CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 13 Bře 2010 18:40 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 18 Led 2008 14:59
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Podnože jsou k dispozici, ale v menším počtu: Poncirus trifoliáta (5ks), citranž Carrizo (3ks), bigarádie (20ks).

Na setkání se těší Jiří Trávníček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 14 Bře 2010 20:33 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Po dlouhé době zdraví citrusář "lajdák" :),
už jsem tu nějakou dobu nebyl, ale dnes když jsem z jednoho ze svých posledních citrusových "mohykánů" :) sundával puklice tak jsem si na toto moc užitečné fórum vzpoměl. Co na puklice jsem nastudoval, trošku ještě početl a zavzpomínal ... :oops:... a dostal se až sem ;).
... a jelikož mám ještě dva (kupodivu :) ) života schopné citranže (u jednoho dokonce ještě štítek z roubování roku 2006 :) ), chtěl jsem poprosit jestli by jsem se mohl na letošní roubování 25.3. "vetřít" a nějaký ten roub, pro tyhle moje dva nejodolnější o síle cca. 5mm+, vyškemrat a aspoň trošku se tak vrátit k tomuhle krásnému koníčku, který jsem tak trošku za poslední roky zanedbal (samozřejmě díky nedostatku času, žádné výhovorky :)).
Díky.

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 14 Bře 2010 22:13 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
StanY napsal:
Po dlouhé době zdraví citrusář "lajdák" :),
už jsem tu nějakou dobu nebyl, ale dnes když jsem z jednoho ze svých posledních citrusových "mohykánů" :) sundával puklice tak jsem si na toto moc užitečné fórum vzpoměl. Co na puklice jsem nastudoval, trošku ještě početl a zavzpomínal ... :oops:... a dostal se až sem ;).
... a jelikož mám ještě dva (kupodivu :) ) života schopné citranže (u jednoho dokonce ještě štítek z roubování roku 2006 :) ), chtěl jsem poprosit jestli by jsem se mohl na letošní roubování 25.3. "vetřít" a nějaký ten roub, pro tyhle moje dva nejodolnější o síle cca. 5mm+, vyškemrat a aspoň trošku se tak vrátit k tomuhle krásnému koníčku, který jsem tak trošku za poslední roky zanedbal (samozřejmě díky nedostatku času, žádné výhovorky :)).
Díky.

Ahoj člověče,
jsem rád, že jsi "naživu". Sehnad rouby určitě nebude problém. Hlavně, aby ty tvoje rostliny měly ještě chuť do života :mrgreen: .
Doufám, že už máš doma zasazený strom trifoliáty, jak jsi tuším před pár lety sliboval. 8) .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 15 Bře 2010 09:59 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Čau Pedro,
podnože by měly být OK pač už teď ukazují nové pupeny, akorát budou chtít trošku přihnojit pač listy nemaj uplně košer barvu :D ... asi trošku nedostatek železa typuju :oops:
... co se trifoliáty týče, tak ta co jsem dal ven mě uschla :( ... mno a pak už jsem se k tomu tak nějak nedostal :( ... ale pravda musím to napravit ! :) ... ale alespoň že mě rostou ty stromy jak se z toho pak dělá taková ta "chytrá voda" :D, co se v malých dávkách, může pít v jakémkoli množství :D :lol: :mrgreen:

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 15 Bře 2010 14:13 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
StanY napsal:
Čau Pedro,
podnože by měly být OK pač už teď ukazují nové pupeny, akorát budou chtít trošku přihnojit pač listy nemaj uplně košer barvu :D ... asi trošku nedostatek železa typuju :oops:
... co se trifoliáty týče, tak ta co jsem dal ven mě uschla :( ... mno a pak už jsem se k tomu tak nějak nedostal :( ... ale pravda musím to napravit ! :) ... ale alespoň že mě rostou ty stromy jak se z toho pak dělá taková ta "chytrá voda" :D, co se v malých dávkách, může pít v jakémkoli množství :D :lol: :mrgreen:


Já to znám, jak to v Heršpicích roste. A palírnu máš prakticky za zahradou :-)) To je pohoda. :mrgreen:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 19 Bře 2010 08:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Tak tento čtvrtek kolem 15,00 se budu těšit v Lužánkách. Doufám, že se sejdeme v hojnějším počtu, než vloni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 30 Bře 2010 15:16 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
TUR napsal:
Tak tento čtvrtek kolem 15,00 se budu těšit v Lužánkách. Doufám, že se sejdeme v hojnějším počtu, než vloni.

Tak roubování proběhlo. Přišlo si myslím celkem dost lidí. Prakticky stále na stole stála nějaká rostlina čekající na štěpování a další čekaly v kabelách a bedničkách, ale počty rostlin jsem nepočítal. Většinou šlo o rostliny vlastní, takže nakonec stačily i rostliny(Carrizo, trifoliáta)navíc, které měl Jirka Trávníček nachystané pro zájemce. Sešlo se mimo členy klubu(paní Hažmuková, Jirka Trávníček, pan Urbánek, ..) i několik účastníků z tohoto fóra z blízka i hodně z dáli(Miroslav Macák, který si taky rouboval sám). Přijeli i někteří zapomenutí staří známí, jako třeba StanY. Na chvíli se otočil, a myslím, že dokonce něco rouboval, i Kamčo. Protože jsem neplánovaně taky musel roubovat, tak jsem si ani nestihl moc s nikým pokecat :( . Tak snad se alespoň něco chytí a Pavel "TUR" mě nebude kamenovat.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 30 Bře 2010 16:15 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Zdravím,
jojo roubování bylo super ... moc díky za přivítání a jsem rád, že mám zase nějaké nové bo staronové známé :lol:
Rostliny zatím vypadají životaschopně, dokonce i ty co jsem posléze rouboval doma :lol:
Samozřejmě díky za rouby a snad zas někdy někde ;)

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 01 Dub 2010 14:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 Lis 2009 06:23
Příspěvky: 175
Bydliště: Nový Bydžov, 234 m. n. m.
Roubování vyšlo luxusně...narouboval jsem 11 podnoží..taky jsem nestih s nikym pokecat, protože jsem pospíchal domů..přeci jen to mam přes půl republiky :) Měl jsem malé nedorozumění s panem Urbánkem, když mi při roubování radil, že tam nemam dělat takovej ,,suk". Já nemoravák jsem na to čuměl jako tele, ale po chvilce se to vysvětlilo. Suk = uzel... :D. Pokud budu mit příští rok čas, tak zase vyrazim. Byl jsem poprvé v Brně a určitě se tam chci vrátit, protože to je jedno z nejhezčích měst v ČR... :) :!: :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 01 Dub 2010 21:21 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Miroslav Macák napsal:
........Měl jsem malé nedorozumění s panem Urbánkem, když mi při roubování radil, že tam nemam dělat takovej ,,suk". Já nemoravák jsem na to čuměl jako tele, ale po chvilce se to vysvětlilo. Suk = uzel... :D.
A po slovensky vieš, čo je suka :?: :lol: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 01 Dub 2010 21:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Miroslav Macák napsal:
...... Byl jsem poprvé v Brně a určitě se tam chci vrátit, protože to je jedno z nejhezčích měst v ČR... :) :!: :!:


Čau Mirku,
no, po pár mesiacoch byvania v Brne by si zmenil názor..... ale dá sa tu žiť a Moraváci sú fajn. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 05 Dub 2010 16:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 Lis 2009 06:23
Příspěvky: 175
Bydliště: Nový Bydžov, 234 m. n. m.
nemyslel sem žití...jsem zapřísáhlej maloměšťák.suka???tak to zas vůbec netušim co to je... :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 05 Dub 2010 17:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Suka, v zdrobneline sučka = fena, fenka.
Ale taktiež "suka" = hanlivé pomenovanie ženy nevalnej povesti :D
No a "suk" = uzol ( v dreve ). Stačí :?: :mrgreen:
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 11 Dub 2010 09:06 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Zdravím,
jen tu musím vložit jedno speciál poděkování Pedrovi a Kamčovi :) ... to co jste mě roubovali, tak se chytlo a krásně roste :) (ťuk ťuk ťuk :)) ... tož ještě jednou díkec chlapííí :)
... no a moje výsledky zatím nemůžu jaksi hodnotit ... sice zatím žádnej mrtvej, ale taky žádnej živej :lol:

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 11 Dub 2010 20:43 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Stany, tak to jsem rád, že ti něco roste :D .
Tak snad se něco zadařilo i u ostatních, kteří na roubování přišli 8).

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz