CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 00:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 07 Dub 2009 19:43 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Zdravím,
pestujem kokosovú palmu kúpenú v jednom supermarkete v bytových podmienkach
už 10 rokov, takže už má delené- rebrované všetky listy. Fotku možno spravím aj keď tento rok dostala poriadne zabrať - prvý-krát v živote som ju pohnojil a teraz stráca jeden list za druhým- neviem, či to rozchodí.
Moja zásada pestovania kokosu vychádza z poučky, že kokos je rastlina ktorá má hlavu v slnku a nohy vo vode. V mojich podmienkach to znamená maximum denného svetla a voda v miske.

Radoslav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 07 Dub 2009 19:54 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
radoslav napsal:
Zdravím,
pestujem kokosovú palmu kúpenú v jednom supermarkete v bytových podmienkach
už 10 rokov, takže už má delené- rebrované všetky listy. Fotku možno spravím aj keď tento rok dostala poriadne zabrať - prvý-krát v živote som ju pohnojil a teraz stráca jeden list za druhým- neviem, či to rozchodí.
Moja zásada pestovania kokosu vychádza z poučky, že kokos je rastlina ktorá má hlavu v slnku a nohy vo vode. V mojich podmienkach to znamená maximum denného svetla a voda v miske.

Radoslav


No sem s ní!

A dneska jsem zabral za ten kokos...a už schne venku pod střechou, šel od rostliny pěkně.

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 10 Dub 2009 14:51 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
[quote="radoslav"]
Moja zásada pestovania kokosu vychádza z poučky, že kokos je rastlina ktorá má hlavu v slnku a nohy vo vode. V mojich podmienkach to znamená maximum denného svetla a voda v miske.


Tak tá moja "kokoska" ešte nikdy nestála vo vode. Polejem ju, keď si na ňu zmyslím, ale okrem svetla ( Južná strana ) ju nijak zvlášť nehýčkam. Keď z roztokom hnojiva polievam citrusy, tak sa ujde aj jej. Raz za čas ju osprchujem od prachu a tým končí všetka moja starostlivosť o ňu.
Myslím, že čím viacej sa snažíme hýčkať svoje rastliny, tým je výsledok horší.
Matka príroda sa s nimi tiež nemazná :!: :mrgreen:
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 11 Dub 2009 19:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Říj 2007 19:08
Příspěvky: 56
Příloha:
00962.jpg
00962.jpg [ 127.24 KB | Zobrazeno 845 krát ]
Příloha:
00041.jpg
00041.jpg [ 131.8 KB | Zobrazeno 863 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hustý!
OdeslatNapsal: 18 Dub 2009 10:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Led 2009 23:59
Příspěvky: 26
Placenta napsal:
juka, washinktonky, fortunejka jsou v zemi nastalo uz tretim rokem :roll: a protoze prosperujou lip nez v kvetniku zustanou i nadale. Akorat jim udelam polystirenove domecky, uvnitr je cidlo a topny kabel 25W ktery se sepne kdyz je vic jak - 3 stupne /washinktonie/. Ted pres zimu meli v domecku i -6 a pohoda. Zbytek je dosazen az letos, vetsina je na tom teplotne jako zminene washinktonky, takze v zime tu bude malinke sidliste.Zahrada je chranena proti velkym vetrum je v dolicku na jizni stranu. Je to vsechno akce pokus, omyl, nevim jak bude pokud by bylo treba -30 C. Do ted to vychazi tak proc nezkusit vic. Rostliny kupuji, dostavam, vymenuji, ted jsem dostal 3 metroveho phonixe, protoze nekde v hotelu stradal. Neco jsem jeste dosadil tak dalsi foto v lete :D

Tak jak vypadají palmy po zimě? Co Washingtonky a Phoenix?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 25 Dub 2009 13:26 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
ovar napsal:
Tak konečně letos se začne s budováním mého koutku na naší zahradě. Koutek jsem pojmenoval Floridský. Jen pro začátek vložím foto jak bude můj Floridský koutek situován, a taky jsem si dovolil "vypůjčit" palmu pana Bučka :oops: . Jsem docela nadšenec v upravování fotek, tak to nebyl pro mě problém :mrgreen: . Doufám že se nezlobíte, nemohl jsem se dočkat až bude palma na místě, tak jsem si jí tam představil. Budu postupně vkládat další fotky, tak jak budou práce probíhat dále. Další operace se chystá ke konci února. A to dovezením velkého množství ornice na zarovnání. První fotka není bohužel z teďka, napravím to jindy. Každopádně už mám vykopanou jámu pro palmu a banánovník(Irenu) :lol: , také už jsou připravené džuzny pro pampovou trávu a pro kany, i albízie vlastně má taky díru.



Tak věčně to skrývat nemohu :lol: :wink:


Přílohy:
DSCF2060.JPG
DSCF2060.JPG [ 219.15 KB | Zobrazeno 858 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 28 Dub 2009 10:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Moc hezky ovare.Tak koukam ze si uz vyndal irenku. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 28 Dub 2009 13:51 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
zelenac napsal:
Moc hezky ovare.Tak koukam ze si uz vyndal irenku. :lol:


Ne, vyndal jsem gigamatku Irenu! Výška rostliny se blížila ke 3,50 m a list by se ani celý v zimní zahradě neotevřel protože škrtal o střechu.
Teď je na 90% spálená od sluníčka, zůstal jenom nejspodnější list (je ve stínu). Chvilku potrvá než zase bude vypadat zdravě.

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 28 Dub 2009 20:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
ovar napsal:
zelenac napsal:
Moc hezky ovare.Tak koukam ze si uz vyndal irenku. :lol:


Ne, vyndal jsem gigamatku Irenu! Výška rostliny se blížila ke 3,50 m a list by se ani celý v zimní zahradě neotevřel protože škrtal o střechu.
Teď je na 90% spálená od sluníčka, zůstal jenom nejspodnější list (je ve stínu). Chvilku potrvá než zase bude vypadat zdravě.

Má byť chladnejší front, takže sa zotaví. :D Ináč terajšie denné teploty sú pre banány ideálne (22°C - 28°C).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 28 Dub 2009 20:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
S tím perfektně souhlasím a sluníčko je pořád zalezlé, takže nepálí listy :wink: :mrgreen:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 07:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Ovar: Jo slunicko je zradny.Ale ted trochu predbehnu,co s prichodem zimy?Zkusis zazimovat venku,nebo vykopnes a sup domu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 12:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
zelenac napsal:
Ovar: Jo slunicko je zradny.Ale ted trochu predbehnu,co s prichodem zimy?Zkusis zazimovat venku,nebo vykopnes a sup domu?

Jednak, že by to asi tento v zimnej záhrade pestovaný banánik Irenka nemusel niesť dobre, ak by ho zimoval vonku a celkom isto by to nerozchodil, ale teraz predbehnem ja, keď poviem, že Ovar chystá aj niečo iné, krajšie ako Irenka, a to sa zimovať vonku nedá. Že, tiger... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 13:14 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Jen mi tady nepředbíhejte :D Venku letos zcela jistě ne, ale přemýšlel jsem o tom dříve že by se udělala bouda obmotaná poliesterenem a bublinkovou folií + termostat a malá kamna (zasvěcení ví kde beru inspiraci :wink: ). Ale dělat takovéto sídliště kvůly jednomu velkému kmenu by se nevyplatilo. Takže letos to odnese zcela jistě sklep, minimálně giga matku Irenu.

No a to druhý se venku taky nenechává a taky se to časem nevejde do sklepa :lol:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 13:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
ovar napsal:
Jen mi tady nepředbíhejte :D Venku letos zcela jistě ne, ale přemýšlel jsem o tom dříve že by se udělala bouda obmotaná poliesterenem a bublinkovou folií + termostat a malá kamna (zasvěcení ví kde beru inspiraci :wink: ). Ale dělat takovéto sídliště kvůly jednomu velkému kmenu by se nevyplatilo. Takže letos to odnese zcela jistě sklep, minimálně giga matku Irenu.

No a to druhý se venku taky nenechává a taky se to časem nevejde do sklepa :lol:

Ja mám garáž dlhú 11 metrov, Zdeněk videl, takže, ak chceš môžeš zimovať u mňa, ak to sem dotiahneš (teploty v zime roztomilé - 8-12°C, vlhkosť žiadna, skôr sucho, takže plesne nie sú, svetlo žiadne, nebudú rásť a vysilovať sa)... :D
Ja som časom dúfal, že tam budem mať tak nádherné banány, ako Musa 'Ebun Musak' (5 metrový banánovník, ktorého plody sú mimoriadne dlhé a dozrievajú dozelena). Ale to je najskôr hudba neskorého leta. Budem musieť vymyslieť, ako ich prepašovať z USA... ;) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje džungle
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 13:34 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Crocodile Fingers je pěkný banánovník, škoda že tak daleko :lol: A neboj, dáš si do garáže jiné poklady, s tím kolik máš druhů, nepochybuji že minimálně jeden ti zabere půlku tý garáže 8)

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz