CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 01 Dub 2009 09:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Krétská raki už došla :cry: :cry: :cry: . Zbylou jsem dal do posledního limončela. Jinak používám starší slivovici, ještě ji je dost. Mám zahradu a i zde na Vysočině je cca 1x za 3 roky jak takž úroda švestek a tak to nechám vypálit. Doma nikdo nepije, pouze se něco příležitostně rozlije návštěvám ve skleníku a tak je zásob dost. Navíc málokdy je zdejší slivovice dobrá, prostě je zde kratší vegetační doba (o měsíc na jaře, o měsíc na podzim) a tak z nevyzrálého ovoce to žádná sláva není a na odbyt to nejde. Ale pokud přijde v září dostatečně silný mrazík, tak i naše švestky zesládnou :lol:
Na včerejší oslavě mých kulatin s kolegy v Jihlavě jsem se dovolil u vedoucí restaurace a donesl na stůl 4 litry mých výrobků. Staly se obrovským hitem a snížily tak restauraci tržbu ( i tak mně to stálo dost - 36 pozvaných spolupracovníků). Po požití limončela se zde oživil a upravil starý vtip. Snad to sem mohu dát :oops: :lol: :

Citace:
Jedna paní učitelka je trvale vystresovaná z Pepíčka, známého sprosťáka. Celý večer přemýšlí, jaký dát dětem úkol ve slovním cvičení, aby nezadala Pepíčkovi příčinu k jeho exhibici.

Druhý den dětem povídá:
"Složte větu ve které bude výraz čelo".

Toníček říká - Můj tatínek má vysoké čelo
Mařenka - Moje sestra hraje na violončelo
Jeník, selský synek - V našem chlévu včera něco bučelo

Paní učitelka všechny pochválí, ale děti ji upozorní, že ještě Pepíček se hlásí. Ale paní učitelka si je tentokrát jista a tak mu dá slovo:

"Sím paní učitelko, tatínek s maminkou včera popíjeli Brožovo limončelo a potom celou noc soulo.... až to řinčelo" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 01 Dub 2009 11:01 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Takže to máš už odzkoušené, jako afrodisiakum?
Měl bys tedy taky doplnit ty viněty o heslo : Po požití až do rána soulo.... :lol:
Potom ale na výrobu pro zájemce tvoje úroda citrusů stačit nebude a budeš si muset zajistit subdodávky nebo začít vyrábět i z chemicky ošetřených plodů z obchodu. :wink:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 01 Dub 2009 13:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
Takže to máš už odzkoušené, jako afrodisiakum? Měl bys tedy taky doplnit ty viněty o heslo : Po požití až do rána soulo.... :lol: .Potom ale na výrobu pro zájemce tvoje úroda citrusů stačit nebude a budeš si muset zajistit subdodávky nebo začít vyrábět i z chemicky ošetřených plodů z obchodu. :wink:
Nemám to takto odzkoušené :mrgreen: - nemám žádného Pepíčka (alespoň mně to není známo :mrgreen: ).
Ale chemicky ošetřené plody mám-dostal jsem včera různé srandovní dárky, mezi těmi pěstitelskými byl pytlík zmíněných citronů, květináč s nějakou zaschlou květinou a ošklivého kýčovitého trpaslíka - prý se bude vyjímat v Hesperidiu :lol: :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 19 Dub 2009 22:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
........................A protože přebývají téměř poslední mandarinky, tak jsem opět naložil-do starší slivovice. Odrůdy se slabou kůrou (klementinky a hybridy-např.Cami) jsem rozmačkal dužninu i s kůrou a z mandarinek C.unshiu (satsumy) jsem použil pouze dužninu. Silnější kůru s hořkým bílým jsem vyhodil.
Tak toto jsem zde napsal 30.3. :D a dnes jsem vyrobil zřejmě poslední :cry: (nikdy neříkej nikdy :lol: ) produkt z uplynulé úrody. Jak je zřejmé z citace, jde o výluh z mandarinek-neboli jak to tady nazýváme mandarcello :D .
1. foto- slivovicový výluh z plodů
2. foto - totéž, ale je zde navíc "druhák" (již světle žlutý :roll: ) z plodů-neboli znovu odmočené plody a v tomto druháku jsem rozpustil cukr k ředění slivovicového výluhu
3.foto - a je hotovo :D


Přílohy:
mandarcello 19.4.09 (1).jpg
mandarcello 19.4.09 (1).jpg [ 53.62 KB | Zobrazeno 587 krát ]
mandarcello 19.4.09 (2).jpg
mandarcello 19.4.09 (2).jpg [ 52.76 KB | Zobrazeno 587 krát ]
mandarcello 19.4.09 (4).jpg
mandarcello 19.4.09 (4).jpg [ 50.88 KB | Zobrazeno 589 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 14:52 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Petře, nevypadá to vůbec špatně :!: Jak to chutná :?:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 18:28 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Pedro napsal:
Jak to chutná :?:


Luxusní limonáda... :lol:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 06:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
Petře, nevypadá to vůbec špatně :!: Jak to chutná :?:
Po pravdě řečeno, limončelo je limončelo a na něj toto mandarčelo nemá, ale jinak je to docela dobrý likér, prostě je to pitné.
Ale předchozí mandarčelo bylo lepší než toto poslední. Jde o vstupní suroviny, které zásadně ovlivňují chuť a ty se v obou případech lišily. V prvém případě převažovaly středozemní mandarinky a klementinky, které mají slabou slupku-prakticky bez bílého nahořklého albeda a jsou intenzivně voňavé - jak jinak :arrow: po mandarinkách :lol: . A míchal jsem to s poměrně vhodným destilátem (bez silných rušivých příchutí), takže výsledek byl likér, který neměl "ocas" a po mandarinkách byl příjemně cítit.

Kdežto v té poslední várce jsem naložil kdeco mandarinkového. Sice jsem z mandarinek se silnou kůrou (u mě převážně pozdní satsumy) do toho dával pouze dužninu bez kůry, přece jenom se tam dostalo i něco nahořklého a v kombinaci s chuťově výraznou slivovicí to má trošku "ocas". Je to lahodné, ale po polknutí je znát ostřejší závěr nejasné chuti :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 10:22 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Petre, a necitit v tom mandarincelle aj čučo? :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 21:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ivan Bross napsal:
Petre, a necitit v tom mandarincelle aj čučo? :mrgreen:
Ivane, za týden ochutnáš :idea: :D .
V podstatě smícháním dvou dominantních chutí ( výluh z mandarinek + slivovice) vznikla třetí chuť a těžko říci, čemu se to vlastně podobá. Já řešil to, že jsem měl velkou úrodu mandarinek, některé nic moc sladké a co snimi :?: , doma už o ně nebyl zájem. A protože v demionu již mnoho roků ležela starší slivovice a stejně tak jako o mandarinky, tak i o ni nebyl zájem. A smícháním těchto dvou přebytečných "ležáků" vzniklo něco, co nás minimálně zaměstnává diskuzí na fóru. A určitě se na rozdíl od zmíněných surovin nestane ležákem :lol: . Už jen ze zvědavosti je o mandarčelo zájem :D . A čeká mně další etapa letošních oslav mých kulatin ( s rodinou a přáteli), takže určitě nic nezbude :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 22 Dub 2009 16:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
No, ešte musíš odložiť na tradičný zájazd brnenských citrusárov :wink:
:mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 22 Dub 2009 19:05 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Ahoj Petře, taky dodatečně gratuluji k narozeninám i k úspěšné "trade mark" :lol:
Velkoplodý hloh od tebe už mám naroubovaný, skoro to bylo dramatické, dvakrát jsem špatně říznul a skoro došel materiál, ale nakonec jsem z toho tři rostliny narouboval, tak snad se něco chytne. Dlouho jsem netrénoval, na citrusy se teprve chystám. Ještě upozorňuji, že naše znojemská "trade mark" má vratné lahve a je možné prázdné kdykoliv vyměnit za plné :!: Ahoj Ondra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 22 Dub 2009 21:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kamco napsal:
No, ešte musíš odložiť na tradičný zájazd brnenských citrusárov :wink:
:mrgreen:
Snad to poslední mandarčelo zbude a když ne mám výbornou meruňkovici od Pedra :wink: :D
Ondra Stískal napsal:
Ahoj Petře, taky dodatečně gratuluji k narozeninám i k úspěšné "trade mark" :lol:
Velkoplodý hloh od tebe už mám naroubovaný, skoro to bylo dramatické, dvakrát jsem špatně říznul a skoro došel materiál, ale nakonec jsem z toho tři rostliny narouboval, tak snad se něco chytne. Dlouho jsem netrénoval, na citrusy se teprve chystám. Ještě upozorňuji, že naše znojemská "trade mark" má vratné lahve a je možné prázdné kdykoliv vyměnit za plné :!: Ahoj Ondra
Možná jsem ti měl dát pro jistotu i semena velkoplodého hlohu :idea: . Ondro díky za přání a za vynikající nabídku, že znojemská "trade mark" se dá doplňovat :D :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 23 Dub 2009 04:40 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Petr Broža napsal:
Ivan Bross napsal:
Petre, a necitit v tom mandarincelle aj čučo? :mrgreen:
Ivane, za týden ochutnáš :idea: :D .
V podstatě smícháním dvou dominantních chutí ( výluh z mandarinek + slivovice) vznikla třetí chuť a těžko říci, čemu se to vlastně podobá. Já řešil to, že jsem měl velkou úrodu mandarinek, některé nic moc sladké a co snimi :?: , doma už o ně nebyl zájem. A protože v demionu již mnoho roků ležela starší slivovice a stejně tak jako o mandarinky, tak i o ni nebyl zájem. A smícháním těchto dvou přebytečných "ležáků" vzniklo něco, co nás minimálně zaměstnává diskuzí na fóru. A určitě se na rozdíl od zmíněných surovin nestane ležákem :lol: . Už jen ze zvědavosti je o mandarčelo zájem :D . A čeká mně další etapa letošních oslav mých kulatin ( s rodinou a přáteli), takže určitě nic nezbude :mrgreen: .

no dobre :D pridem navyse aj s Kamcom, aby, ked uz nas mas "otravit", tak nas "otravis" vsetkych :mrgreen: tesime sa na tuto degustaciu vo velkom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 23 Dub 2009 07:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
To sa ešte uvidí, Ivan, ktovie čo sa ešte dovtedy udeje.. :roll: Samozrejme, rád by som Petra navštívil, ak dovolí.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: recepty na limončelo
OdeslatNapsal: 23 Dub 2009 10:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kamco, samozřejmně. Hlavně, aby jsi se nebál Ivana :roll: :P . Než dojedou z Popradu, za tu dobu se dá zkonzumovat velké množství limončela :roll: :shock: :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz