CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 21 Zář 2010 21:18 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
arginin napsal:
Zdenku, a čo sú to za hybridy označené "1, 2" na fotke plodov D. virginiana? Je tam aj plod Rosseyanky a tie hybridy sú o niečo väčšie od nej.... http://exotickerostliny.cz/cs/katalog-r ... niana.html. Inak ten Korp je vlastne odzadu prečítaný Prok, veľa námahy si s názvom nedali :lol: Ale rastie ti to pekne, už len plody na tých stromkoch chýbajú :wink:


Tohle jsou odrůdy ke kterým se já nedostanu a nikdo další taky bohužel :roll: Mají docela složitej původ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 24 Zář 2010 14:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Tohle jsou odrůdy ke kterým se já nedostanu a nikdo další taky bohužel :roll: Mají docela složitej původ.[/quote]

Nevadí, veď Nikita má zhruba podobne veľké plody :wink: Zdenku, nevidel si na svojich potulkách plody na Hana Fuyu? Potrebujú aj opeľovača?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 24 Zář 2010 19:18 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Hana fuyu jsem dosud neviděl a moje zatím neplodí jen kvete. Sharon mi ještě nikdy neudržel jedinej plod a letos vypadá hodně divně. Celej rok je na něm padlí nebo co to je na listech. Zato parádně plodí Vainiglia :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 02 Říj 2010 22:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Říj 2010 22:00
Příspěvky: 3
zdravim,
chcem sa pochvalit prvou urodou ,,Dunajov,,. Stromcek mam 3 rok, zatial v kvetimaci. ma asi 10 plodov, a zhruba tolko sa ulomilo aj s polovicou rastliny hned na jar, pri silnejsom vetre /zabudol som ho uviazat/.


Přílohy:
DSCF3533_1.JPG
DSCF3533_1.JPG [ 219.6 KB | Zobrazeno 737 krát ]
DSCF3531_1.JPG
DSCF3531_1.JPG [ 231.62 KB | Zobrazeno 689 krát ]
DSCF3528_1.JPG
DSCF3528_1.JPG [ 242.79 KB | Zobrazeno 667 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 04 Říj 2010 11:12 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
matko

ahoj, veľmi pôsobivé fotky a pekná úrodička :wink: inak zaujímavé, že toľko plodov udrží taká mladá rastlina. máš to štepené na lotuse alebo virginiane?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 04 Říj 2010 22:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Říj 2010 22:00
Příspěvky: 3
to netusim na aku podnoz je stepeny. kupil som ho na jarmoku od pana z Trnavy, /na jeho meno som sa nepital, ale spomina sa tu na fore/. Spytal som sa iba na odrodu, vele som vtedy o tom nevedel, len ma zaujalo, ze se da u nas pestovat. na buduci rok, ked sa bude dat pojde do volnej vysadby na zahradu. tak som zvedavy ako sa mu bude darit :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 07 Říj 2010 06:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
prvé roky po vysadení do voľnej pôdy sa odporúča rastlinu na zimu zakryť, by som sa nespoliehal, že vydrží -24 stupňov, to skôr len krátkodobo, a ak vôbec, tak dospelá rastlina. ale súhlasím, že vo voľnej pôde mu bude lepšie svedčiť. aj tam potrebuje silnú oporu ku kmeňu, aby rastlinu nepolámalo v prípade búrok a víchrov. veľa šťastia :) vyzerá naozaj pekne ten stromček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 07 Říj 2010 07:07 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
S tým "Dunajom"je to naozaj ošemetné, poznám ľudí, ktorí ho pestujú vonku bez problémov, ale poznám aj takých, ktorým veľké stromky vymrzli až k zemi a boli vysadené v teplejšej oblasti. Takže aj keď je to asi jedena z najodolnejších odrôd, v našom regióne odporúčam max. možnú ochranu vrátane vysadenia v blízkosti zdroju tepla - napr. vykurovaného skleníka alebo domu a pokiaľ to veľkosť rastliny dovolí, aj nejaké obalenia stromka napr. netkanou textíliou na zimu a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 07 Říj 2010 18:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
a bol to všetko naozaj Dunaj a ten istý materiál? v Botanickej záhrade v Bratislave majú štepené kaki ale tie plody sú menšie, ako tu boli odfotené a vkladané rôznymi užívateľmi, 300 g vôbec nedosahujú. navyše tiež tvrdia, že majú Dunaj. kde je pravda, netuším. možno je tu tých semenáčov viac. ale súhlasím, sadiť do záveterných, najlepšie južných strán a obalovať na zimu. lenže veľký stromček sa už veľmi ťažko zabaľuje, tak aspoň miesto štepu nech je chránené....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 26 Říj 2010 17:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Říj 2010 22:00
Příspěvky: 3
Ahojte,
dik za pochvalu ,,chovatelskeho,, uspechu. Co teraz na jesen s plodmi? Listy zo stromceku opadli, ale ovoci sadrzi na konarikoch. Mam ho nechat kym nepadne, alebo obrat a postupne zmekne? Teraz je este tvrde, ale pekne ornzove.
dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 31 Říj 2010 20:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Led 2010 21:01
Příspěvky: 62
Pěkný večer, jelikož se blíží doba vánoc a už se mě začínají ptát co bych chtěl, tak po porade s vámi by mě zajímalo kde bych mohl sehnat sazenice tomelu japonského (jsem z Berounska) a jaka odrůda je nejodolnejšií na zimu. Asi první rok by to chtělo zimovat třeba u nas na starým baráku kde bývá do -1 - -2st, poté bych rád vysadil na dvůr-krytý budovami a kamennou vysokou zdi... jinak dnes jsem našel v plodu semeno a nevim co sním, zda stratifikovat ci přímo vysít, poradí někdo?? Děkuji moooc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 01 Lis 2010 17:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Dub 2008 22:46
Příspěvky: 37
Bydliště: Vlachovo Březí
Semena vysévám přímo do skleníku kdykoliv a klíčí dobře s i bez stratifikace. Jinak mám ve volné půdě od začátku-(v-0,5m a kmínek 0,5cm) "Geneva Long" od Zdeňka a loňská zima v Pošumaví bez jakýkoliv újmy 8) a letošní přírůstky 40-50cm. Použil jsem jem kryt z chvojí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 01 Lis 2010 17:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Led 2010 21:01
Příspěvky: 62
tak to zni dobre Jirko, nemate nejakou fotecku at se pokocham, u Vas v Posumavi je jiste hodne snehu, narozdil od nas na Berounsku kdy snih neni jiz zacatkem brezna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 17 Led 2011 15:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
jirka30 napsal:
To rychlé roubování mě trošku děsí. Musím ještě hodně trénovat.Já mám Meader, Ragno dovezený z Itálie a 3 roční semenáčky.A teď mám zálusk na Dunaj a Roseyanku.Zkouším sehnat kontakt na p. Tillera a dobře vypadá i Droždín. A těším se na Váš katalog


chcel by som sa spýtať na odrodu Ragno, ktorú pestujete. nikde som sa nedopracoval k charakteristike, čo je to zač. pestujete ju vo voľnej pôde alebo v kvetináči? v záhradných centrách ju občas ponúkajú, len by bolo dobré vedieť aspoň pár vlastností tejto odrody, mrazuvzdornosť, či je astringentná alebo nie. ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tomel - pìstování v ÈR
OdeslatNapsal: 20 Led 2011 07:43 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
jirka30

prišla mi od Vás súkromná správa, ale skôr ako som ju stihol prečítať, tak ste ju asi (omylom) zmazali. ak sa dá, pošlite ju prosím ešte raz.

medzičasom som aspoň zistil, že Ragno znamená po taliansky pavúk, takže to bude asi talianska selekcia. ale čo má táto odroda spoločné s pavúkom, tak to neviem :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz