CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 10 Bře 2010 08:10 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Hayward neber je hodně pozdní. Lepší je Green Light nebo Sorelli :mrgreen: Obě odrůdy mám v nabídce :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 10 Bře 2010 11:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Zdenìk napsal:
Hayward neber je hodně pozdní. Lepší je Green Light nebo Sorelli :mrgreen: Obě odrůdy mám v nabídce :wink:


Zdenku, a kolko by stála jedna samička Green Light a Sorelli? :wink: Nevieš náhodou, ako je to s mrazuvzdornosťou týchto nových odrôd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 13 Bře 2010 01:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
Zdenìk napsal:
Hayward neber je hodně pozdní. Lepší je Green Light nebo Sorelli :mrgreen: Obě odrůdy mám v nabídce :wink:


Bolo by mozne dat sem nejaky popis, foto a pripadne cenu? 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 14 Bře 2010 09:18 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
HAYWARD- ženska rastlina, plod debel, podolgovat, s pobiranjem zacnemo proti koncu oktobra
TOMURI - moška rastlina, opraševalna sorta za Hayward, Issai,nimaplodov, opraši 6-8 ženskih rastlin
GREEN LIGHT - Plodovi podobni Haywardu, debeli, zorijo zelo zgodaj, okrog 15. septembra
SORELLI - Plodovi debeli, meso rumenkasto, zori zacetek oktobra, opraši ga sorta Belen

výška rostlin je cca 1 metr cenu sem dávat nebudu. Mám jich jen pár. Kdo má zájem tak jen přes e-mail :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2010 06:46 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Ahojky,mám velký problém s kiwi,samo od sebe začalo praskat,ať je to chinensis ve skleníku,pravděpodobně tři odešly,nebo venku arguta ať je to 15 letá či dvou letá,z prasklin vytéká míza kterou hojně navštěvují včelky.Skoro u všech odrůd,i od zdenka odrůdy.Nepraskají jen dvě,jež jsou přímo na zdi,že by to bylo rozdílem teplot mezi dnem a nocí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 11 Kvě 2010 17:43 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Aleši je to rozdílem teplot mezi dnem a nocí kdy teplota klesne pod bod mrazu a vytvořený led v buňkách kůry zvětší objem a kůra praskne. Pak z toho teče míza. :wink: Tento problém máme všichni - když je kiwi narašené a v noci příjde mráz je na prasknutí kmínku dobře zaděláno :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 17 Kvě 2010 16:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
konales napsal:
Ahojky,mám velký problém s kiwi,samo od sebe začalo praskat,ať je to chinensis ve skleníku,pravděpodobně tři odešly,nebo venku arguta ať je to 15 letá či dvou letá,z prasklin vytéká míza kterou hojně navštěvují včelky.Skoro u všech odrůd,i od zdenka odrůdy.Nepraskají jen dvě,jež jsou přímo na zdi,že by to bylo rozdílem teplot mezi dnem a nocí?


Ahoj, a v akej vyske nad zemou to praska? Nepomohlo by obalovanie papierom - aspom na to prechodne obdobie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2010 17:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Je to různá výška,některé jsou i půl metru dlouhé a je vidět zkrz.Nejvýše je prasklina ve dvou metrech,nejníže přímo u země.nejdelší praskliny jsou v prostředku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2010 22:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
konales napsal:
Je to různá výška,některé jsou i půl metru dlouhé a je vidět zkrz.Nejvýše je prasklina ve dvou metrech,nejníže přímo u země.nejdelší praskliny jsou v prostředku.

Mne Jenny vymrzla ale praskliny som na nej nevidel ziadne. Este by ma zaujimalo v akej nadmorskej vyske to pestujes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 20 Kvě 2010 21:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Lis 2008 21:58
Příspěvky: 11
Me taky vymrzla Jeny po zasahu nuzkama az u zemy kdiz jsem minuly rok vydel plody u kamarada :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2010 19:24 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Sever jižní Moravy a výška 3OOm,vážně pomrzlá je i arguta ten Mičigen,přitom vína réva je v pořádku.Odešly některé broskve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přeroubování aktinidií
OdeslatNapsal: 09 Čer 2010 12:07 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Petr Broža napsal:
Letos jsem dostal od Ivy :wink: několik řízků kiwi (Ashoka, Frijo, Hayward) a rozhodl jsem se to vroubovat někam do koruny jiných či neznámých odrůd včetně drobnoplodých aktinidií. Něco raší dobře (viz obrázek), někde je horší. Roboval jsem obyčejnou kopulací :


čo vaše čínske kiwi, ako sú na tom po zime? teraz som našiel jeden citát, a odrodu Frijo vôbec nepoznám. to má aké plody :?: Ashoku mi ponúkali ako hladkoplodú, len ktovie čo to je zač. plodila už niekomu? z tých troch spomínaných poznám iba Hayward, to je klasika :mrgreen: nezmrzlo vám? mne takmer po miesto štepenia, tak som zvedavý, či sa z toho niečo rozbehne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 09 Čer 2010 21:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
arginin napsal:
Petr Broža napsal:
Letos jsem dostal od Ivy :wink: několik řízků kiwi (Ashoka, Frijo, Hayward) a rozhodl jsem se to vroubovat někam do koruny jiných či neznámých odrůd včetně drobnoplodých aktinidií. Něco raší dobře (viz obrázek), někde je horší. Roboval jsem obyčejnou kopulací :

čo vaše čínske kiwi, ako sú na tom po zime? teraz som našiel jeden citát, a odrodu Frijo vôbec nepoznám. to má aké plody :?: Ashoku mi ponúkali ako hladkoplodú, len ktovie čo to je zač. plodila už niekomu? z tých troch spomínaných poznám iba Hayward, to je klasika :mrgreen: nezmrzlo vám? mne takmer po miesto štepenia, tak som zvedavý, či sa z toho niečo rozbehne.
Mně nakonec z těch narašených roubů stejně nic nevydrželo. Kiwi (A.chinensis mně přežívá ve stueném skleníku, ale za cca 15 let ještě nikdy nevykvetla je ve sklenících u kiwi obvyklé), takže jsem plody nikdy neměl.
A.kolomikta momenbtálně kvete, ale asi jen samec, takže také nic.
A.arguta je mrazem nepoškozená, nasazuje spoustu poupat (vloni poprvé plodila), takže jen otázka, kdy vykvete :?: , aby to alespoň trošičku dozrálo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 11 Čer 2010 19:40 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Kiwi letos kvete o 2-3 týdny později než jindy. Dnes odpoledne se otevřely první květy.
Příloha:
Kiwi-2010-06-11.jpg
Kiwi-2010-06-11.jpg [ 158.07 KB | Zobrazeno 691 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kiwi
OdeslatNapsal: 12 Čer 2010 11:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Říj 2009 01:52
Příspěvky: 13
šnek napsal:
Kiwi letos kvete o 2-3 týdny později než jindy. Dnes odpoledne se otevřely první květy.
Příloha:
Kiwi-2010-06-11.jpg

Ahoj, pekne foto - mozes napisat aka je to odroda?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz