CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 04 Lis 2009 18:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 Kvě 2006 07:42
Příspěvky: 55
výstava se povedla, zase bylo na co koukat. jen tak dál . :D

_________________
Orfík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 05 Lis 2009 12:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
NA VÝSTAVĚ NATÁČELA V NEDĚLI ODPOLEDNE MÍSTNÍ KABELOVKA RTA. Reportáž z výstavy by měla běžet dnes v pořadu od 17.30 na Primě ve zprávách z regionu (přes analog nebo kabelovku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 05 Lis 2009 14:17 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak to asi jen v Brně :( . Pro jistotu jsem si to v rychlosti sjel na kameru sám 8) . Ještě ale nebyl čas se na to podívat a už vůbec ne zpracovávat. V sobotu tam točil i pan(tuším)Hanáček.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 05 Lis 2009 22:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Petr Broža napsal:
Ještě k ostatním z jiných koutů ČR a SR - byl jste vůbec někdo v Brně na výstavě :?: , nikdo nic nepíše...

[quote="Iva Hažmuková"]Že by se výstava nelíbila...? :roll: I když, pravda, letos bylo vystaveno méně rostlin, než loni (to tam skoro nebylo k hnutí :lol: ).

Peter, na výstave som bol v sobotu 31.10. v čase asi od 10. do 12. hodiny. Dlho som váhal, či mám ísť opäť po roku na Brnenskú klubovú výstavu, ale navnadila ma pani Iva tým, že to bude výstava k 25. výročiu založenia Brnenskej citrusárskej organizácie.
Musím sa priznať, bol som dosť sklamaný s organizovaním tohtoročnej výstavy. Oproti minulému roku bola táto skutočne veľmi biedna. Nebyť tvojej produkcie ( tipujem, že zo všetkých vystavených rastlín bolo tvojich asi 95 % ), tak by výstavná sála asi zívala prázdnotou.
No a čo sa týkalo predaja citrusárskych výpestkov, tak to bola úplná katastrofa. Fandil som si, že tu nakúpim nejaké japonské mandaríny naštepené na citranži, alebo citrumele.Ale opak bol pravdou. Malé rastliny, ktoré mali byť ešte v 1 L nádobách, boli vo veľkých hranatých kvetináčoch 20 x 20 cm, často krát s nečitateľnými visačkami bez evidencie odrody, alebo podpníka a o roku štepenia ani nehovorím. Na predaj boli väčšinou len citrónovníky "zaujímavých tvarov" ( u nás im hovoríme "pahýle" ). Naopak predaju kávovníkov a murají nemôžem nič vyčítať ( myslím, že p. Křivánek ? ), napokon sám som pre známich kúpil 5 kávovníkov. Bolo skutočnou škodou, že ste k predaju nepozvali Z. Černocha. Myslím, že kultúrnosť predaja by bola o niečom inom...
Mrzelo ma, že som nezastihol nikoho z tohto fóra, menovite P.Brožu, p. Ivu, Kamča, Krumeho, Šneka atď... Napokon situáciu zachránil za celú organizáciu J. Trávníček, s ktorým sme si pri návšteve subtropíckého skleníku výborne pokecali, pričom nás ponúkol Brožovim vynikajúcim LIMONCELLO-m. V zálohe mal ešte ďalšie Petrove "špécie" ( Mandarcello, Orangecello a Maraschino con Chinotto ). Bohužiaľ sme boli postihnutí "šoférskym syndrómom", tak sme mohli okoštovať len to Limoncello. Jirko je výborný hostiteľ, a vďaka nemu som od neho odchádzal okrem výborného pocitu aj s nádhernou jap. mandarínou a s ďalšimi subtrop. darčekmi :D . Vďaka !
Tu je fotka Petrových ...CELL :D :
Milan
Příloha:
Brožove  ...cellá 31.10.2009.jpg
Brožove ...cellá 31.10.2009.jpg [ 180.7 KB | Zobrazeno 934 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 06 Lis 2009 07:30 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Milane já jsem už to tady nebo na jiném foru psal - výstava mi letos vůbec nevyšla z časových i finančních důvodů ( loni jsem platil za auto 4000 letos by to bylo 6000Kč k tomu ubytování a jídlo a jsem hned na 10000 - 11000Kč) tohle jsem prostě letos nemohl financovat.

Brňáci mě kontaktovali již začátkem října - už tehdy jsem jim říkal že mi výstava na 90% nevyjde :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 06 Lis 2009 10:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, také jsem to neviděla - nemáme kabelovku a už ani analog.
Výstavu mám letos natočenou také - tentokrát od známého již v sobotu před výstavou na digitální kameru. zatím také nebyl čas s tím něco dělat. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 06 Lis 2009 11:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Mitasi, váš komentář k výstavě mne velmi mrzí - i když (a také - i proto) z valné části máte žel pravdu. Ale v něčem ne.
Nejprve poznámečka - bylo to 35. výročí trvání klubu
A teď k tomu ostatnímu.
Citace (vaše k Petrovi): "Nebyť tvojej produkcie ( tipujem, že zo všetkých vystavených rastlín bolo tvojich asi 95 % ), tak by výstavná sála asi zívala prázdnotou"
Letos nás v Brně a okolí skutečně pronásledovaly problémy - po nádherném a brzkém nákvětu následoval masivní propad plodů a mnohým nezůstalo na rostlinách (tedy mimo listí) vůbec nic :evil: :cry: . K tomu přemnožený hmyz hlavně ve sklenících. Mně osobně kvetlo letos více než 75 citrusových rostlin a plody zůstaly jen na třetině z nich. Z tohoto důvodu někteří ze stálých vystavovatelů museli odříci svoji letošní účast a v létě se řešilo, zda za tohoto stavu vůbec výstavu pořádat. Jen díky Petrovi a jeho příslibu i s ohledem na výroční rok jsme ji přece jen udělali. Navíc si p. Křivánek (největší prodejce i jeden z větších vystavovatelů z Brna) zlomil nohu a na "dost poslední" chvíli nám vypadl z obojího.
Kávovníky vystavoval a prodával p. Urbánek.
Já osobně chystala na výstavu své - jak se teď dovídám zcela přehlédnuté (či přehlédnutelné?) :cry: - rostliny na výstavu skoro 2 dny. A to jsem na nich díky letnění neměla vůbec žádný hmyz, pouze jsem umývala listy a nádoby, občas něco prostřihla, aby rostliny byly v estetickém celku. Je mi opravdu hluboce líto, že po vší té práci jste si jich ani nevšiml...
Na výstavě bylo něco přes 150 rostlin. Když se podíváte na foto sálu, tak střední dvojřada (polovina rostlin) byla Petrova, ta obvodová podkova beze zbytku ostatních členů klubu (včetně mých 27 + 1 a Pedrových 5 rostlin).
Petr vám může potvrdit, jak jsem byla smutná ze zjištění, jak málo rostlin se nám letos podařilo vystavit z Brna a blízkého okolí, i to, že jsem (i když trochu úsměvně), konstatovala, že příště bychom mohli za téhle konstelace udělat výstavu rovnou v Moravci a bylo by :lol:
Ale vážně: myslím, že pokud hledíte na vystavené rostliny jako na celek (protože i Petr je členem brněnské organizace!) pak si myslím, že se výstava mohla líbit. Vystavené rostliny byly pěkné - určitě ne žádná košťata v ošklivých a špinavých nádobách. Kdo potřeboval poradit, poradili jsme. Negativa budeme (dle možností a "pák") řešit.
...
Ještě mi napadá: měla jsem vystaven malý semenáček - cosi jako "kvízovou otázku". Pokud jste si ho všimli, určili jste, co mi to vlastně vyrostlo? já osobně to s jistotou nevím (jen tuším :D ).

_________________
http://www.citrusyunas.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 06 Lis 2009 21:51 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Trošku Mitase chápu. taky jsem před pár lety jel na výstavu až do Prahy a čekal jsem trošku něco jiného. Z odtupem času ale vidím, že i ti "Pražáci" to dělali pro naši citrusářskou věc a snažili se. Budu rád, pokud kvalita výstav nebude s léty moc klesat. Bez Petra Brože by to ale bylo těžké 8) . Rostliny na prodej taky nebyly zrovna podle mého gusta. Škoda, že tam neprodával, případně nevystavoval Zdeněk, ale ta cena za to je dost vysoká :? . Vstupné dobrovolné by to určitě nepokrylo.
Paní Iva situaci trošku osvětlila, takže to bylo jak bylo. Určitě by šli nějaké věci udělat jinak, ale to vždycky. A třeba příště i udělají :wink: .
Moji miniexpozici jsem dodal i když jsem s tím měl spíš jen starosti(nemohl jsem si rostliny vyzvednou v neděli a tak jsem musel k paní Ivě do Brna jet ještě jednou po výstavě). Přesto jsem je poskytl. Co myslíš Mitasi, co to je na čem je naroubovaný ten můj kalamondin :?:
Vnukl jsi mi myšlenku. Příště bychom mohli v rámci výstavy uspořádat setkání pěstitelů "z daleka"-kongres. Třeba v sobotu od 10 do 12-to je tvůj čas. Protože jak to tady pozoruji, tak jsme se všichni míjeli :lol:. Jirka zajistí prostory -skleník a já klidně zajistím občerstvení(tuhé i tekuté) :lol: :mrgreen:.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 07 Lis 2009 18:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Mitasi, sice mě se tvá kritika netýkala, ale musím se ostatních zastat. Tvoje hodnocení bylo moc přísné, myslím, že to muselo pořadatele, kteří tomu věnovali několik dní svého volna bolet. Krásná budova - kde při dnešních cenách si najmou citrusáři takové superprostory :?: . Pokud by jsi pozorně procházel ostatní rostliny (ne mé ), bylo tam mnoho krásných plodů - Budhovy ruky (3x - Zeman, Iva, ...?), panašované Cotidiany a Centenial kumquat. Michodem Centenial je velmi krásná a dobře rostoucí a plodící odrůda, na mé malé rostlině byly vidět ještě mladé panašované plody a na Pedrově již vyzrálé, kde zelené panašanování se mění ve žluté. Obsypaná mandarina s žebrovanými plody (Ivy), již zmíněný Pedrův kalamondin s vodovnou větvičkou na podnoži s asi 8 plody - vždyť to je rarita jako p..... A další.
Napiš kde jsou lepší výstavy :?: , to bych se zajel podívat - i na Slovensko.
Poslal jsem fotky do zahraničí, přišlo mnoho pochvalných odpovědí :
- i od pěstitele z citrus.oblasti v USA.
Např."
Amazing!
Petr, I am extremely impressed! You must hand pollinate to get so much
fruit indoors. I am very surprised to see that you got the Moro to show
a lot of color in the flesh. I am going to send this to UC Riverside
where they have over 900 citrus varieties, but first it would be nice to
know the name of each plant. Some are on the labels, but most are not.
Perhaps you could number the photos and send me a list of numbers and
the corresponding names. Of course some photos have more than one plant,
but maybe you could number from left to right or something like that.

I will also forward the photos to Jorma Koskinen in Finland in case he
does not have them.

In the photos I do not know which one is you, but I assume you are not
the oldest one.
Regards,
Gene
------------------------------------
2x z Finska:
Very nice pictures.
Thank you very much.
Jorma
---------------------------------------------
Hello Peter!
Thank you that you remembered me and send those fantastic photos
Citrus plants! My congratulations!
You really have fantastic collection. Hope some day you maybe can give
some seeds or small plant if you have too many? You know how I love
Citruses.
Thank you once again. All the best to your family and you.
Best regards,
Lidija Omcikus - Krokfors
------------------------------------------------------------
Z USA - Hawaii:
Ahoj Petr,
vdaka za fotky z vystavy. Fantasticke! Ozaj sa vam VELMI dari. Dokonca mate aj plody mikrocitrusov
a buddhovej ruky! Ja som mal davnejsie 2 velmi chutne a bezsemenne plody glauca (zo semienka vies od koho), ale odvtedy je to velmi chore, ako vecsina mojich vzacnych citurusovnikov.Polnohospodarsky poradca tvrdi ze je to od nematodov a ze tie sa tu teras roznasaju aj ked je stromok vrublovany na nematod vzdornych podpnikoch trifoliaty tak ze vietor prenesie msice z nakazeneho stromku.Nuz najzdravsi mikrocitrus mam papuanu. Vrublovany, teras v zemi. Kazdy mesiac silne kvitne ale zatial ziadny plod.
Vlado
------------------------------------------------
USA-z amer.fora (Buddinman)
Very nice pictures and a wonderful collection. You have plants that I have never seen before.
Take Care,
BC
-------------------------------------------------------------------------------------
z Francie:
Hello Petr,
Thanks for the foto, It's very impressive, citruses are very beautyful, and in good health. What is your secret? compost? Fertilizer?
Thank you very much.
Julien
Gaia-project Jardin Botanique "Le Jardin d'Ode" 21 Rue de la Chalée 88140 Saint-Ouen les Parey FRANCE http://www.gaia-project.eu
------------------------------------------------------------------------------------
z Prahy:
Dobrý den,
je to parádní výstava, možná nejlepší co kdy
byla. Množství zralých plodů, bohatej sortiment. Rostliny jsou
čitelně označeny, že i na fotkách je vidět odrůda. Moc se mi to
líbí.
J.
--------------------------------
Vážený pane,
děkuji za pozvání na výstavu, absolvoval jsem ji dnes s celou rodinou pro jistotu dvakrát. Jeden by nevěřil, jak se tu může dařit takovým nádherným exotům, když málo komu vzejdou i dobré brambory... Gratulujeme k výpěstkům, na chvíli jsem se zase procházel v podhůří kyperských hor. Dík.
A.Petříček
----------------------

Takže, co třeba alespoň ocenit zmínění značení odrůd ?

Mitasi, nic ve zlým, jen jsem měl potřebu se zastat nadšenců, kteří zdarma makají pro ostatní :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 08:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Potvzuji napsané - výstava se povedla, bylo na co koukat a co fotit. Je to taková třešnička na dortu na konci sezony před tou dlouhou, šedavou a protivnou zimou. Jen časově nevyšlo se setkat z nějakou se známých tváří... Na druhou stranu to čekání na jaro většinou přináší od doma poschovávaných pěstitelů výrazné oživení fóra a mnoha webových stránek. A po shlednutí takové výstavy je přes zimu o čem přemýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 10:20 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 18 Led 2008 14:59
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Děkuji Mitasovi za kritiku. Kritika je potřebná. Výstava měla podle mého soudu dobrou úroveň až na ten prodej. V tom máš bohužel pravdu. Udělám v té věci do budoucna co bude v mých silách. Co se týká zastoupení jednotlivých pěstitelů, drtivá většina návštěvníků nerozlišuje co je a co není Petrovo. Na výstavě jsem byl celou dobu a mluvil se spoustou lidí. A ti hodnotili výstavu dobře.
Co se týká setkání na příští výstavě, skleník je Vám všem z fóra plně k dispozici. Manželka a další členové rodiny přislíbili buchty a nějaká tekutá strava se taky najde snad i s podporou Petra. Každopádně děkuji všem kteří si našli čas a přijeli.

Na další setkání se těší Jirka Trávníček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 17:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Asi je kladné se poučovat z kritiky, ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, kolik to dá práce, sehnat a zorganizovat vše tak, aby klaplo.
Poté kritika může od Mitase ještě být hlouběji, třeba - proč já, z Č.Budějc, jsem nebyl na výstavě?? Je to stejně zavádějící, jako jeho kritika na organizaci.

Ne, buďme rádi za aktivitu v Praze a i v Brně - prohlédl jsem si fotky a je to paráda.

Jedině že jsem nemohl ochutnat to mockrát opakované limončelum mně mrzí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 20:28 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
dobrozlo napsal:
Jedině že jsem nemohl ochutnat to mockrát opakované limončelum mně mrzí.


Má tě co mrzet :!: Ale zdá se, že to Petra dost chytlo a že i v budoucnu bude co ochutnávat. :mrgreen:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 20:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
dobrozlo napsal:
Jedině že jsem nemohl ochutnat to mockrát opakované limončelum mně mrzí.


Má tě co mrzet :!: Ale zdá se, že to Petra dost chytlo a že i v budoucnu bude co ochutnávat. :mrgreen:
Pedro :wink: má pravdu, já jsem po více jak 20 letech pěstování citrusů konečně pochopil, proč je pěstuji :mrgreen: - no přece na limon-mandar-orange cello a podobné dobrůtky :lol: :D

Dobrozlo, i když jseš z Budějovic, třeba se někdy zastavíš i u mně. Vzpomínám, jak těsně po revoluci jsem vozil p.Šamlu po vlastech českých ( z těchto citrusářských návštěv čerpal Jiří Šamla informace pro své knihy o citrusech a já první zkušenosti) a také jsme byli v Českých Budějovicích - Rudolfov :D .
Nakonec, není to tak daleko, vždyť i Švejk šel do Budějic pěšky :lol: :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 09 Lis 2009 08:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Dobrozlo, i když jseš z Budějovic, třeba se někdy zastavíš i u mně.

Velmi rád, jezdím po celé republice a není to tak problém - už jsem kupoval od šneka, i od p.Kováře.

Někdy se domluvíme a rád zajedu. Doufám, že mi pak dáš i ochutnat....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz