CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 11 Bře 2009 08:54 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Za mne jen OT, palmy nepestuju:

- necekam ze se nekdo urazi nebo nastve, prispevek rozhodne ohodnotil diskuzi
- Zdenek vyuziva sumy tepla predevsim pro rostliny, ktere pestuje a kdyz si jej dovolim citovat, jak sam rika "nepestuje nic co se neda zrat." A v tom je podstata, vegetacni suma tepla je zcela logicky zakladnim ukazatelem toho, jestli mu ovoce stihne dozrat nebo ne.
- Dovolim si oponovat se zahranicnimi diskuzemi a pristupem k uzivatelum. Jiny kraj jiny mrav. Za mne mi vyhovuje kdyz je v diskuzi poradek a kdyz se vede vychova i na diskuznim foru. Nevidim nic spatneho v tom, kdyz nekdo upozorni uzivatele ze neco nedela dobre anebo ze je jeho prispevek zbytecny, protoze uz tady zodpovezeny byl. To neni vysadou nasi citrusarske diskuze, ale ceskeho internetu. Ja osobne tomu fandim.

- Kazdopadne te vitam mezi nami a snad te chovanim neodradime.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 11 Bře 2009 09:53 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Pro 2006 19:29
Příspěvky: 24
pro Martin Říha:
díky za fundovaný příspěvek. Já bych k uváděným klimatickým jevům ovlivňujícím úspěchy při pěstování přiřadil ještě říční nebo chcete-li údolní fenomén na některých lokalitách.
A pak ještě věcná poznámka k úrovni diskuse: já se pokusil polemizovat s některými tvrzeními některých výše zmiňovaných pěstitelů tady i v jiném fóru v sekci o banánovnících, případně jsem upozorňoval (ještě pořád se domnívám, že slušně a věcně, byť možná trochu ironicky) na taxonomické nepřesnosti, které mi jako biologovi trochu vadily. Ti hoši mě vyprali tak, že jsem zůstal jen zírat, použili všechno včetně odkrytí mé identity (což mi zas tak moc nevadí, nemám problém se pod své názory podepsat a udělám to i tady), hrubých osobních výpadů jak v otevřeném fóru, tak formou PM. Tak jsem si pro sebe udělal jeden závěr, podložený zkušenostmi i z jiných diskusí, ať už pěstitelských, nebo třeba akvaristických: na každém (českém? československém?) fóru se dřív nebo později objeví psychopat, který to tam s prominutím "rozesere", vyštve svou agresivitou obyčejné přispěvatele a shromáždí skupinku obdivovatelů, kteří každé jeho slovo berou jako evangelium. Proto už se mi nechce nikam přispívat a o něčem se bavit. Zpětně pak lituju toho času, který jsem tím strávil místo toho, abych byl ve skleníku u kytek nebo v rybárně u akvárek. Na druhou stranu se ale přiznám, že ještě sem tam někam nakouknu a morbidně se bavím některými nesmysly, které si občas přečtu...
Martine, psal jste tu o zahraničních fórech a jejich kvalitě, já mám větší zkušenost jen s jedním, které je na skotském skalničkářském webu srgc.org.uk. Máte pravdu, že jsou tam tolerantní k, jak píšete, "blbým začátečníkům". Ale je to i naopak - ti "blbí začátečníci" se chovají slušně k těm, kteří tam přispívají o něco déle než oni (i když to, jak dlouho někdo něco dělá, nevypovídá nic o tom, jak kvalitně to dělá, ale to už je jiná diskuse).
Tak jsem se zase neudržel, pokud jsem někoho urazil, předem se omlouvám. Ale slibuji, že je to na dlouho, ne-li napořád, můj poslední příspěvek.
Tomáš Zeman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 11 Bře 2009 10:00 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Výhodou a momentálně už i snad nevýhodou tohoto fóra je to, že je velice obsáhlé. Chodí sem spouta lidí "jen" číst zkušenosti a po nějaké době se rozhodnou, že se do diskuze zapojí. To je naprosto skvělá varianta. Jenže pak jsou tu ti druzí, něž by se "obtěžovali" něco nastudovat, raději hned založí nové zbytečné téma s naprosto zbytečnou otázkou. Viz loňské jaro a téma padání listů z citrusových rostlin. To už pak není o diskuzi a případné pomoci lidem, ale spíše o "zneužívání" jejich pomoci...
Z tohoto důvodu máte pravdu oba dva - každý ze svého pohledu... O "cizích" fórech tu psát raději nebudu, myslím, že v tomto je toto fórum ještě velmi přátelské... :wink: Naopak - zajisté jsou i "klidnější".
A snad jen malinkatá poznámečka závěrem. Vzhledem k tomu, že se zabývám pěstováním citrusů - potažmo subtropických rostlin i palem, mohu s klidem prohlásit, že oba dva "obory" pěstitelství mají svá specifika svým způsobem nezaměnitelná. Tím chci říct jen to, že to co platí u některých subtropů, nemusí v zásadě platit i pro palmy.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 11 Bře 2009 10:24 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
K výše napsanému snad ještě dodatek.
Bohužel se mi několikrát stalo, že na dobře míněnou radu "nováčkovi" jsem začal od něj následovně dostávat sprosté a málem až výhružné SZ. A když to bylo od "dámy", to se člověk opravdu hodně zamyslí... To pak člověk ztratí jakoukoli "motivaci" někomu radit a má opravdu chuť i s celkovým psaním skončit, proto že u nás "kultura chování" na takovýchhle fórech je někdy opravdu otřesná.
Ale naštěstí existují i jiná fóra, kde "kultura" ještě nevymřela...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 10 Dub 2009 14:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Myslím že se sem tato problematika velmi dobře hodí a aspoň ukáži že tento topic není zbytečný a je k něčemu jinému než k hádání.

Když mi dneska přinesla teta toto torzo, řekla: Když pěstuješ ty palmy, tak si tuto někam dej....Tak to dám sem na internet, jako názornou ukázku toho, jak se to dělat nemá :idea: ! Palmu dostala teta do opatrovnictví a několik let jí měla doma, v kuchyni se stropem sice 6m, ale v místech kde je světla na palmu málo, a druhou zimu palma začala schazovat listy až jí nezbyl ani jeden. Pak jí dala na jaře ven, a už se neprobrala (ani po dvou letech). Když jsem torzo palmy opíral o klacek zůstalo mi celý srdíčko v ruce :? . A pointa není v nedostatku světla, ale ve dvou za sebou teplých zim, v kuchyni! Moje včasná rada nebyla vyslišena a tohle je výsledek :cry: . A když viděla u mě palmy v zemi a sama porovnala fotky její zesnulé palmy, jenom si zasteskla proč se k ní nezačala chovat zkušeněji už při prvních náznacích toho, že je něco špatně.


Přílohy:
DSCF1725.JPG
DSCF1725.JPG [ 219.83 KB | Zobrazeno 587 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 13 Dub 2009 20:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Odkryl jsem i můj Trachycarpus fortunei, ty dva malé lístky co za celý loňský rok vyrostly (palma se po zimě probrala až na podzim :oops: ) jsou zmrzlé, tak nevím zda se ještě letos probere :cry: :cry:

V únoru jsem ještě šanci viděl, nyní v dubnu už moc ne :cry: . Myslím, že ani v jednu ze dvou zim, co strávila venku nebylo v krytu pod - 8st.C. Ale přiznávám, že ideální to nebylo, nenašel jsem čas to udělat pořádněji. Ale v podstatě jsem rezignoval, když za celý minulý rok vyrostly pouze dva lístky - a to až na podzim a tak v letošní zimě to bylo z mé strany lajdáctví.


Přílohy:
T.fortunei 04-2009 (1).jpg
T.fortunei 04-2009 (1).jpg [ 61.08 KB | Zobrazeno 566 krát ]
T.fortunei 04-2009.jpg
T.fortunei 04-2009.jpg [ 103.01 KB | Zobrazeno 547 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 23 Dub 2009 18:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Foto ze zahrádky.
Příloha:
P1010006.JPG
P1010006.JPG [ 177.57 KB | Zobrazeno 595 krát ]

Josef


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz