CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 19 Čer 2009 14:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
Ako som si vsimla, tato tropicka kraska sa v tomto fore este nenachadza - pre nezainteresovanych ide o pravy arabsky jazmin - jasminum sambac, z ktoreho sa vyraba jazminovy caj. Tejto nadherne vonajucej, chutiacej a vyzerajucej rastlinky je niekolko druhov, ktore sa lisia posadenim listov na stonke, plnostou a tvarom kvetov, sposobom rastu a silou aromy a chute. Rada by som si rozsirila zbierku o niekolko druhov, ale na uzemi sr a cr sa mi nedari najst nikoho, kto by sa pestovanim tychto rastliniek zaoberal. Preto hladam niekoho, kto by bol ochotny poslat nejaky ten odrezok na mnozenie vymenou za iny, alebo nejakou dohodou - sama vlastnim kultivat 'Maid of Orleans' a rada by som - 'Grand Duke of Tuscany', 'Belle of India', 'Mysore Mulli' alebo 'Malichat'. Popripade, keby mal niekto zaujem o vlastnu rastlinku, staci sa ozvat. Za kazdu odpoved budem rada :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 30 Čer 2009 15:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
Mám doma jasmín dovezený z Řecka, ale nevím o jaký jde kultivar. Podle fotek je nejpodobnější Mysore Mulli. Klidně pár řízků vyměním. Jak je to s ujímáním řízků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 30 Čer 2009 22:07 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Lis 2007 21:37
Příspěvky: 49
Dobry vecer,
take mam jasmin- Jasminum polyanthum - jasmín mnohokvětý,bohuzel mi nekvete,nevite jak na nej,aby zakvetl?Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 01 Črc 2009 13:45 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
Romča napsal:
Dobry vecer,
take mam jasmin- Jasminum polyanthum - jasmín mnohokvětý,bohuzel mi nekvete,nevite jak na nej,aby zakvetl?Diky.

tento druh velmi nepoznam, ale vacsina jazminov ma rado vela slnka, mozno to by mu pomohlo - ale inak velmi neporadim

jirka30 napsal:
Mám doma jasmín dovezený z Řecka, ale nevím o jaký jde kultivar. Podle fotek je nejpodobnější Mysore Mulli. Klidně pár řízků vyměním. Jak je to s ujímáním řízků?

odrezky jasminum sambac sa ujimaju celkom dobre v cistej vode, po nejakej dobe sa na odrezku objavia korienky a rastlinku je mozne zasadit a bez problemov pestovat, na kvet nasadi pomerne rychlo ak ma vhodne podmienky. Ak ste si naozaj ist, ze ide o druh arabskeho jazminu, velmi rada by som nejaky ten kusok pomenila - mam prave zopar odrezkov, ktore sa zakorenuju ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 05 Črc 2009 12:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
Tak jsem opět prohlížel internet a vůbec nevím co mám za kultivar :oops: .Prostě se líbí mě a mojí dceři.Nemám možnost dát sem fotku protože píšu z práce 8) a nemohu dostat fotky do počítače.Ještě to zkusím poslat od známých až se za týden vrátím z dovo.Momentálně mi květy připomínají Maid of Orleans, ale mají víc zpeřené okraje.Až to nafotím tak uvidíme
Romča napsal:
Dobry vecer,
take mam jasmin- Jasminum polyanthum - jasmín mnohokvětý,bohuzel mi nekvete,nevite jak na nej,aby zakvetl?Diky.

Tenhle jasmín mám už asi 2 roky a taky ještě nekvetl.Vyčetl jsem, že má rád hodně nepřímého světla a v zimě nižší teploty (6-10st)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 02 Čer 2010 09:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Čer 2010 08:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dobrý den vespolek.
Měla jsem tento jasmín (Jasminum sambac) též dovezený z Řecka, už to byl keřík s pěkným kmínkem, než se mému manželovi bohužel podařilo zlikvidovat většinu osazenstva zimní zahrady, protože chtěl vyvětrat a zapomněl zavřít ventilačku...otevřeno celou noc, když bylo venku -22.:-( Odešly citrusy, sukulenty, orchideje, liány..jediné, co přežilo, byly kaktusy a Cycas revoluta. Sice s pořádně popálenými listy, ale už má naštěstí nové....statečná kytka:-))
Od té doby jasmínek znovu sháním, ale zatím neúspěšně. Mohl by mi zde někdo pomoci, a prodat řízky nebo zakořenělou rostlinku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 02 Čer 2010 09:37 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
zopar zakorenenych jazminov doma mam, prave nahadzuju kvety.. keby nebol dostupny z ciech, mozem vam ho poslat zo slovenska

_________________
sialeny pestovatel baobabov, arabskych jazminov a raritnych druhov strelicii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 03 Čer 2010 13:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
A kam jste zakopala tak sikovneho manzela?

Jinak o jasmin bych mel take zajem...zakoupil jsem Jasmín pravý v zahradnictvi kruh a ten porad jen roste a roste a ani kvitek. Takze pokud ma nekdo zimuzvdorny a hlavne kvetouci a vonici jasmin,...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 12 Zář 2010 19:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Narazil jsem na tyto stranky: http://www.rostlinky.cz
Mimo jine maji i jasmin sambac, cejlonsky skoricovnik nebo betel...tedy rostliny ktere se v obchodech moc nevyskytuji.
Ma nekdo s timto obchodem nejake zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 28 Lis 2011 17:31 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Lis 2011 12:34
Příspěvky: 3
Dobrý den, včera mi dorazil domů jasmín sambac, objevil jsem ho v chomutově. Paní říkala, že kvete od léta do zimy. Podle listů to vypadá na kultivar Arabian Nights, Malichat nebo možná i Belle of India...
Každopádně sháním Maid of Orleans, ale nedaří se mi ho nikde najít. A když, tak v Německu za nehorázné peníze. Nevíte někdo, tento kultivar sehnat?
efrazmor: klidně bych od tebe koupil odřezek, ale už jsi se nenalogovala pěkně dlouho, takže asi není moc šance, že si tohle přečteš:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 01 Led 2012 09:34 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
zakorenene rastlinky Maid of Orleans su u mna stale na predaj, k inemu druhu som sa zatial nedostala.. presny druh jazminu zistis, az ked nahodi kvet, listom su si vsetky velmi podobne :? kluden by som vymenila odrezok za odrezok :wink:

_________________
sialeny pestovatel baobabov, arabskych jazminov a raritnych druhov strelicii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 22 Dub 2015 20:00 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Lis 2011 12:34
Příspěvky: 3
Ahoj efrazmor,

bohuzel jsem si pred par lety nevsiml, zes odepsala:) Mezitim jsem z moji rostliny vzal tri rizky, puvodni rostlinu omylem zabil mrazem, ale jeden rizek jsem si nechal a je z nej uz obrovska kytka. Dneska jsem vyfotil prvni kvitek, co letos vykvetl. Pokud bys stale mela zajem o vymenu, tak budu rad. Prikaldam obrazky kvitku.


Přílohy:
j3.jpg
j3.jpg [ 126.76 KB | Zobrazeno 1071 krát ]
j2.jpg
j2.jpg [ 219.24 KB | Zobrazeno 1059 krát ]
j1.jpg
j1.jpg [ 206.57 KB | Zobrazeno 1068 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jasminum sambac
OdeslatNapsal: 22 Dub 2015 20:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Lis 2011 12:34
Příspěvky: 3
kdyby nahodou, nejjistejsi bude napsat na muj email queenas85 na gmailu:) Diky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz