len snehom . Tochto roku sa chistam visadit aspon stovku Trachycarpusov a to som zo strednho slovenska . Dam ti aj dake semenaciki co prezili tu zimu mam ich asi 300 a dalsich asi 600 co bolo v skleniku pri teplote az do -2c . Pises ze semenace sa muozu sadit najskuor tretim rokom Trachycarpusi rastu do nadmorskej viski 3500 m nad morom . Mislis ze ich tam niekto visadza ako trojrocne asi tasko rastu tam od semienka ide len o to ze tam su perfekne chranene vrstvov snehu lebo ten tam pada hned ako teplota klesne pod -5C niesu tam zimi ako u nas ze je von minus -20 C a ziaden snch . Ak teplota klesne pod -5 C odporucam chranit ich zahradnov textiliov alebo na ne nasipat drveni polistiren . Aj ked ich budes sadit odporucam miesat zem aspon 30 percentami polistirenu puodobi ako drenas a bude ich chranit proti premrznutju . Momntalne som v spanielku firma pre ktoru pracujem pestuje Trachicarpusi troj rocne rastlini v litrovich kvetinacoch asi 30 cm visokich maju asi 30 000 tochto roku vsetky tasko omrzli pri teplote -4 C . Dvovod bol ten ze tu teploti prutko klesaju mesiac sa teplota pohibovala okolo 15 az 20C a zrazu jdno rano bolo asi 5 hodin -4 C to stacilo abi vsetki omrzli neboli pripravene na zimu boli v plnom raste .
Tim kcem povedat ze najhorsje su mrazi zacjatkom zimi a na jar ked sa pali preberaju vtedi treba davat najveci pozor .Prajem hodne stastja v pestovani .


Tibor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 23 Dub 2009 19:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Nám postarším už síly docházejí a jsme pamalu na konci sil.Ale přeji hodně štěstí !
Příloha:
Palmy 111.jpg
Palmy 111.jpg [ 171.94 KB | Zobrazeno 753 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 26 Zář 2009 18:36 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Úno 2009 16:36
Příspěvky: 6
Nevíte kde nejlíp koupit semena Agáve? Na internetu jsem našel několik prodejců, ale mají vždy 1-2 druhy, což při poštovném se prodraží, (např. na yuccaland.cz, ač výborná klíčivost, škoda,že nemají větší nabídku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 27 Zář 2009 07:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Pokud budete hledat,najdete mnoho prodejců s obrovským výběrem,např.zde:

http://www.rarepalmseeds.com/wholesale.shtml#3

Příloha:
Dovoz 030.jpg
Dovoz 030.jpg [ 85.29 KB | Zobrazeno 673 krát ]

Příloha:
Dovoz 031.jpg
Dovoz 031.jpg [ 85.38 KB | Zobrazeno 654 krát ]

Příloha:
Dovoz 029.jpg
Dovoz 029.jpg [ 80.64 KB | Zobrazeno 653 krát ]


Zdravím
Josef
http://www.exotickazahrada.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 28 Zář 2009 00:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
pepa10 napsal:
Nevíte kde nejlíp koupit semena Agáve? Na internetu jsem našel několik prodejců, ale mají vždy 1-2 druhy, což při poštovném se prodraží, (např. na yuccaland.cz, ač výborná klíčivost, škoda,že nemají větší nabídku).
Předpokládám, že běžnou Agave americana nesháníš, ale třeba někdo jiný. Letos jsem po strašně moc letech vysypal rostlinu z kíblu a rozsázel okolo rostliny napěchované maličké sazeničky-na nic je nepotřebuji. Rostlinu dávám na zimu do sklepa-nic moc světla a přezimuje v pohodě. Na snímku je již přesazená a kbelík je v keramickém květináči.


Přílohy:
11.9.2009.jpg
11.9.2009.jpg [ 101.73 KB | Zobrazeno 691 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agave americana
OdeslatNapsal: 28 Zář 2009 00:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
...ještě jsem našel jednu fotku z opačné strany :


Přílohy:
Agave am.11.9.2009.jpg
Agave am.11.9.2009.jpg [ 93.58 KB | Zobrazeno 655 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 29 Zář 2009 10:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Úno 2009 16:36
Příspěvky: 6
Pepino: Dík za radu, ale spíš jsem myslel nějakého prodejce u nás, zas toho nechci tolik (stačí mi pár kousků), abych to musel objednávat z ciziny.

Petr Broža: Agáve americana mám, spíš jsem myslel více mrazuvzdorné druhy, které bych časem mohl nechat venku, ale nechce se mi kupovat vzrostlé z dovozu řádově za tisíce, to by mě dost mrzelo, kdybych o ně první zimu přišel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 13 Lis 2009 21:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Ja zháňam kokosovú palmu neviete kde ju zohnať ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 13 Lis 2009 23:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
No zkus nějaký hypermarket, je pravda, že už jsem jí dlouho nikde neviděl, ale určitě se někde najde. Možná že i v květinářství ji seženeš, ale dej si pozor, jednou sem byl v květinářství a paní se mě snažila namluvit, že Areca catechu, která tam byla, tak že je to kokosová palma :lol: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palmy,juky,agave
OdeslatNapsal: 21 Čer 2010 15:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Čerstvě dovezené.Kdyby někdo chtěl zkusit tak mohu poslat.Jen se zasadí do květníku,vcelku dobře koření.Cena 120cm za 2.500 Kč, 140cm je za 3.200 Kč.
Příloha:
rostraty.JPG
rostraty.JPG [ 62.27 KB | Zobrazeno 681 krát ]

Josef


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz