CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citronovník
OdeslatNapsal: 29 Bře 2010 06:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Bře 2010 09:31
Příspěvky: 2
Dobrý den, Vaše stránky jsem našla díky mému kamarádovi a tak Vás chci poprosit o rady.
Dostala jsem citronovník strom 2 m vysoký. Byl umístněn v restauraci a já se mu snažím pomoci. Je předchozím majitelem ostříhaný, má to být odrúda citrusů, ze kterého se vyrábí alk. nápoj Curacao. Kvetl, ale nerodil. Potřebuji celkovou radu, přesazení, popř,. roubování, jak stříhat větvičky, aby se mi podařila krásná koruna, jak o něj pečovat doma. Byla bych Vám velmi vděčná, popřípadě konzultaci na místě. Gita Rožková Letovice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citronovník
OdeslatNapsal: 05 Dub 2010 18:18 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 18 Led 2008 14:59
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Zde na fóru najdete většinu odpovědí na svůj dotaz v sekci Citrusy od A do Z. Já osobně bych ho v současné době přesadil do propustné zeminy např. zahradnický substrát smíchaný s hrubým pískem v poměru 1:1 nebo do zeniny na bonsaje (ta se ale těžko shání). Po zakořenění (za měsíc) můžete začít s přihnojováním plnohodnotným hnojivem s vyšším obsahem fosforu a železa např. hnojivo pro citrusy. Pak až zesílí je možno jej seříznout. Zalévat citrusy je třeba až je zemina úplně suchá, ale listy nejsou zvadlé.Chtělo by to ale osobní jednání nebo aspoň lepší fotografii zachycující celou rostlinu. Zimovat je potřeba citroník při teplotách 3-12, maximálně 15stC. Pokud máte cestu do Brna, zavolejte a stavte se nebo aspoň zavolejte v 9.00 na 549 524 127 nebo 603 447 997 (i večer). Pracuji ve Středisku volného času - Lužánky, Lidická 50, Brno.

Hodně úspěchů při pěstování přeje Jiří Trávníček


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz