CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 08 Srp 2010 15:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Črc 2010 11:49
Příspěvky: 9
Prosím existují nějaké exotické rostliny které jsou nenáročné na světlo a nepotřebují chlad k zimování + plodí nějaké exotické druhy ovoce.Mám v bytě teplotu furt nad 22 C + je otočený tam kde nedopadá slunko nebo zde svítí až od 2 odpoledne.Slyšel jsem že kávovník nepotřebuji slunko a nezimuje a to je tak asi vše.Proto bych rád poprosil vás milé lidi kteří mají znalosti s pěstováním ,aby mi doporučili nějaké exotické rostliny.Jestli byste pak měli nějaký odkaz odkud sehnat semínka nebo návod k pěstováním byl bych nesmírně potěšen.Vím že toho chci asi moc, doufám že mnou nepohrdnete jako začínajícího pěstitele.Budu nesmírně rád za každé odepsání,radu.Přemýšlel jsem o hodně exotických rostlin ale vždy jsem v popisu rostliny narazil na problém se zimováním a sluníčkem.Proto se obracím na vás.
Moc vám děkuji lidičky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 08 Srp 2010 20:13 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Ahoj, rád bych poradil, ale kromě kávy mě toho fakt moc nenapadá :( . Kombinace tepla a spíš stinného místa je pro rostliny nejhorší možná, budou se moc vytahovat a budou napadány sviluškou a vlnatkou.. Pokud je v místnosti aspoň několik hodin denně dobré osvětlení, tak by tam šel pěstovat i banánovník, ten nepotřebuje přímo slunce, stačí mu rozptýlené světlo a zejména Cavendishům vyhovuje teplé ''zimování''. Rozhodně bych vyloučil citrusy a vůbec všechny subtropické plodiny. Nejlepší bude inspirovat se přírodou a vyhledat rostliny rostoucí v tropech jako podrosty vyšších stromů... víc mě nenapadá :roll: :)

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 08 Srp 2010 22:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
zkus ananasy.Mě svítí na ně slunce také až od asi 13 hod.Okno k západu.Ale pak tam pere až do západu.Žádné zimování,žádní škůdci.Chce to prostor alespoň 1,5X1,5 metru a hlavně aby měly v chladném období teplo-spodní teplo.Nashle.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 08 Srp 2010 23:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Mam taky celkem spatne podminky. Vyhovuje to tady skorici a vanilce, souhlasim s Vaclavem ananasy plodi bez potizi. Take nema problem evzenie (Eugenia myrtifolia). Taky by to mohly zvladat nektere mucenky. Zeptej se uzivatelky "Dasa". Polostin ma rado i avokado, daji se koupit roubovane rostliny, ale u nich byva vzdy problem s opylenim, snad je obcas prodava Pepa Matejka ve Vokani (snad si to pamatuju dobre).

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 09 Srp 2010 10:47 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Črc 2010 11:49
Příspěvky: 9
Všem vám moc děkuji nesmírně si vážím vašich rad, jsem moc potěšen že někdo odepsal.
Ještě jednou děkuji rostliny vyhledám a přečtu si o nich. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 06 Čer 2011 22:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Čer 2011 21:49
Příspěvky: 15
Máte ještě nějaké typy na nenáročné zajímavé pokojovky (vanilka, skořice)? Dům má okna na všechny světové strany. Je možné vypěstovat plod vanilky v pokoji? Nebo je potřeba skleník? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 07 Čer 2011 06:34 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Plodnosti vanilkovníku není asi jednoduché v našich podmínkách dosáhnout. Mě nikdy vanilkovník nekvetl. Nevím ani o nikom, komu ano. Další vhodnou rostlinou na severní okna je pepřovník (Piper nigrum). Ten mi zde navíc i jednou nasadil na květ, poupata však opadala po tom, co se začalo v místnosti topit. Nyní mi ho trochu zmáhají puklice. Na oknech trochu lépe orientovaných, např severovýchod, východ, popř. severozápad obstojně roste i kakaovník, kávovník, čajovník, salak, skořicovník, ananas, monstera. Okna jižní, jihovýchodní, jihozápadní již jsou plně ideální pro mučenky, hylocereusy, eugenie, psidia, případně tropické citrusy,kokosovník , datlovník, avokádo, mango a spoustu jiných. Důležitou roli mimo orientace nikoliv sexuální a však na světové strany, hraje také teplota a vlhkost vzduchu. Mnohdy se také může stát, že jižní okno bude stíněno protilehlým domem. V tom případě mohou panovat po velkou část roku i zde špatné světlostní podmínky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tropické rostliny nenáročné na slunce bez potřeb zimování
OdeslatNapsal: 08 Čer 2011 11:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Čer 2011 21:49
Příspěvky: 15
Děkuji Vám za vyčerpávající odpoěď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz