CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 29 Srp 2011 17:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
petrlcr napsal:
Taky bych si rýpnul, ale nemám poslední dobou čas ani na rýpání. Myslím, že to co zde o této firmě již bylo napsáno, mluví za vše.

Já taky netvrdím že je to nejlepší firma,nejlepší firma se semeny v Česku je podle mně pan Neoral (neoseeds.cz) a rostliny-semena.cz.
Člověk nemůže čekat,že semena ze středozemí ve všech českých e-shopech budou prvotřídní a taky nemůže čekat že se občas někdo nesplete(nebo spíše to udělá vědomně) jsme přece v Česku.Pokud vás to štve,tak šiřte tyto zprávy o tom kde nekupovat semena stejně jako já,ale stejně tím nic nedocílíme.
Proč jsem tady uveřejnil příspěvek o tom kde koupit semena kešu?Protože je nikdo jiný v současnosti v česku nemá.:) :roll:
:twisted: :twisted:

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 29 Srp 2011 18:09 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Já tvrdím, že nejlepší semena jsou z Bambusaria. Rovněž tak jednání pana inženýra je bezvadné. Objednával jsem rovněž z Koexfloru. Pocity mám smíšené, něco vyšlo, něco ne. Samozřejmě chyba není jen v prodávajících, mnohdy nejsme schopni zajistit vhodné podmínky pro klíčení my sami. Ovšem dobrá firma se pozná také dle toho, jak se staví k reklamacím. To je pro mne dost zásadní věc. Pokud já, nebo někdo z mé firmy pochybí, měl bych být zodpovědný a chybu napravit. Což ovšem osiva-semena.cz asi neví. Proto vím, že od nich již nikdy nic neobjednám. Této firmě jde jen o okamžitý zisk. Prodat cokoliv a v jakémkoliv stavu, jen mít tržbu. Dobré jméno tato firma jednoznačně neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 10 Zář 2011 16:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Tak konečně se mohu pochlubit tím,že mi vyklíčily semena kešu.Byly koupeny začátkem Srpna a přišly v polovině téhož měsíce.Objednával jsem v Německu zde: http://www.fesaja-versand.de/ vím,že je to velký problém naklíčit tyto semena a proto opravdu věřte že ty německá semena jsou ze 70% životaschopná.Abych ale dokázal že mi opravdu vyklíčily mám jako důkazní materiál toto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zkoušel jsem i jedno semeno které nevyklíčilo rozpůlit zda-li se aspoň snaží...
Obrázek

Postupoval jsem velice jednoduše,k semenům přišel návod(Německy),ten jsem v rychlosti pročetl a dověděl jsem se ,že semena mají být namočená na 48 hodin do vody o pokojové teplotě,já to prošvihl o jeden den,ale to asi moc nevadilo semenům.Ty jsem rozdělil,tak že polovina šla do výsevního boxu(Jde o plastový mini skleník-na fotkách lze vidět.) a druhou polovinu do malých květináčků kde byla vzdušná vlhkost malá.Vše musí být v teplotě min. 25 st.,občas jsem výsevní box postavil na topnou rohož(nebo topný kabel tj. celkem jedno.) Výsledek po 3 týdnech byl že 3 semena z 5 začaly klíčit.Výsev jsem prováděl co se týče hloubky tak,aby semeno bylo přykryté..je to velice důležité! Pokud necháte semena na povrchu ..je vyšší % že budou plesinvět(většinou mají zelený povlak plísně).Chemii jsem používal-Hypermangan,Mospilan-postřik.

Snad to někomu pomůže :wink: .

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 14 Zář 2011 19:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Menší update k dnešnímu dni..

Obrázek
Klíčící semeno Anacardium Occidentale varianta s žlutým plodem.(Všiml jsem si,že semena žluté varianty jsou podstatně větší i plod by měl být)
Obrázek
Klíčící semeno Anacardium Occidentale varianta s červeným plodem.
Obrázek


Prozatím celkem vyklíčilo z 11 semen 7 semen,ostatní 4 mají velkou šanci na vyklíčení.


Trochu také studuji rozmnožování této pozoruhodné rostliny o které jsem se dozvěděl že její květy jsou oboupohlavní,tudíž předešlý příspěvek ve kterém stálo že není oboupohlavní se mýlil.Vyčetl jsem z knihy Rostliny Cizích Zemí ,kterou sepsal roku 1908 pan František Polívka,kterou následně reeditoval v roce 2010 pan Václav Větvička.

Jelikož mám přebytek pár rostlin,navrhl jsem kdyby měl ovšem někdo zájem prodat rostliny.
Posílejte zprávy na můj profil.
Cena přijatelná!!

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 14 Zář 2011 20:51 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Zdravím. Pozor! Neplést si botanické pojmy. To že na rostlině rostou květy jednopohlavné, ještě neznamená, že rostlina je dvoudomá, tudíž není schopna se sama opylit. Zase naopak, ani u rostlin s květy oboupohlavnými není pravidlem, že je samosprašná. Příkladem může být naše líska. Má květy jednopohlavné, samčí květy typické žluté jehnědy a nevýrazné nahé pupenové červené květy samičí. Ovšem vždy na jedné a té samé rostlině květy obojího pohlaví. Podobně jsou na tom snad všechny rostliny nahosemenné (např. naše jehličnany). Rostlina tedy může být samosprašná. Jediná rostlina je schopna generativní reprodukce. Vrby mají rovněž květy jednopohlavné, ovšem vždy na jedné rostlině je jen jeden druh květů. To známe dobře u actinidií , pistácií a spousty dalších rostlin. Potřebujeme dvě rostliny opačného pohlaví. Rostliny cizosprašné jsou tedy všechny rostliny dvoudomé, zde to jinak samozřejmě nejde (i když i zde se stávají zázraky. Např. změna pohlaví či spontánní tvoření pylu na samičích rostlinách. To jsou ty vyhledávané samosprašné klony), ale i rostliny jednodomé a to i rostliny s květy oboupohlavnými. Je jasné, proč to rostliny dělají, chtějí zamezit samoopylení a tak zvyšovat genetickou rozmanitost svého druhu a tím samozřejmě sílí populace. Je mnoho způsobů jak zabránit samoopylení. U rostlin hmyzosnubných je to často tvar květů (např. netýkavky) nebo jiná doba zrání prašníků a blizny. Ledvinovník západní má však dle mé paměti květy oboupohlavné fialové složené v latách. Zda jsou samosprašné to je jiná otázka, já myslím, že ano (upozorňuji, že nevím, jen myslím. Nikdy jsem nečetl, že by nebyli). Pokud budeš mít, nějakou rostlinu navíc, asi bych jí od tebe rád koupil, neb jí nemám. Nebo mohu nabídnout několik desítek (možná i stovek) druhů exotických užitkových rostlin výměnou. Mohu sepsat seznam těch, co jsem schopen namnožit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 14 Zář 2011 21:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
petrlcr napsal:
Zdravím. Pozor! Neplést si botanické pojmy. To že na rostlině rostou květy jednopohlavné, ještě neznamená, že rostlina je dvoudomá, tudíž není schopna se sama opylit. Zase naopak, ani u rostlin s květy oboupohlavnými není pravidlem, že je samosprašná. Příkladem může být naše líska. Má květy jednopohlavné, samčí květy typické žluté jehnědy a nevýrazné nahé pupenové červené květy samičí. Ovšem vždy na jedné a té samé rostlině květy obojího pohlaví. Podobně jsou na tom snad všechny rostliny nahosemenné (např. naše jehličnany). Rostlina tedy může být samosprašná. Jediná rostlina je schopna generativní reprodukce. Vrby mají rovněž květy jednopohlavné, ovšem vždy na jedné rostlině je jen jeden druh květů. To známe dobře u actinidií , pistácií a spousty dalších rostlin. Potřebujeme dvě rostliny opačného pohlaví. Rostliny cizosprašné jsou tedy všechny rostliny dvoudomé, zde to jinak samozřejmě nejde (i když i zde se stávají zázraky. Např. změna pohlaví či spontánní tvoření pylu na samičích rostlinách. To jsou ty vyhledávané samosprašné klony), ale i rostliny jednodomé a to i rostliny s květy oboupohlavnými. Je jasné, proč to rostliny dělají, chtějí zamezit samoopylení a tak zvyšovat genetickou rozmanitost svého druhu a tím samozřejmě sílí populace. Je mnoho způsobů jak zabránit samoopylení. U rostlin hmyzosnubných je to často tvar květů (např. netýkavky) nebo jiná doba zrání prašníků a blizny. Ledvinovník západní má však dle mé paměti květy oboupohlavné fialové složené v latách. Zda jsou samosprašné to je jiná otázka, já myslím, že ano (upozorňuji, že nevím, jen myslím. Nikdy jsem nečetl, že by nebyli). Pokud budeš mít, nějakou rostlinu navíc, asi bych jí od tebe rád koupil, neb jí nemám. Nebo mohu nabídnout několik desítek (možná i stovek) druhů exotických užitkových rostlin výměnou. Mohu sepsat seznam těch, co jsem schopen namnožit.

Děkuji za poupravení :lol: upřimě jsem v tomhle laik,ale teď díky vám už ne.Samozřejmně mám rostlin přebytek a rád bych se s vámi o jednu podělil.:)

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kešu
OdeslatNapsal: 14 Zář 2011 21:36 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak se můžeme domluvit přes SZ. Napište, co za rostlinu chcete a určitě se dohodneme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz