CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 01 Pro 2006 23:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Pro 2006 23:47
Příspěvky: 1
Prosím, prosím pěkně neprodal by mi někdo pár semen kávovníku, ještě jednou děkuji - případné nabídky prosim na email: kopat123@gmail.com

Rostlinou též nepohrdnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kávovník
OdeslatNapsal: 05 Pro 2006 17:51 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Jojo, já bych si z dovolením taky vzala ! :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: KOUPÍM SEMENA (ROSTLINU) KÁVOVNÍKU
OdeslatNapsal: 06 Pro 2006 14:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Rostlinku mají v subtropickém zahradnictví Kruh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Pro 2006 14:48 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Rostlinky kávovníku - Nana prodával pan Urbánek na citrusářské výstavě v Brně. I když mám s kávovníky své zkušenosti, tak jsem neodolal a jednu rostlinku tohoto menšího kávovníku jsem si koupil. Fotky nádherné mateční rostliny vkládal na jiném místě Petr Broža.
V sobotu je citrusářská schůze v Brně, tak jestli to stihnu tam jet a pan Urbanek tam bude, můžu se poptat. Horší by to ale asi bylo s dopravou rostlin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Pro 2006 10:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Črc 2005 09:22
Příspěvky: 73
Bydliště: Prágl
Jeden známý má doma asi metr vysoký kávovník, je starý asi 10 let, pěkně zastřižený do kulatého keře a občas zaplodí, chce se ho zbavit asi za 500,-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 03 Zář 2010 13:21 
Semena mají v http://www.koexflor.cz a rostlinu ,jak už tady někdo psal ,v subtropickém zahradnictví Kruh.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 03 Zář 2010 16:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Dandys napsal:
Semena mají v http://www.koexflor.cz a rostlinu ,jak už tady někdo psal ,v subtropickém zahradnictví Kruh.


Naozaj myslis ze ma vyznam vytahovat x-rokov stare temy? Nic v zlom, ale asi vacsina ludi pozera forum kliknutim na "View new posts" a poslednych par dni vyskakuju same vykopavky. Urcite si si vsimol, ze toto forum je trochu ine a vacsinou sa tu snazi pisat k veci, aby to bolo k uzitku aj pre inych, nie len pre pytajuceho sa. Tym nevravim ze tvoje posty su uplne od vecy, len ze je zbytocne odpovedat na 4 roky staru otazku.

A ak ide o zbieranie poctu postov ci hviezdiciek, tak tu na tom nikomu nezalezi. Na rozumnu otazku dostanes opoved ci mas jeden, alebo 500. Kredit osoby zalezi na kvalite, nie kvantite :)

Takze radsej ako stare temy trebars postni nejake fotky tvojich rastlin. Pekne obrazky potesia kazdeho a navyse inspiruju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 03 Zář 2010 20:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Črc 2010 11:20
Příspěvky: 83
Bydliště: Bratislava
Jezo, ja s tebou nesuhlasim. Pre niekoho su tie "stare" temy uplne nove a aktualne. Niektori len zaciname s pestovanim "exotov" a pre nas su tie spravy uzitocne. = To co je pre niekoho styri roky stara otazka to pre niekoho moze byt otazka ktora ho zaujima prave dnes.

Okrem toho tu kazdy den nepribuda kvantum prispevkov, takze je len dobre ked niekto nejaku doplnujucu informaciu obcas napise.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 03 Zář 2010 21:44 
jezo napsal:
Dandys napsal:
Semena mají v http://www.koexflor.cz a rostlinu ,jak už tady někdo psal ,v subtropickém zahradnictví Kruh.


Naozaj myslis ze ma vyznam vytahovat x-rokov stare temy? Nic v zlom, ale asi vacsina ludi pozera forum kliknutim na "View new posts" a poslednych par dni vyskakuju same vykopavky. Urcite si si vsimol, ze toto forum je trochu ine a vacsinou sa tu snazi pisat k veci, aby to bolo k uzitku aj pre inych, nie len pre pytajuceho sa. Tym nevravim ze tvoje posty su uplne od vecy, len ze je zbytocne odpovedat na 4 roky staru otazku.

A ak ide o zbieranie poctu postov ci hviezdiciek, tak tu na tom nikomu nezalezi. Na rozumnu otazku dostanes opoved ci mas jeden, alebo 500. Kredit osoby zalezi na kvalite, nie kvantite :)

Takze radsej ako stare temy trebars postni nejake fotky tvojich rastlin. Pekne obrazky potesia kazdeho a navyse inspiruju...

Můžu se zeptat kdo vám dál právo rozhodovat co mám dělat a co ne?Jste snad majitel tohoto fóra?Ne?Tak mlčte.Mně totiž nezajímájí výlevy vašeho nitra,jsem tu kvůli toho abych pomáhal a jestli se vám to nelíbí ,tak to je vaše mínus né moje.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 04 Zář 2010 07:03 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Dandys napsal:
Můžu se zeptat kdo vám dál právo rozhodovat co mám dělat a co ne?Jste snad majitel tohoto fóra?Ne?Tak mlčte.Mně totiž nezajímájí výlevy vašeho nitra,jsem tu kvůli toho abych pomáhal a jestli se vám to nelíbí ,tak to je vaše mínus né moje.


mlcim :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 04 Zář 2010 13:32 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já naopak s Jezom pocitově souhlasím ... i když na každém šprochu pravdy trochu - skutečně se to někomu náhodou může nyní hodit. Právo rozhodovat co má někdo dělat či naopak nemá nikdo z nás. Každý z nás by však měl respektovat jedno základní :
svoboda jednoho začína končí právě tam, kde končí a začíná svoboda druhého
(je to obraz... příslušou asociaci vzhledem k předchozímu textu si vytvořte sami). Jezovi zde přišlo něco podivného a proto se jen ptal ( dokonce i s otazníkem) a současně se i předem omlouval, že to nemyslí nijak zle, ale rozhodně nijak nerozhodoval.
I já se nyní proto předem omlouvám. Opravdu si taky nemyslím, že je zrovna nejvhodnější otvírat tři roky mrtvá témata jako jsou např. květináče pro citrusy a vkládat odkaz (původní formulaci doporučovat jsem raději přepsal za tu nynější) na řekněme nejproblematičtějšího prodejce citrusů u nás, který nabízí tzn. květináče pro citrusy s podmiskou, u kterých je zřejmé jen jediné .... a to jejich cena. Co třeba nějaký jejich parametr? Velikost, objem, šířka, výška atd .... hypoteticky si zde objednám květináč a příjde mi něco dvakrát menší než potřebuji a kdo za to může???? A nebo tam budu předem hodinu telefonovat a zjišťovat co to vlastně nabízí. Nic ve zlém, dík, ale toto prostě není moc dobrá rada .... nejen pro mne, ale ruku na srdce, pro nikoho. A to už vůbec nemluvím o tom, je-li to třeba výhodný či nevýhodný nákup. Spíše si myslím, že hodně nevýhodný, odhadem cca 2-3x předražený. A kdo za všechny tyto problémy může? Já? Asi ne. Fórum? Dandys? Onen internetový obchod? Nebo ten člověk, který si to takto obednal? Nejvíce pochopitelně ten človek, který si to takto objednal, protože je trouba, ale vinit z toho bude fórum, protože si to zde přečetl .... nebo přímo Dandyse, protože on to zde poradil. Ani jedno nechci (a předpoládám, že většina členů fóra).
Dandysi, ani já a ani Jezo a ani nikdo jiný ti nebude nic zakazovat či rozhodovat co můžeš a nemůžeš. To si musíš rozhodnout jen ty sám. Příspěvky byly míněny jen pro tvoje vlastní popřemýšlení si nad věcmi a dalším konáním a rozhodně ne jako příspěvky k jakékoli další diskusi, neboť může skončit jen hádkou vzniklou z toho, že se někdo potažmo dotkl něčího ega, popř. ...... následným mlčením. Doufám, že to chápeš, dohadovat se o kravinách tady nikdo nemá zájem ... chlapskou ruku na toto, vše v dobrém :wink:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 04 Zář 2010 13:56 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
A mimochodem, pro Dandyse ... vše nejlepší k dnešním 18-tým narozeninám ..... moc se nezpumprlíkuj limoncellem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .... a nebo klidně naopak, to jen ze mne mluví stařec, kterého vždy dva dny poté bolí hlava a je mu špatně 8)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 04 Zář 2010 18:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Črc 2010 11:49
Příspěvky: 9
Omlouvám se nevím jestli je to přesně k tématu ale chtěl bych se z dovolením zeptat.Jestli se dá na klubové výstavě koupit nějaké semenáčky či semínka kávovníku?Zatím sem na klubové výstavě nebyl, ale celkem mě zajímá jestli krom vidění těch úžasných citrusářských kousku ,které pěstitelé z láskou a péči vypěstovali se dá nějaký ten semenáček koupit.Ještě jednou se omlouvám a děkuji za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupím semena (rostlinu) kávovníku
OdeslatNapsal: 04 Zář 2010 19:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Nevím jak jinde, ale v Brně bývají.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz